עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

מנכל סייפ טי-אנו כבר מותג חזק בתחומנו

מניית הסייבר `סייפ טי`, נחשבת אחת מהמניות התנודתיות של העת האחרונה. מנכ"ל החברה, שחר דניאל, מסביר, מדוע השוק הפרטי רואה את החברה כמותג לאומי, וכיצד החברה נפרשת בצורה בינלאומית, ולמה הביטוי `מטבעות וירטואליים` לא זר לחברת סייפ טי. (14-1-2018)
מנכל סייפ טי-אנו כבר מותג חזק בתחומנו

עינב כהן

חברת הסייבר הציבורית סייפטי גרופ, הודיעה לאחרונה על מספר רב של חוזים שהביאו אותה לקפיצה של 50% במנייתה בתוך שבוע אחד בלבד.

אך העלייה הזו, מגיעה אחרי נפילה חדה במניית סייפ טי,מאז השיא בחודש יוני אליו הגיעה לשער 990.

מנכ"ל חברת סייפ טי, שחר דניאל, שופך אור על הנעשה בחברה, ומספר מה הגורם לחוזים הרבים לאחרונה, וגם נותן מילה על עולם המטבעות הדיגיטליים ואיך זה קשור למה שעושה החברה.

שחר, החודש האחרון היה עמוס בחוזים. תוכל להסביר כיצד זה קרה בתקופה כה קצרה?

"בכל תעשיית הסייבר, הרבעון הרביעי הנו החזק ביותר, הלקוחות משאירים לעצמם חלק מהתקציב לסוף השנה ואז לוקחים החלטות.

דבר שני, גייסנו בפעם האחרונה כסף באפריל 2017 ומאז ניצלנו את הכסף ע"י קליטת אנשי מכירות ושיווק וזה תהליך של כמה חודשים כאשר רק בתקופה האחרונה התחלנו ליהנות מפירותיו".

הודעתם לאחרונה על מכירה בפיליפינים. מה תוכל לספר לנו על החדירה למזרח?

"התחלנו לעבוד במזרח בעצימות נמוכה בשנת 2016, הבנו שזה שוק ענק והצלחנו למפות כמה מדינות עם פוטנציאל וביניהם הפיליפינים.

הפעלנו שם שותפים עסקיים,שלחנו לשם את הסמנכ"ל שלנו בישראל, שיאמן את השותפים שם, ובשנת 2017 התחלנו לתת שם פוש, כאשר לאחרונה קיבלנו 4 הזמנות על סך 230 אלף דולר תוך זמן קצר מאד.החוזים האלה, והפעילות הענפה שהתחלנו במזרח עשויה לפתוח לנו שנה טובה מאד שם".

מה תוכל להרחיב על פעילותכם בשאר העולם?

"באירופה עשינו מיפוי והבנו שהשוק הספרדי,הגרמני והטורקי הכי טובים לנו.גייסנו צוותים במדינות האלה ואנו בתהליך צמיחה רציני בכולן.אנו עובדים בארופה עם חלק מהמפיצים הכי גדולים בעולם.

באפריקה, התחלנו למכור בגאנה ע"י מפיץ,שם קיבלנו מספר הזמנות.

בארה"ב, מינינו מנכ"ל חדש ,שהיה סמנכל המכירות של חברת Tufin,ואנו מעריכים שהוא ייקח את סייפ-טי לשלב הבא.

יש לנו שם שני שותפים עסקיים שמשלבים אותנו במוצרים שלהם,לפני שלושה חודשים,חתמנו הסכם עם חברת K2, שהנה חברת המספקת שירותי ענן ל3000 לקוחות בארה"ב לחברות הגדולות ביותר למשק במדינה,היא תציע ללקוחותיה את הפתרונות של סייפ טי, אם זה יתפוס- נלך איתם למהלך של חלק אינטגרלי מהמוצר. אנו כרגע "עוטפים" את המוצר,כאילו הוא שלהם, ובהמשך השנה יחלו המכירות.

נכון לכרגע, אנו מאד מתמקדים במוצר החדש והמהפכני שלנו הSDP  שבו אנו עם שוק של סך הכל 12 יצרנים בלבד שמספקים את הטכנולוגיה הזו,ואנו מצפים בהמשך לשנה חזקה מאד במיוחד בארה"ב בביקושים למוצר הזה".

עם כל השותפים האלה- יש רווחיות?

"אין אף מוצר שאני מוכר עם פחות מ80% רווחיות גולמית".

"בישראל אנו מותג חזק בתחום שלנו"

הטמעתם לאחרונה את מערכת ה-SDE  ב"מגדל שוקי הון", הם הצטרפו לפסגות, ילין לפידות ואנליסט שכבר עובדות אתכם. אני לא יכול שלא לשאול. למה הם עובדים עם חברה קטנה כמוכם ולא עם הגדולות?

"ישראל היא מבחינתנו המדד לעולם כולו.מדובר במרכז אדיר של טכנולוגיות, אנשים פה מבינים בסייבר יותר מכל מקום אחר בעולם.אתה צריך להבין- להצליח בישראל אומר להצליח גם בשאר העולם.בישראל אנו מותג הכי חזק בתחום שלנו ביחד עם עוד חברה. אנו מוטמעים בכל החברות המובילות. חברות לוקחות את המוצרים שלנו כיום בישראל אפילו בלי לעשות פיילוט אחרי שהם רואות שחברות גדולות אחרות עובדות איתנו. אנו מוטמעים היום בכל הסקטורים-ממשל,בנקאות,ביטוח,בתי השקעות,תעשיה חינוך ועוד".

איך זה משפיע על השוק בחו"ל?

"כשאני מראה לאמריקאים את רשימת המותגים שאני עובד איתם בישראל והם מבינים שמפה יוצאת תורת הסייבר לכל העולם- אז הם מבינים עניין. אנו לא איזה `מוצר נלווה`, אנו חברה שיושבת עמוק בכל התשתיות של המקומות האלה".

המשקיעים נראים קצת ,"מאוכזבים" שהעסקאות שלכם קטנות יחסית.

"כל פעם שאני קורא שמישהו כותב דבר כזה אני מבין שיש חוסר הבנה בתחום. אין לנו עסקאות קטנות, אנו בין היקרים בשוק,אלא שהמוצר שלנו מבוסס כמות משתמשים וככל שהארגון גדול יותר כך העלות גבוהה יותר.

לכן עם עד היום,ביססנו את החברה על השוק הישראלי-אז זה נראה ככה.אנו מדינה קטנה ולבנק הכי גדול שלנו יש מעט עובדים יחסית לבנקים בארה"ב,ברגע שנעלה למקומות הגדולים,עסקה יכולה להגיע גם ל700 מיליון דולר.

ובכלל,אני באופן אישי מעדיף חברה שיש לה עסקאות קטנות ל100 לקוחות ולא תלויה באף לקוח, מאשר כמה עסקאות גדולות למספר מועט של לקוחות ותלות בהם".

בראיון הקודם איתך,סיפרת לי על מוצר הSDP שהושק בספטמבר ועשוי להיות ה-Game Changer שלכם.איפה זה עומד כרגע?

"בחרנו לקוחות מסויימים, שינסו את המוצר והתגובות מצויינות. יש לנו מוצר חזק מאד עם יתרונות תחרותיים מובהקים וזה לא רק אני אומר אלא חברת Gartner, שהיא חברה אמריקאית העוסקת במחקר ובייעוץ בטכנולוגיית המידע, שחקרה את המוצר הזה, אנו צפויים,להתחיל מכירות במהלך השנה".

יש מוצרים חדשים על הפרק?

"כל הזמן. אנו בחזית החדשנות ויש לנו צוות מחקר שמוציאים כל הזמן חידושים.

לא רבים שמו לב, אבל לאחרונה הודענו על חברת אבטחה שהטמיעה את המוצר שלנו.אני יכול לספר לך שהתחרנו עם 3 חברות מהגדולות ביותר בעולם בשווי של עשרות מיליארדי דולרים וניצחנו אותם,כי המוצרים שלנו הם הכי חדשניים שיש כיום".

בשנה שעברה, הודעתם כי חברת צ`ק פוינט הוסיפה אתכם כשותפים עסקיים. לאן זה נעלם?

"לא התמקדנו בעבודה איתם בחודשים האחרונים ואנו בהחלט מעוניינים להקים גם את השת"פ הזה השנה".

"המשקיעים לא יודעים איך לאכול חברות כמונו"

מניית סייפטי מאד תנודתית.יש לך מושג מדוע?

"אין לי מושג. אני מנסה גם להבין בעצמי את השוק הזה. אני חושב, שמשקיעים לא יודעים איך "לאכול" את החברה.

הבורסה פה יודעת "לאכול" חברות או מסוג חלום, או חברות שהמכירות שלה מתקדמות מאד. אנחנו איפה שהוא באמצע.

אנשים צריכים להבין שיש פה חברה אמיתית,שמוכרת לארגונים הכי גדולים שיש והמוצרים שלנו נמכרים ל80 לקוחות גדולים ובעולם הסייבר הזה המון".

מה מבחינתך יהיה הסיפור "משנה המציאות" בחברת סייפ טי בשנה הנוכחית?

"הסיפור הגדול ,יהיה החדרת המוצר החדש הSDP. ננסה להחדיר אותו בייחוד לארה"ב ברגע שזה יתפוס תאוצה זה להערכתנו יימכר כמו לחמניות".

חברות סייבר מפסידות נסחרות בארה"ב בשווי מיליארדי דולרים. ואתם נסחרים לפי שווי 86 מיליון ש"ח. לא צובט בלב?

"ההבדל העיקרי הוא במכירות. הן נסחרות לפי המכפיל על המכירות. קח למשל את חברת סייברארק, חברה מדהימה בת 20 שנה, שנסחרת לפי 1.5 מיליארד דולר,תזכור שאנחנו בסך הכל חברה בת 4.5 שנים. יש חברות בגיל שלנו שלא מוכרות כלום.אם היינו היום בשוק הפרטי היינו שווים פי 4. ברגע שהשוק הציבורי יבין אותנו בסופו של דבר נהיה מוערכים הרבה יותר".

אתה בטח מדבר פה על הנפקה בנסדק.

"הנפקה בנסד"ק תמיד היתה מטרה ותמיד תהיה.אנו חושבים על זה במפורש וכשנמצא את הזמן הנכון עבורנו- נעשה את זה".

אקזיט גם בא בחשבון?

"היו כמה רחרוחים של חברות שבאו לדבר איתנו, בשווי שאנו נסחרים היום לא גירדנו עשירית מהפוטנציאל וגם פי 3 מהשווי הנוכחי, זה לא שווי ריאלי מבחינתנו ולכן אנו כרגע מרחיקים מאיתנו כל אפשרות כזו".

"סייפ-טי יכולה להגן על תחום המטבעות הוירטואליים"

הודעתם בשנה שעברה על שת"פ עם חברת פורסייט בהקמת חברת סייבר להגנה על מכוניות אוטונומיות ומאז שתקתם. מה קורה עם זה?

"בחנו את המהלך לעומק, אני רק יכול להגיד, שכרגע החברה מתלבטת בין כמה אפשרויות, שנוצרו בתעשיות נוספות, ונראות מאד מעניין בשבילנו, אנו נקבל החלטה בתקופה הקרובה".

אני חייב לשאול אותך על התחום החם ביותר היום-המטבעות הוירטואליים.ארנקים דיגיטליים נפרצים לעיתים.האם לסייפ טי יש פתרונות גם לעולם הזה?

"להגן על ארנק דיגיטלי, זה כמו להגן על מובייל או מחשב, זה לא כזה דרמטי. דווקא בגלל כל הבאזז שהיה לאחרונה, אז זה גרם לאנשים להתבלבל בין המטבעות לבלוקצ`יין ולסייבר שאמור להגן. סייפ טי,כחברת סייבר סיקיוריטי יכולה להגן על המון דברים ובין היתר על התחום הרחב הזה. ואם זה ייקרה בעתיד- נודיע על כך".

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת