מסחר במניות ישראל בורסה

"מי באמת הכה את הבורסה בישראל?" /עינב כהן

משקיעים רבים שואלים, לפחות פעם בחודש, את אותה השאלה - "איך לכל הרוחות אני מכה את הבורסה?", "כיצד אני מביא מכה במניות של 300-400 אחוז ופורש בשיא?"
על התשובה הזו הם עונים בדרך כלל באפשרויות הנ"ל:

1.סוחרי ניתוח הגרפים- קונים מוכרים קונים, שבירות, פריצות, יתדות ודגלים, כוננות שיא, לא עוצמים עין,עושים 5%, מבסוטים, חולמים, מדמיינים,הוזים, דרוכים, שבורים, מדוכאים, לחוצים,מקנאים,חולים ובסוף בדרך כלל- פורשים.ולא בשיא...

2.המהמרים בשוק ההון- נכנסים למניות ספקולטיביות ביותר וחולמים בלי לעצום עיניים. חולמים שקונים את החברה הקטנה שרכשו והביאו ביום מכה של 300 אחוז, המנייה שלהם מזנקת והם מודיעים בכל פורום שוק ההון אפשרי על הגאונות שלהם.
בדרך כלל ברוב המקרים הנייר שלהם חוזר אחורה מהר מאד..ואם לא בפעם הזו- כנראה במנייה הבאה...

3. שחקני אופציות מעו"ף- "המהמרים הכבדים" של שוק ההון.למרות שהוכח מדעית ששחקני האופציות מוחקים את עצמם מהר מאד, משקיעים ממשיכים להיות שם ובכל הכוח. הם לא חולמים על 20-30%, הם חולמים על 200-300% והם בטוחים ב100% שהם יכולים לעשות את זה. ואם עוד לא עשו- זה ייקרה בקרוב. סליחה- לא בקרוב: בקרוב מאד.
מצטערים להודיע לכם חברים יקרים-אך עפ"י המחקרים, ועל פי רוב המשקיעים  שאני מכיר: זה פשוט לא קורה. להיפך- הסיכוי שתאבדו את מיטב כספכם הרבה יותר גבוה מאשר תכפילו אותו.

מסחר במניות בבורסה

אז מי באמת הכה את הבורסה ובגדול בשנים האחרונות? התשובה שלי היא פשוטה- "הזקנים העייפים".

כן..מה ששמעתם. יש סוג כזה של אנשים. אלה אנשים מבוגרים שבדקו טוב כמה ניירות טובים שהם אהבו במיוחד את המנכ"ל המיתולוגי (שירת איתם בפלמ"ח), הם אוהבים את העבודה העברית הציונית החשובה שעושה החברה, ואת זה שהיא מראה לכולם בעולם כיצד עושים זאת נכון...

שיטות לניתוח מניות? הם ממש לא מבינים בזה. כלכלה במיתון? יהיה בסדר בעזרת ה'. מלחמות? למי בכלל יש זמן למכור מניות כרגע?!...

יוצא שהזקנים העייפים יושבים על חמשת המניות שלהם שנים על גבי שנים על גבי שנים. ואלה המנצחים הגדולים של הבורסה.

"אתם חסרי סבלנות, רוצים כסף ומהר, חייבים לראות ירוק בתיק כל הזמן, אותנו זה לא מעניין,אנו מחכים עם הניירות הטובים לפנסיה, הבורסה בסופו של דבר תיתן לטווח הארוך תשואה יותר גבוהה מכולם"- כך יאמרו "הזקנים העייפים" לח'ברה הצעירים וחסרי הסבלנות.

"הזקנים העייפים" לא יתעסקו עם ניירות ביו, ולא עם ניירות ספקולטיביות. אולי רק מידי פעם כדי לעשות לעצמם קצת עניין בחיים השגרתיים, הם ייקחו ניירות טובים, עם הנהלות חזקות וצומחות. ישקיעו וישכחו מהכסף למשך כמה שנים ארוכות וטובות.

האם "הזקנים העייפים" ישקיעו גם בבורסות חו"ל? לא בטוח, הם לא משקיעים במה שהם לא מבינים. הם אוהבים את ארץ ישראל, את המסחר (במילעיל), את תנובת השדה.
ואם נבדוק כמו שצריך- תנובת שוק ההון משלמת להם את פירותיה. ובנדיבות.

מסחר במניות וניהול תיק השקעות

בעבר, הכרתי אישה בת תשעים, שידעה שאני עוסק בשוק ההון, ושאלה אותי באחד הימים- "עינב, מה עם מניית "טבע" עולה?"

מברור קצר שערכתי איתה התברר שאותה גברת קנתה את המנייה  בערך בתקופה שהנפיקו את הבורסה..בלעתי את רוקי בתדהמה...מדובר על אלפי אחוזים של רווח!

כן...היא גם "אכלה אותה" בכמה מניות שנמחקו... אבל "טבע" פיצתה לה על התיק בצורה מעבר למופלאה.
אז היי..אתם...אם הייתם צריכים לבחור עכשיו 5 מניות ולשבת איתם עד הפנסיה. מה הייתם לוקחים? לי בראש עולים כמה רעיונות...


לייעוץ ללא התחייבות
מלאו את הפרטים או חייגו
050-7560642