בורסה למתחילים

לימודי שוק ההון למתחילים

ללימודי שוק ההון למתחילים במבצע מטורף השאר פרטים או התקשר 050-756-0642 (עינב).כיצד מתחילים להשקיע בבורסה

אני רוצה לשים קצת כסף אבל לא מבין בזה כלום", "אמרו לי שאפשר להפסיד את הבית", הרווחתי חודש שעבר 15 ₪ בפק"מ וחבר שלי עשה עשירייה במניית גז, אבל אני לא יודע איך קונים בכלל מנייה"

את "התירוצים" האלה אני שומע כבר כמה שנים ובמיוחד בזמן האחרון שמדד המעו"ף פורץ את שיא כל הזמנים.

אז ככה מתחילים עפ"י עינב כהן:

1.פתח חשבון השקעה דרך מערכת מסחר של בית השקעות עם עמלות זולות- הבנקים "שוחטים" בעמלות על תיק ניירות ערך ובקושי נותנים להרוויח. דבר ראשון יש למצוא בית השקעות שדרכו תסחרו בעמלות זולות משמעותית. שימו לב- לא אמרתי שינהל את כספכם, אלא רק שישמש כ"בנק" עם תנאים טובים יותר.חבל על הכסף-לנו ב"ישראל בורסה" יש הצעה בעניין הזה למעוניינים. ואפשר לפנות דרך "צור קשר" ולקבל את ההטבות שלנו.

2.התחילו להתעניין בשוק- קראו ספרים, עיתוני כלכלה, גלשו באתר "ישראל בורסה", צפו בתוכניות כלכליות. בקיצור- התחילו להתעניין מה קורה סביבכם.

3.למדו שיטת מסחר ואל תזוזו ממנה סנטימטר- יש הרבה שיטות מסחר בבורסה. בחרו לכם אחת שמתאימה לאופי שלכם- ולכו על זה. בלי שיטה- לא תרוויחו שום דבר.

4.למדו ניתוח טכני בסיסי- לדעתי בלי הבנת הגרף אין בכלל מה להתעסק עם השוק. זה לא מקצועי. ייקח לכם זמן לא רב ללמוד את הבסיס של קריאת הגרפים אל תוותרו על זה ורכשו תוכנת גרפים מקצועית וטובה- זה לא עולה הרבה וזה שווה כל שקל.

5.סחרו בכסף ווירטואלי בהתחלה- אל תתלהבו יותר מידי אל ההתחלה ותתחילו לשפוך כסף! התחילו בכסף דמיוני עפ"י השיטה שבחרתם ותראו איך אתם מסתדרים,האם אתם מצליחים,מה הטעויות שלכם. סכמו במחברת את ההישגים שלכם, וכתבו את סיבת הכישלונות והפיקו לקחים.

6.מסחר בתעודות סל וקרנות נאמנות- אחרי שסחרתם בכסף וירטואלי ,עברו לסחור בכסף אמיתי אבל עדיין לא במניות. בחרו תעודות סל וקרנות שאותתו קנייה עפ"י השיטה שלכם ותראו כיצד אתם מסתדרים. אחרי תקופת מה כשראיתם כיצד המסחר משפיע לכם על מצב הרוח ואתם מרגישים שאתם שולטים ברגשות שלכם- עברו לסחור במניות כבדות עם מחזורי מסחר גבוהים.

7.מנייה זה לא חברה- אל תתאהבו בה ואל תשנאו אותה. שמתחילים להשקיע יש תכונה של התרגשות יתר. שלטו ברגשות שלכם. מנייה זה נייר ערך שעולה ויורד וככה צריך להתייחס אליו. אם הוא לא מתנהג יפה- אל תתנהגו
"בנאמנות" כי מנייה יכולה לרדת הרבה יותר מהר מהעלייה. מצד שני היצמדו לשיטה שלכם וגם אם מנייה מתקנת- אל תלחצו ולמדו לרכב על הטרנד.

8. היעזרו במומחים- היעזרו באנשי מקצוע שמתמחים בהשקעות בשוק ההון. הם יכוונו אתכם ויעזרו לכם לשלוט ברגשות.

9.בדקו טוב לפני קניית מנייה- תתייחסו לקניית מנייה כאילו קניתם חברה. אל תהיו "מהירים על ההדק" כל היום לקנות ולמכור. קנו מנייה בהזדמנות אמיתית .מסחר בבורסה זה לא משחק ילדים ולא הימורים בקזינו.

10.ענייני אמונה תשאירו לבית כנסת- יש נטייה למשקיעים להגיד שהנייר שלהם "נשחט"- "אני מאמין שהוא יעלה", היה בסדר בעזרת ה'".שוק ההון לא מאמין בתקוות שווא. שהוא עוקץ זה כואב מאד. שוב- היצמדו לשיטה גם אם בסוף הפסדתם.

11. אל תלכו לישון בלחץ בגלל מניות- קניתם מנייה, ובלילה אתם "מתהפכים אל משכבכם" מפחד מהתנועות שלה מחר. זה לא בשבילכם! אסור לכם בשום אופן להגיע למצב שהבורסה משתלטת לכם על החיים. מכרו נייר בעייתי ותשנו טוב בלילה. זה יותר חשוב מהסיכוי התיאורטי להרוויח הרבה כסף.

12. טיפים- למדו להיזהר מהם עד מאד. "טיפ" על קניית מנייה שנותן לכם מישהו במכולת מאד יכול להיות שהרבה לפניכם כבר יודעים את אותו הסוד ואתם אלה שתכנסו אחרונים לנייר שכולם כבר עשו עשרות אחוזים ומתכוונים דווקא לצאת.

13. אל תתרגשו מכותרות העיתונים- בדרך כלל קורה הפוך ממה שכתוב. זה מוכח. שכותרות העיתונים מדברות על נפילות בבורסה- כנראה שזה בדרך לכיוון השני ולהפך. הרעיון הוא פשוט- אם העיתונים כבר הגיעו למצב שהפכו את העניין הזה לכותרת ראשית. כנראה שהמצב מאד גרוע וכולם כבר מחוץ לשוק..ומה שנשאר עכשיו זה רק מי שייקנה בזול..זה לא 100% הצלחה, אבל כדאי לעקוב .

14. "מניות חלום" –כל  יומיים-שלושה מספר לכם מישהו שעשה במניית חלום 1000%. אל תתלהבו ותכניסו לשם את כל הכסף! שהמניות האלה יורדות לא יהיה מי שימכור לכם. רוצים בכל זאת להיכנס להרפתקה? אז בסכום נמוך שאתם מסוגלים לאבד אותו.

15.שמרו על הכסף שלכם- לעולם, אבל לעולם,אל תשקיעו את כל כספכם בבורסה. זו טיפשות יהירות ופשוט הימור לשמו. "לעולם ישלש אדם כספו" כך נכתב במשנה.

אין באמור לעיל לרבות כל מסמך ו/או קובץ המצורף לו משום יעוץ או המלצה לקנייה / מכירה של ני"ע ו/או מכשירים פיננסיים.


לייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הפרטים או חייגו
050-7560642