עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

פולפורד:למרות נפילות הביטקוין אנו רווחיים

מניית "ביטפארמס" ,טיפסה בשנה שעברה ב3500%. מאז היא מחקה את כל העלייה, ביחד עם הנפילה במטבעות וירטואליים. מנכל החברה,וס פולפורד,התראיין לישראל בורסה, והסביר מדוע לא הכל שחור וההבטחה הגדולה מעבר לאופק. (28-11-2018)
פולפורד:למרות נפילות הביטקוין אנו רווחיים

עינב כהן

זה כבר התחיל להיראות טוב. מחירו של מטבע הביטקוין החל להתייצב בין מחירי 6000-6500 ביטקוין למול דולר אמריקאי, הפעילים חשו,שהנה באה הגיעה שאחריה תבוא הנסיקה החוזרת, ולמרבה ההפתעה קרה בדיוק הפוך-שערו של הביטקוין התרסק עד לכדי שער4239  נכון להיום.

הפסימיים, תרצו את זה ,בכך שהמטבעות הוירטואליים הנן בועה שסופה להתרסק כליל והאופטימיים ראו בנפילה הזו, עוד שלב של ספקולנטיות,בדרכו הארוכה של המטבע להוות אלטרנטיבה אמיתית למטבעות הפיזיים.

אז מי באמת צודק? קשה לדעת. מה שכן, מתחת לפני השטח, רוחשת לה קהילה פעילה וענפה שעובדת ימים ולילות למצוא פתרונות על מנת להקל על הציבור להשתמש במטבעות הדיגיטליים. האם יעלה בידם והמטבע יהיה כאחד המטבעות?זה עוד ימים יגידו.

בשוק ההון הישראלי, פועלת חברה קנדית, שמשכה בשנה שעברה, הרבה תשומת לב, בעת שהביטקוין טיפש לשער 16 אלף. מניית ביטפארמס ,שנקראה בזמנו "בלוקציין כרייה",טיפסה בשלושה חודשים בלבד ב3500%.

אבל מאז, עת החל שערו של מטבע הביטקוין להתרסק, התרסקה לה המנייה משער 7400 לשער 259 בו היא נמצאת היום.

למרות הנפילה החדה, ועוגמת הנפש הקשה שאחזה במשקיעים שהאמינו בחברה לכל אורך הדרך, התוצאות הכספיות של החברה דווקא הפתיעו לטובה עם רווחיות של 18 מיליון ש"ח ברבעון הקודם. איך זה קרה? בעיקר בגלל יכולת הוצאות תפעול נמוכה מאד,שיודעת להשאיר לחברה רווח בשורה התחתונה, גם כשמחירי המטבעות לא בשיא.

אבל למרות ההפתעה הטובה בדו"חות, בשוק הישראלי לא העריכו את החברה, וכעת היא מתומחרת בשפל השנתי, ונסחרת בשווי של 99 מיליון ש"ח.

מנכ"ל החברה, ווס פולפורד,התראיין ל"ישראל בורסה" ,ושפך אור על הנעשה בתעשייה בכלל ובחברה בכלל.

 

ווס,לאחר תקופה של יציבות, אנו עדים בימים האחרונים לירידה חדה במחירי המטבעות הווירטואליים. איך אתה מסביר את זה ומה ההשפעה עלחברת ביטפארמס?

"המחיר של הביטקוין יכול להיות תנודתי,בדיוק כמו נכסים או סחורות אחרות. התקופה האחרונה הושפעה מהמזלג בביטקוין-קאש (Bitcoin fork) וכן מפרסום דוח חלש של אחת מחברות השבבים הגדולה ביותר הקשורה למטבעות וירטואליים (אנבידיה), אשר עשוי להיות הגורם לירידת שערו של מטבע הביטקוין.

הירידות בשווי המטבע אכן  ישפיעו על ההכנסות שלנו,אך יחד עם זאת, ביטפארמס ממוקמת היטב בשוק הזה, בשל עלות החשמל הזולה וצריכת החשמל היעילה כאשר גם במחירים האלה של המטבע אנחנו נשארים רווחיים."

בראיון בעבר, טענת כי ירידה במחיר של המטבעות עשוי לתת לך יתרון לעתיד מול חברות הכרייה האחרות. איך בדיוק זה ייקרה?

"אכן. בתעשיית כריית המטבעות, עלות האנרגיה ויעילות השימוש בחשמל הם המרכיב הגדול ביותר של השוליים התפעוליים.

הפעילות שלנו הנה 100% חשמל הידרו במחיר ממוצע של / USD $ 0.04  kWHr. .

בנוסף, 94% מכלל החשמל שנצרך על ידי ביטפארמס במחצית הראשונה של 2018 שימש עבור מחשוב כוח, מה שהופך אותנו למפעיל יעיל מאוד.

אם הכרייה תמשיך לא להשתלם כלכלית, הכורים המתחרים יאלצו לעצור את הכרייה, בעוד ביטפארמס תמשיך לפעול בשל שולי הרווח הגבוהים".

עד איזה מחיר של ביטקוין עדיין משתלם לכם לבצע כריית מטבע?

"ההוצאה הממוצעת המדווחת שלנו על הפקת ביטקוין אחד, המבוססת על עלויות חשמל ותשתית בלבד, היתה 1567 דולר ארה"ב בתקופה שבין 1 לינואר 2018 לבין 30 ליוני 2018"

את הפירוט של הוצאות החשמל שלנו והיעילות הכלכלית אפשר לראות באתר- www.coinwarz.com"

ישנה ביקורת רבה על תחום המטבעות הדיגיטליים, על כך שהם לא מאובטחים ואין להם עתיד כמו מטבעות לגיטימיים. מה אתה חושב על העתיד של Bitcoin מהצד שלך?

"אנו מאמינים בעתיד של מטבע הביטקוין ובכך שיהיה מוצר בעל ערך אמיתי. כמו כן, אנו מאמינים בפוטנציאל המסיבי של טכנולוגיית הבלוקצ`ין לשימוש במטבעות מבוזרים ויישומים רבים אחרים.

האבטחהשל המטבעותהוותה בעיה למשקיעים המוסדיים, ולאחרונה ראינו הכרזות מרובות של פתרונות אבטחה ושמירה על המטבע, שלדעתנו תפתח את הדלת להשקעה מוסדית ותועיל לתעשייה".

 בחרת להנפיק בישראל ולא ישירות בקנדה. למה?

"בתקופה שרצינו להנפיק בשנה שעברה, השווקים הקנדיים היו עמוסים בחברות, שרצו להירשם לבורסה בתחום המטבעות הוירטואליים, וישראל נתפסה בעינינו כחממה טכנולוגית, וראינו הזדמנות להיות חברת התשתיות הראשונה בתחום המטבעות המבוזרים,הרשומה בבורסה הישראלית".

מדוע החלטת בשלב זה לשקול מעבר לקנדה ומהם היתרונות?

"יש ערך רב ברישום המנייה בקנדה, משום שהניתוח שלנו מעיד על כך שלקנדה יש ​​את אחד השווקים הציבוריים הפעילים ביותר בתעשייה המתעוררת שלנו, עם מספר חברות בלוקצ`יין וכרייה של מטבעות וירטואליים ,שהציגו וגייסו הון משמעותי, במהלך 12 החודשים האחרונים".

תוכל לפרט על שוק זה נכון לכיום?

"השווקים הקנדיים כוללים למעלה מ -3,000 חברות ציבוריות אשר גייסו מעל 54 מיליון דולר קנדי ​​ במהלך שנת 2017, כאשר היא נתפסת כמובילה עולמית בתחום הבלוקצ`יין והמטבעות הוירטואליים.

קנדה היא ביתם של יותר מ 10 חברות בולקציין, וכריית מטבעות,וההערכה היא, ששם נהנה מסיקור רב יותר של מחקרי אנליסטים, וזה יקל עלינו את יכולת גיוס ההון.

שוקי ההון הקנדיים פועלים במסגרת סביבת שירותים פיננסית יציבה ברמה עולמית, הכוללת בסיס משקיעים מוסדי וקמעונאי תוסס".

למרות הכל,אי אפשר להתעלם מהאווירה בציבור,שהעניין במטבעות דיגיטליים הולכת ופוחתת לאור התנודתיות והנפילה בשבועיים האחרונים. מה גורם לך לחשוב שהחברה שלך תעמוד על רגליה בתוך חמש שנים?

לאחר העלייה החדה, בשווי המטבע, בשנה שעברה, אנו רואים כעת את המצב כאבולוציה טבעית והתבגרות של תחום מטבע חדש.

צריך לזכור,שלפני הירידה השבוע, שער הביטקוין הראה שלושה חודשים יציבות במחיר וכמויות הנסחרות.

כדאי לשים לב כעת,שההתמקדות והעבודה סביב תחום זה, נעשית כעת ע"י שחקנים מסורתיים בתעשייה הפיננסית כגון רגולטורים, רואי חשבון, בורסות ובנקים מרכזיים, וזה מעיד על כך ,שבהמשך הדרך התעשיה הזו תתבשל ותהיה חלק מהנוף הפיננסי כנכס מטבע חלופי.

ובנוגע אלינו,בתוך חמש שנים, מחויבת חברת ביטפארמס, להפוך לחברה טכנולוגית ותשתית גלובלית העוסקת בשלל התחומים הקשורים למטבע המבוזר.

אנחנו מעוניינים להמשיך את ההתרחבות התפעולית שלנו, למנף את העסק ברמות בינלאומיות וכל זה בעלות נמוכה ואנרגיה ירוקה, כאשר התכנון לעשות זאת גם בתחומי שיפוט אחרים,כולל פיתוח שירותי הבלוקצ`יין הפרטי שלנו.

כבר התחלנו את פעילות המחקר והפיתוח שלנו בקוויבק. חתמנו ​​על הסכם ראשון עם צוות המחקר הבלוקצ`י של אקול דה טכנולוגי סופרייר דו קוויבק, והסכם שותפות שני נמצא בדרכו לאוניברסיטה זו."

האם יש יתרונות למשקיעים במנייה באם תעברו להיסחר בקנדה?

"אכן.הסיקור של המנייה יהיה גבוה הרבה יותר וכך גם מחזורי המסחר.

הגישה המשופרת לשוקי ההון בצפון אמריקה, אחד מאגפי ההון הגדולים בעולם עבור חברות המחפשות הון צמיחה יכולים לעשות טוב לחברה וכמובן גם למנייה".

ביחס לחברות כרייה מובילות בעולם,היכן ממוקמת ביטפארמס?

"אנחנו מהמפעילים הגדולים של  כריית מטבעות מבוזרים בצפון אמריקה, עם צינור גדול של פרויקטים מגובים, ע"י 162.5 מגוואט מאובטח,אשר 27.5 MW נמצא בשימוש כיום.

יש לנו ארבעה מרכזי מחשוב בפעולה והמתקן החמישי שלנו במגוג יופעל בשבועות הקרובים.

אחרי ירידה של 95% מהשיא, יש מילה אופטימית לומר למשקיעים הכאובים?

"יש לנו ראייה חיובית מאוד, לטווח ארוך, בנוגע לאימוץ הביטקוין ושימוש בטכנולוגית ה-בלוקצ`יין.

היתרון של ביטפארמס הוא העלות התפעולית הזולה שלנו כאשר המטרה ארוכת הטווח היא להיות משולבי טכנולוגית בלוקציין עם כריית מטבעות.

יש לנו צוות חשמלאים שעומלים על כך שהחוות שלנו יהיו כמה שיותר חסכוניות.

יש לנו תוכנת ניטור קניינית ומעבדה לתיקון באתר, כדי שנוכל לצמצם את זמן ההשבתה של הציוד שלנו.

לאחרונה השקנו את בריכת הכרייה שלנו, מה שמאפשר לנו לחסוך כסף על דמי צד שלישי של איגום וליצור הכנסות ממשתתפים חדשים.

עד כה, יש לנו בהצלחה במימון ההתרחבות התפעולית שלנו באמצעות תזרים מזומנים אורגני, אנחנו רודפים באגרסיביות אחרי עלויות נמוכות ,אנרגיה ירוקה ופעילות חדשה בתחומי שיפוט נוספים".

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת