ספר סודות הבורסה מאת עינב כהן עורך האתר ישראל בורסה - קטעים נבחרים

"בלי להשמיץ אף אחד, אני חייב לומר, כי עברתי קורס השקעות במגמות, שילמתי 6000 ש"ח, ולא הבנתי חצי ממה שהבנתי דרך הספר הזה.

ספר פשוט וקל, בלי חרטוטים. תמיד אמרתי ואומר, עינב יודע לדבר עם אנשים בגובה העיניים, ספר מעולה!" משה (מפורום האתר).


הספר האלקטרוני "סודות הבורסה"- כי הבורסה של אתמול היא לא הבורסה של המחר!
ואתם מוזמנים ללמוד לעשות מזה כסף.
רכשו את הספר עכשיו: http://www.israelbursa.co.il/רכישת_ספר//
 
מה מלמד הספר:
הספר הזה מספר ,בצורה בהירה,אמיתית ומקצועית על העולם החדש של ההשקעות, דרכי ההתמודדות איתו, אג"חים, מניות פונדמנטלי וטכני,שיטות קנייה, שיטות מכירה, תורת המשחקים,אג"חים-איך לקנות בהזדמנות, מה לא לעשות בשוק כדי לשמור על הכסף, כיצד בונים הרכב מנצח בכל מצב של השוק, וגם סודות משמעותיים של קומבינות תקשורתיות.
את הספר כתב עינב כהן, עיתונאי כלכלה בכיר בישראל ומנכ"ל פורטל הכלכלה "ישראל בורסה".
מדוע לבזבז זמן? לקבלת הספר: http://www.israelbursa.co.il/רכישת_ספר/
 
המלצות על הספר (מקוריות מפורום האתר):
"עינב, התחלתי לקרוא לעומק את הספר בסופ"ש (לא הספקתי הרבה כי כולם בבית נהיו חולים ואני הייתי האחות מרי....) אבל ממש רציני ומקצועי! אהבתי!" רועי.ג

 

"הספר סודות הבורסה - לאחר קריאה מהירה של 10 עמודים, הספר מתחיל ממש טוב ומעניין בטירוף אבל דורש ריכוז עמוק.  הקריאה תמשיך בשעות מתות בעבודה או לאחר העבודה.
מומלץ בחום ושווה כל אגורה". מישר

"חייב לפרגן לעינב -אני לא נוהג לכתוב בפורום בד"כ (בעיקר מפאת חוסר זמן). רכשתי אתמול את הספר וישבתי לקרוא היום בערב. לדעתי כתוב מצויין, בגובה עיניים, קריא וקליט. המון מידע פרקטי וחשוב למקצוענים ולהדיוטות כאחד. מומלץ בחום. עבודה יפה!"  שלומי צבי

 

"אני משקיעה בבורסה שנים רבות. לא מבינה גדולה בגרפים ,רוב הזמן פעלתי על  פי קריאה ופורומים. הספר שלך מעלה את כל הלבטים בהם התמודדתי במהלך הזמן.
כשהרווחתי כמובן ששמחתי וכשהפסדתי המתנתי להזדמנות או לקיזוז הפסדים. הספר שלך עושה סדר רב לאנשים כמוני שחושבים שבורסה יש בה יותר פסיכולוגיה של המונים ויש לסמוך על אינטואיציה.יישר כוח ולדעתי יש בספרך המון שליחות שהיא למעשה המטרה.
תודה רבה לך הענקת לי המון תובנה ועד שאלמד את ספרך  לעומק ,    אמשיך לדבוק בעצתך. שתהה לך שנה טובה ומתוקה  המשך להיות מי שאתה". זהבה פז.

 "קראתי את הספר של עינב ואני יכולה להגיד לכם,שכמי שלמדה במספר קורסים הקשורים לשוק ההון,מי שיקרא בעיון רב ובסבלנות ויאמץ את ההנחיות של עינב יראה ברכה בעתיד.הספר מעניין מאוד,וצריך לקרוא אותו יותר מפעם אחת,ואף לחזור ולעיין בו מדי פעם בפעם.זהו ספר חובה למי שרוצה להשקיע בשוק ההון ולא לספוג הפסדים מיותרים.הספר כתוב בשפה מובנית ובגובה העיניים של הקורא, אני ממליצה לכם לא להחמיץ את ההזדמנות שנותן לנו עינב להבין ולהתנהל בשוק ההון בחוכמה " רקפת

"עינב סימתי לקרוא את הספר שלך שיחקת אותה ממליץ לכל הפורום לקרוא אותו וחג שמייח לכולם" ג'ורג.

 
"איזה מלך, קראתי אתמול את הספר שלך בשקיקה.  החומר עף כאילו אתה קורא ספר מתח טוב – כל הכבוד".רועי


יכלתם כבר עכשיו להרוויח ולהנות בגדול-רכשו את הספר כאן:

http://www.israelbursa.co.il/רכישת_ספר/

 
 
 
ראשי הפרקים בספר:
פרק ראשון:כיצד הפכתי למיליונר בעזרת הבורסה
פרק שני:החברים שלי בבורסה
פרק שלישי:למה בורסה
פרק רביעי:כיצד למדתי לסחור בבורסה
פרק חמישי:כיצד לחסוך שכר לימוד יקר
פרק שישי:בניית תיק השקעות- כיצד מתחילים
פרק שביעי:פראיירים לא מתים- רק מתחלפים
פרק שמיני:השקעה מוצלחת לטווח ארוך- יש חיה כזו?
פרק תשיעי:תורת המשחקים ושוק ההון
פרק עשירי:התקשורת ושוק ההון- איך לעשות מזה כסף
פרק אחד עשר:תורת הניתוח הטכני- להבדיל בין הטפל לעיקר
פרק שניים עשר:אגרות חוב- השד לא כל כך נורא
פרק שלושה עשר:בניית תיק השקעות מקצועי
פרק ארבעה עשר:שאלות ותשובות
 
לעשות כסף מכסף- לחצו על הקישור:  http://www.israelbursa.co.il/רכישת_ספר/
 
 
קטעים נבחרים מהספר:
 
כיצד להתחיל להשקיע באופן בטוח:
 
 
1.פתח חשבון השקעה דרך מערכת מסחר של בית השקעות עם עמלות זולות- הבנקים "שוחטים" בעמלות על תיק ניירות ערך ובקושי נותנים להרוויח. דבר ראשון יש למצוא בית השקעות שדרכו תסחרו בעמלות זולות משמעותית. שימו לב- לא אמרתי שינהל את כספכם, אלא רק שישמש כ"בנק" עם תנאים טובים יותר.חבל על הכסף.
 
2.התחילו להתעניין בשוק- קראו ספרים, עיתוני כלכלה, גלשו באתר "ישראל בורסה", צפו בתוכניות כלכליות. בקיצור- התחילו להתעניין מה קורה סביבכם.
 
3.למדו ניתוח טכני בסיסי- לדעתי בלי הבנת הגרף אין בכלל מה להתעסק עם השוק. זה לא מקצועי. ייקח לכם זמן לא רב ללמוד את הבסיס של קריאת הגרפים אל תוותרו על זה ורכשו תוכנת גרפים מקצועית וטובה- זה לא עולה הרבה וזה שווה כל שקל.
 
4.סחרו בכסף ווירטואלי בהתחלה- אל תתלהבו יותר מידי אל ההתחלה ותתחילו לשפוך כסף! התחילו בכסף דמיוני עפ"י השיטה שבחרתם ותראו איך אתם מסתדרים,האם אתם מצליחים,מה הטעויות שלכם. סכמו במחברת את ההישגים שלכם, וכתבו את סיבת הכישלונות והפיקו לקחים.
 
6.מסחר בתעודות סל וקרנות נאמנות- אחרי שסחרתם בכסף וירטואלי ,עברו לסחור בכסף אמיתי אבל עדיין לא במניות. בחרו תעודות סל וקרנות שאותתו קנייה עפ"י השיטה שלכם ותראו כיצד אתם מסתדרים. אחרי תקופת מה כשראיתם כיצד המסחר משפיע לכם על מצב הרוח ואתם מרגישים שאתם שולטים ברגשות שלכם- עברו לסחור במניות כבדות עם מחזורי מסחר גבוהים.
 
7.מנייה זה לא חברה- אל תתאהבו בה ואל תשנאו אותה. שמתחילים להשקיע יש תכונה של התרגשות יתר. שלטו ברגשות שלכם. מנייה זה נייר ערך שעולה ויורד וככה צריך להתייחס אליו. אם הוא לא מתנהג יפה- אל תתנהגו "בנאמנות" כי מנייה יכולה לרדת הרבה יותר מהר מהעלייה. מצד שני היצמדו לשיטה שלכם וגם אם מנייה מתקנת- אל תלחצו ולמדו לרכב על הטרנד.
 
8. היעזרו במומחים- היעזרו באנשי מקצוע שמתמחים בהשקעות בשוק ההון. הם יכוונו אתכם ויעזרו לכם לשלוט ברגשות.
 
9.בדקו טוב לפני קניית מנייה- תתייחסו לקניית מנייה כאילו קניתם חברה. אל תהיו "מהירים על ההדק" כל היום לקנות ולמכור. קנו מנייה בהזדמנות אמיתית .מסחר בבורסה זה לא משחק ילדים ולא הימורים בקזינו.
 
10.ענייני אמונה תשאירו לבית כנסת- יש נטייה למשקיעים להגיד שהנייר שלהם "נשחט"- "אני מאמין שהוא יעלה, יהיה בסדר בעזרת ה'". שוק ההון לא מאמין בתקוות שווא. שהוא עוקץ זה כואב מאד. שוב- היצמדו לשיטה גם אם בסוף הפסדתם.
 
11. אל תלכו לישון בלחץ בגלל מניות- קניתם מנייה, ובלילה אתם "מתהפכים אל משכבכם" מפחד מהתנועות שלה מחר. זה לא בשבילכם! אסור לכם בשום אופן להגיע למצב שהבורסה משתלטת לכם על החיים.
 

מתאים לכל גיל!! ייחודי בספריית שוק ההון בישראל! לחצו כאן:

http://www.israelbursa.co.il/רכישת_ספר/

 
בניית תיק ההשקעות:כיצד הוא צריך להיראות:
 
 
 
זה קרה באחת הסדנאות שערכתי באזור המרכז:
שאלתי- "מי מבין הנוכחים מפזר השקעה"? בחור מנוסה בשוק ההון הנהן ואמר: "אני מפזר השקעה ע"י מניות רבות. יש לי בתיק 120 מניות".
 
הוכיתי תדהמה -120 מניות בתיק השקעות! כיצד בכלל הוא יכול לעקוב אחרי השקעותיו בבורסה?!
לדעתי שיטת השקעה עם אחזקת מניות רבבות הנה שגויה.
 
משקיעים רבים נוטים לחשוב שאם הם מחלקים את ההשקעה בין הרבה מניות יש בכך "פיזור סיכון" אך האמת שאין הדבר כך משום שעדיין מדובר בניירות ערך וכאשר שוק ההון יורד- המניות יורדות ולא עוזר לאף סקטור. "שיורד גשם-כולם נרטבים". נכון- יש מי שירד פחות ויש יותר, אך עדיין מדובר בהשקעה ממוקדת במניות וזה לא נקרא פיזור סיכון.
וישנן עוד בעיות בתיק השקעות "מפוצץ" מניות-
1.חוסר יכולת לעקוב אחרי השינויים בשער המניות.
2.כמות כה גדולה של מניות בתיק יכולה לגרום למשקיע חוסר שקט ושעות רבות של מעקב וניתוח מיותרים.
3.תשלום עמלות רבות לבנק או לבית ההשקעות.
 
הכוונה בפיזור השקעה הנה שמלבד מניות יהיו בתיק סוגים אחרים של השקעות- ניירות ערך חו"ל, אג"ח קונצרני, אג"ח ממשלתי, אג"ח להמרה, תעודות סל,אופציות וקרנות נאמנות.
 
כאשר אני מנהל תיק בצורה כזו- פה כבר יש איזון וניהול נכון.
 
מי שמעוניין להיכנס למניות רבות במדד מסוים יש באפשרותו לקנות תעודת סל על המדד ובכך לחסוך את כל הרשימה המיותרת של קניית מניות והכבדה על התיק.
 
לדעתי, כדאי לבנות רשימת מניות של עד 15 ניירות, שנבחרו בקפידה ,ולבדוק אותן פעם בשבוע בלבד. הניירות חייבות להיות בעלות נפח מסחר גבוה של חברות יציבות עם הנהלה רצינית .
אפשרי "לתבל" את התיק עם מניות צמיחה קטנות, אך זו צריכה להיות השקעה באחוז קטן מין התיק והיא תלויה גם כן בגיל המשקיע ובאורך הרוח שיש לו.
מהפכה בשוק ההון-היו חלק! לחצו כאן: http://www.israelbursa.co.il/ספר_בורסה/
 
 
 
מה אפשר ללמוד מתורת המשחקים על שוק ההון:
 
תורת המשחקים שזוכה בפופולאריות עצומה בשנים האחרונות יכולה לעזור מאד בהבנת פסיכולוגית המשקיע וכן גם במיקוד ההצלחה.
אתן דוגמא למשחק שהמציא ,זוכה פרס נובל,ג'ון נאש הנקרא- "מכירת הדולר".
 
חוקי המשחק פשוטים: שטר של 100 דולר מוצע למכירה פומבית, האדם שיציע את הסכום הגבוה ביותר- יזכה בו,ואילו זה שיציע את הסכום השני בגודלו- ישלם את מה שהציע ואף לא יזכה בשטר.
 
אני משער, שמי שילך עם המשחק הזה לרחובות ת"א ויציע אותו לעוברים ושבים יזכה בהרבה מטילי זהב.
 
מדוע?ישראלים פשוט שונאים להיות פראיירים...
 
בוא נסביר מה קורה פה-
התחלנו את המכירה הפומבית ,בא "גאון" אחד ומציע 1 דולר,אחרי בא מישהו אחר ומציע 2 דולר. זה שהציע דולר מתחיל להזיע וחושב לעצמו- "מה אני אצא פראייר? גם לא אקבל את השטר וגם אשלם את הדולר?" והוא מציע 3 דולר, וכך הלאה והלאה שאף אחד לא רוצה לאכול אותה..ואף אחד בעצם לא באמת מבין שהוא רק מכניס את עצמנו לתסבוכת יותר גדולה...
 
משחקים רבים מעין אלה שנערכו בעולם שולמו עבור ה100 דולר פי 2 ויותר..אנשים פשוט "נלחמו" ביניהם ושכחו מעצם ההפסד...
 
נשמע לכם מצחיק?אתם עצמכם לא הייתם משחקים במשחק הזה?נדמה לכם! אתם משחקים את המשחק הזה מידי יום!
 
ניתן כמה דוגמאות:
 
טלפנתם לחברת הכבלים, התייבשתם עם הטלפון ביד, אבל אמרתם לעצמכם- "יאאלה, חיכיתי חצי שעה, בטח תיכף יענו לי..."
 
או למשל-
"חיכיתם לאוטובוס, כבר 20 דקות,שיכלתם כבר להגיע הביתה ברגל מזמן, אבל אמרתם-חיכיתי כבר אשאר".
 
בוא ניקח דוגמאות יותר גדולות- מלחמות.
 
מלחמה שבא נהרגים עוד ועוד חיילים והכל נראה על הפנים בלי מוצא, אבל הגנרלים אומרים לעצמם- "חטפנו עד עכשיו, זה טיפשי לסגת כרגע"..ובינתיים ההרוגים ממשיכים להצטבר (מישהו הזכיר מלחמת לבנון?)
 
קשה מאד לבן אנוש לפרוש ממשחק שהשקיע בו הרבה מאד, גם אם ימשיך להפסיד הוא אומר לעצמו- "הפסדתי עד עכשיו, סבלתי עד עכשיו, הייתי סבלני עד עכשיו. אז אמשיך".
 
ככה גם בהשקעות-
 
לפעמים אנו נמצאים בפוזיציה גרועה, מצב החברה מדרדר, המנייה נשחטת, מניות אחרות עולות ,אבל אנו אומרים לעצמנו- "עברנו את פרעה- נעבור גם את זה".ולא מוכנים בשום אופן לצאת מפוזיציה מפסידה גם אם היא מדרדרת עוד ועוד.
 
במשחק הזה יש לקח כבד למשקיעים שנשארו בשוק ההון בשנת 2008 שניכר היה שמצב הכלכלה בעולם בכי רע, אבל הם לא היו מוכנים בשום אופן לברוח מהשקעות כושלות.
 
כל פעם שאנו נמצאים במצב כזה כדאי לבדוק- האם אני משלם על ה100 דולר של נאש כבר הרבה יותר מ100 דולר?
 
 
 
 
 
אגרות חוב:השד לא נורא בכלל:
 
רבים מהמשקיעים בשוק ההון לא מבינים באגרות חוב. רובם חושבים שזה עסק מסובך ועדיף להשקיע במניות ששם הדברים ברורים יותר- קונים ומוכרים ובזה נגמר העניין.לא נשארים לשנים לא משתעממים.
 
אך לדעתי, לא להבין באג"חים זה פשוט טעות. אג"חים יכולים לסדר לכם את התיק בצורה יוצאת מהכלל ולסדר לכם הכנסה פסיבית בלי הרבה רעש וצלצולים כל שני וחמישי...
 
אז בואו נתחיל ללמוד רק אני מבקש בקשה אחת- לפתוח את הראש. באופן כללי אג"חים מעניינים אותי הרבה יותר ממניות. כאשר יש לי תיק מפוזר של אג"חים אני יכול לישון בשקט בלילה .אני יודע מה נתתי ומה אני אקבל בסוף.
 
יש תקופות של ירידות שאפשר לקנות בהן אג"חים מצוינים עם תשואות דו ספרתיות מובטחות לכיס של כמה שנים טובות. נכון שגם פה יש סיכון כל שהוא, אך הרבה פחות ממניות בצורה משמעותית. פה מדובר בהלוואה לכל דבר- שיש לה סוף.
 
מהי אגרת חוב:הנה שטר חוב המונפק ע"י ממשלה או חברה כנגד קבלת הלוואה.
כלומר: האג"ח הנה התחייבות חוזית של הלווה כלפי המלווה לתשלום קרן וריבית בתנאים ומועדים ידועים מראש.
 
סוגי אג"ח רלוונטיים:
ממשלתי- אג"ח שהונפק ע"י מדינה כל שהיא.
 
אג"ח חברות-הונפקו ע"י חברות במקום ליטול אשראי בבנק.
 
איזה אג"חי מדינת ישראל ישנן:
שחר - אג"ח שקלי בריבית קבועה המשולמת אחת לשנה. כיום הסדרה הארוכה ביותר היא ל- 20 שנה ותיפדה בשנת 2026.
 
גליל – אג"ח צמוד מדד בריבית קבועה המשולמת אחת לשנה. כיום הסדרה הצמודה הארוכה ביותר שהונפקה היא ל-30 שנה ותיפדה ביוני 2036.
גילון – אג"ח שקלי בריבית משתנה המשולמת ומתעדכנת אחת לרבעון. ריבית הגילון נקבעת על פי ממוצע תשואות המק"מ (מלווה קצר מועד). הגילון הארוך ביותר יפדה באוגוסט 2017.
 
 
כיצד הדברים מתחילים: האג"ח מונפק בסכום הקרן שעומד קבוע על 100 אגורות.
אומרים לך מראש את גובה הריבית שתקבל (קבוע או משתנה).
מספקים לך את מועדי תשלומי הקרן והריבית, סוג המטבע לפיו יחושב התשלום, וכן מספקים לך את הביטחונות לתשלומי הקרן והריבית.
 
 
 
בניית תיק ההשקעות שלכם:
 
לאחר שלמדתם ,קראתם, הפנמתם, עבדתם על "יבש" –הגיע הזמן לעשות את הבלתי יאמן ולפתוח לעצמכם תיק מהסרטים!
 
אסכם את כל מה שלמדתי פה במילה אחת- "שיטה".
מה הכוונה שלי?
אתם חייבים שיטה מסוימת לעבוד איתה בבורסה. יש מיליון שיטות, לכל אחת יש יתרונות וחסרונות, גם בשיטות שהצגתי פה, אבל מה שחשוב הוא שתיצמדו לשיטה אחת ולא תזוזו ממנה סנטימטר. הדבר יעזור לכם לנתק רגשות מהמסחר, מכיוון שברגע שרגשות מתערבבים במסחר בשוק ההון- זה יכול להיות אסון- סביר להניח שתעשו בדיוק הפוך ממה שצריך.
קראתי מחקרים שעפ"י תורת המשחקים המשחק הקשה ביותר הנו המסחר בשוק ההון. כי בניגוד למשחקים אחרים בהם אתה משחק עם בן אדם אחד או מספר אנשים, פה אתה משחק מול מיליונים ,והכי קשה- אתה משחק מול עצמך.וכבר נאמר במשנה- "איזהו גיבור- הכובש את יצרו".
כשאני בונה את תיק ההשקעות שלי אני מדמה את העניין לבניית הרכב של קבוצת כדורגל.
כן. מה ששמעתם.
אני בודק מול מי אני משחק וכך בונה את "ההרכב "בו אני מעוניין.
נכון..אני מת "לתת גול", אבל זה לא רק זה.
נתחיל מזה שבתיק שלי יהיו לא יותר מ11 ניירות. זה המקסימום. מעל 11 מניות קשה מאד לעקוב. נתקלתי באנשים עם מאות ניירות בתיק ההשקעות עד כדי שלא ידעו כבר מי נגד מי...
 
מעוניין להמשיך לקרא? ללמוד את הסודות הגדולים שהספר מציע ויעזור לך להיות תוח בשוק ההון?
הזמן עכשיו את הספר!
הוא עולה רק 80 ₪ והחומר שהוא מספק שווה אלפי ומאות אלפי שקלים.
בוא ללמוד לשלוט בכסף שעבדת כל כך קשה למענו!!
 הזמן עכשיו:
לבירורים נוספים: 050-7560642
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הפרטים או חייגו
050-7560642