עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

עפר קליין:הבנק המרכזי יאיץ רכישות האגח

ביום חמישי הקרוב צפוי הבנק המרכזי האירופאי (ה-ECB) לקבל החלטה לגבי המשך המדיניות המוניטרית שלו עפר קליין נותן את ההערכה שלו לגבי ההמשך. (6-9-2016)
עפר קליין:הבנק המרכזי יאיץ רכישות האגח

עינב כהן

לדברי עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים,ביום חמישי הקרוב צפוי הבנק המרכזי האירופאי (ה-ECB) לקבל החלטה לגבי המשך המדיניות המוניטרית שלו, כאשר הוא צופה כי רכישת האגחים הממשלתיות בגוש תמשיך לתוך שנת 2017:

"מחד- הנתונים עד כה לא מעידים על הרעה במצב בעקבות משאל העם בבריטניה, ורק ביוני הבנק החל ברכישת אג"ח חברות בגוש, מאידך- נתון הצמיחה הראה שהפעילות הכלכלית בגוש הואטה משמעותית ברבעון השני ל-1.1 אחוז, מחצית מהצמיחה ברבעון הראשון. בנוסף, קצב הרכישות הנוכחי של הבנק האירופאי גבוה בהרבה מקצב הנפקת האג"ח הממשלתיות נטו בגוש, דבר היוצר בעיית הצע ודוחף לעליות מחיר של האג"חים. בעיה נוספת העומדת בפני הבנק היא שתוקף המדיניות הנוכחית אמורה להסתיים במרץ הקרוב.

 

להערכתנו, לאור כל זאת, רוב הסיכויים שהבנק יודיע על הארכת המדיניות הנוכחית מעבר למרץ 2017.

הגדלת היקף הרכישות?

כמו כן, מוסיף קליין, כי ייתכן שהבנק המרכזי יבחר להגדיל את רכישות האג"ח ולהיות יותר אגרסיביים מהמצב הנוכחי : "ייתכן שנראה גם שינוי בתמהיל המדיניות, כשהאפשרויות הסבירות בעיננו העומדות בפני הבנק: פיזור שונה של הרכישות על פני המדינות בגוש – כיום הבנק רוכש אג"ח בהתאם למשקל היחסי של המדינות בגוש כך שלמעשה מרבית הרכישות הן של אג"ח המדינות הגדולות ,הסרת מגבלת הרכישה של אג"ח בתשואה הנמוכה מריבית הפיקדונות – כיום התשואות בגרמניה ובצרפת שליליות עד למח"מים ארוכים יחסית מה שמחייב את הבנק לרכוש רק אג"ח בטווחים ארוכים מאוד ,הסרת מגבלת תקרת המח"מ כך שיתאפשר לבנק לקנות אג"חים בטווחים ארוכים יותר ,הגדלת היקף הרכישות – על רקע בעיית ההיצע, אפשרות זו פחות סבירה בעיננו בהחלטה הקרובה, אלא אם כן, הגדלה זו תיעשה בשילוב עם אחת האפשרויות הקודמות.

אפשרויות נוספת העומדות בפני הבנק הן הפחתת הריבית על הפיקדונות מרמתה הנוכחית (מינוס 0.4 אחוז) וכן הגדלת היקף ההלוואות לבנקים - שתי אפשרויות אלו פחות סבירות בעיננו בשלב זה".  

 

 

 

 

 

 

 

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת