עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

מנכל בונוס:מדובר בפריצת דרך נדירה

חברת בונוס ביוגרופ הציגה,בשבוע שעבר, הצלחה מלאה,בניסוי המרכזי לו חיכו המשקיעים. והמנייה- הגיבה בירידות. מנכ"ל ויו"ר החברה, מגיבים על התוצאות,מספרים על ההמשך ומגיבים על השמועות שהופצו השבוע. (14-12-2016)
מנכל בונוס:מדובר בפריצת דרך נדירה

עינב כהן

כולם מחפשים את הדבר הגדול הבא בתחום הביוטק העולמי, ובשבוע שעבר התברר שיכול להיות,שצומחת לנו אחת כזו ממש מתחת לאף בישראל.

חברת בונוס ביוגרופ,עשתה פריצת דרך עולמית בתחום כירורגיית הפה והלסת, כאשר השיגה הצלחה מלאה בשיקום בטוח ויעיל של העצם,באמצעות השתלת שתל חי של עצם אנושית מתוצרת החברה.

החברה בדקה את בטיחות השימוש בדור הראשון של שתל עצם, והודגמה בטיחות מלאה בשימוש. לא נרשם כל אירוע חריג או תופעת לוואי חריגה, אף לא באחד מהמשתתפים בניסוי.

בהיבט של יעילות השימוש בדור הראשון של שתל עצם - בתוך 3 שבועות ממועד השתלת הדור הראשון של שתל העצם בכל אחד מהמשתתפים בניסוי התמלא כל מקום חסר העצם, בעצם חדשה.

מה שמרתק במיוחד בסיפורה של החברה, שהיא אינה מכוונת לכירורגיית הפה והלסת בלבד, אלא למספר רב של פרוצדורות כגון בתחום האורטופדיה, סחוס, כלי דם,שומן ואולי עוד בהמשך.

כלומר- בונוס מתכוונת לייצר מפעל חלקי חילוף לגוף.

למרות החדשות המסעירות, שוק ההון דווקא בחר להפיל את הנייר, מאז ההודעה ב18%, כאשר פעילים מוכרים בשוק ההון הפיצו שמועות כי החברה הולכת לגייס הון בדיסקאונט משמעותי.

מנכ"ל בונוס,שי מרצקי, ויו"ר החברה יוסי רוייך, התראיינו ל"ישראל בורסה", וענו על השאלות הנוגעות לחברה וגם ספציפית לשוק ההון ולשמועות שנפוצו מאז התוצאות.

שי, ברכות על הההצלחה בניסוי. איך היו התגובות בכנס לכירורגיית פה ולסת שהצגתם את התוצאות?

"היתה ההתעניינות גדולה מאד, אף חברה בעולם לא הצליחה בעבר לגדל רקמות ורבים ביקשו לגדל אצלנו לאור התוצאות.מה שהיה מעניין לראות הוא, שהיתה לנו התעניינות רבה ממדינות ערב".

היו משקיעים שהתעניינו?

"מדובר בכנס קליני ללא גופי השקעות. מטבעם של פיתוחים רפואיים פורצי דרך קודם כל מציגים במעמד כזה ורק אחר כך זוכים להכרה מצד אנשי מקצוע. וזו גם הסיבה שלא אני הצגתי את התוצאות, אלא המדען ד"ר אפרים צור, מומחה לכירורגיית פה ולסתות, לשעבר מנהל יחידת פה ולסת במרכז הרפואי אסף הרופא, שביצע את כל ההשתלות".

אז מה עכשיו?

"יש לנו אופק לא רע בכלל לשנה הקרובה.יש לנו ניסוי אחד שנמצא בשיאו בדור השני של המוצר.מדובר בניסוי זול יותר ומתאים לייצור תעשייתי וכבר גייסנו חולים והתחלנו להשתיל כפי שהודענו לבורסה והתוצאות שלו יהיו במחצית השנייה של 2017.

בנוסף,אנו לפני ניסוי בתחום האורטופדיה למלא חסרים של עצם בגפיים ועוד כניסה לאינדיקציות נוספות.

במישור העסקי, אנו מתכננים גיוס הון גדול, וכניסה לנסד"ק".

יוסי רוייך: ההצלחה שלנו בניסוי הקודם היא כל כך מובהקת שנותנת לנו הרבה תקווה להמשך.

אתה חייב להבין את המספרים,דיווחנו על רמת מובהקות של 95%. מדובר על מספר מאד נדיר, שבעצם אומר ש100% מהחולים הגיבו טוב לניסוי והתמלאה להם העצם באופן מושלם וה95% של המובהקות אומר, שתקבל את אותה הסתברות בכל אדם נוסף ללא הבדלי גיל גזע ומין.

ניסויים שמגיעים ל60% רמת מובהקות נחשבים להצלחה, חוקרים אמריקאים עימם נפגשנו אמרו לנו שהם לא זוכרים בכל שנות הקריירה שלהם רמת מובהקות כזו".

הניסוי הקליני הראשון להשלמת חסר עצם בלסת התבצע בישראל והוגדר Phase I/II. איך אתם מתקדמים מול ה-FDA?

"כרגע אנו מבצעים את הניסויים בארץ ומגישים אותן לFDA.

אין לנו מושג מתי נקבל את האישור להתחיל ניסוי דרכם, הם מחכים לראות תוצאות ביניים או תוצאות סופיות של הניסוי בדור השני.

אנו מכוונים חזק מאד גם לארופה ומדברים על הרגולטורים שם".

"את כל הגיוסים עד עכשיו עשינו בפרמייה וכך אנו מתכוננים להמשיך"

הודעתם לאחרונה שאתם רוצים לרשום את החברה בנסד"ק. מדוע?

רוייך: "אנו רוצים חשיפה אמריקאית.אנו מבינים את המשמעות הכלכלית של המוצר שלנו, מדובר בערוץ נוסף ברפואה של חלקי חילוף לגוף ויש לכך שוק בלתי נגמר של עשרות מיליארדים בשנה, שכן אל תשכח שאנו פועלים במקביל בכמה פרוצדורות-סחוס,שומן,כלי דם,אורטופדיה ועצמות.

מרצקי:"לא מדובר בעוד ניסוי שהצליח,מדובר בפריצת דרך שקורית פעם בדור.

לצערנו, האנליסטים בישראל, לא מתמחים בתחום הזה, ובארה"ב, יש הרבה יותר אנליסטים, שמבינים את המדע והביזנס, ואז נוכל להגיע להצפת שווי הרבה יותר גבוהה, הרצון שלנו להגיע לשם לא קשור בגיוס אלא לעצם החשיפה. ולהערכתנו, מדובר באבן דרך נכבדה מאד למשקיעים שלנו".

אפרופו אבני דרך, הקדמתם לאחרונה רישום פעיל של מניות רדומות שהיו לכם עוד לפני שאבני הדרך שהיו בהסכמים המוקדמים הבצעו.היתה ביקורת על כך שכביכול דאגתם לעצמכם לפני המשקיעים. תוכלו לפרט מדוע זה נעשה?

רוייך: "טוב, זה כבר אחורינו,אבל זה ממש לא נעשה לטובתנו אלא לטובת החברה. להיפך-אנחנו פה לקחנו הימור.

הקדמנו את הפעולה הזו על מנת לאפשר לחברה להיות ערוכה לרישום בשוק האמריקאי. ניסינו להישאר במתכונת הנוכחית אבל התברר לנו שזה בלתי אפשרי וכל המניות חייבות להיות רשומות. עשינו את זה במחיר כלכלי כבד.חסמנו את השחרור המלא של המניות שלנו ל10 שנים, כאשר רק שנה לאחר הרישום בנסדק אנו יכולים להתחיל למכור רק את האחוז הראשון.

לא באנו לקצור את הפירות על גב המשקיעים. הבנו שאם נכון לרשום היום את כל המניות גם מבחינת הסיכון שלנו- כך נעשה".

אני מבין מזה שאתם אופטימיים מאד לגבי העתיד הרחוק.

מרצקי: "כשאתה נמצא ברמת מובהקות כזו-ברור למה אנו אופטימיים. יש לנו סיבות טובות להיכנס לעוד הרבה אינדיקציות ולהפוך לחברה המובילה בעולם לחלקי חילוף לגוף".

בואו נדבר על הגיוס הצפוי. אתם הרי חייבים כסף גם כדי להמשיך בניסויים וגם כדי לרשום בארה"ב, וגם הצהרתם שתגייסו סכום גדול לפני שתרשמו בבורסה האמריקאית. עד כמה אותו גיוס הוא קרוב?

רוייך:"אנו עובדים על זה, לא דיווחנו עם מי אנו במגעים, אבל ישנן שיחות רציניות מאד.להערכתי מדובר בטווח של חודשים בודדים עד לסגירת עסקה".

בנוגע לעניין הזה, אחד מהפעילים בשוק ההון, פרסם ברשתות החברתיות, כי הוא גילה שאתם במגעים לגיוס הון ורישום עם בית ההשקעות "מקסים" לפי אזור שערים 20-30 אגורות למנייה, כאשר אנו כרגע ב61 אגורות למנייה. מה יש לכם לומר בנידון?

מרצקי: "שמענו את הדבר הזה, וזו פשוט המצאה. אף אחד לא מעז לדבר איתנו על דיסקאונט כזה וזו שפה שאי אפשר בכלל לדבר עם בונוס.

את כל הגיוסים עד עכשיו עשינו בפרמייה וכך אנו מתכוננים להמשיך.לא השתנה כלום. להיפך,אנו הרבה יותר בטוחים כרגע לאחר תוצאות הניסוי וכך גם מתייחסים אלינו".

רוייך: "השמועות שמישהו הפיץ,אם בתום לב ואם בכוונת זדון, אין להם שום אחיזה במציאות. אני אומר בביטחון ועומד מאחוריי דבריי למשקיעים לנו- לא היו דברים מעולם.השמועות האלה הן אולי מה שהפיל את הנייר בימים האחרונים ואני אומר למשקיעים - תהיו רגועים".

"האורטופדיה רווחית פי 10 מהלסתות"

מאיזו פרוצדורה יכול להגיע הכסף הגדול של בונוס?

רוייך:"בנוגע למה שדיווחנו עד עתה מדובר באורטופדיה.מדובר על אוכלוסיה רחבה מאד, שרעבה מאד למוצרים שלנו והרווחיות שלה גבוהה פי 10 ממילוי הלסתות".

אם תקבלו הצעת רכישה כרגע, יכול להיות שתלכו על זה?

רוייך:"לא על הפרק. ההערכה שלנו היא שנגיע לשוויים גבוהים תוך זמן קצר, ככה שלא הבשילו התנאים".

אחרי שבוע מאכזב, איזו בשורה יש לכם למשקיעים?

רוייך: "אני אומר למשקיעים-אין סיבה לדאגה ואין ענן שיושב על החברה. אם השמועה הנבזית שהפיצו השבוע היתה אמיתית-אז היתה סיבה. אבל האמת היא, שלחברה יש אופק בהיר ופנינו קדימה".

מרצקי: "בשבוע האחרון היו בשורות גדולות.אף אחד לא האמין שאפשר לגדל רקמות והצלחנו. רמת הסיכון ירדה בצורה משמעותית שכן ההצלחה שלנו היא בהסתברות גבוהה מאד. וזה מה שצריך לעניין. הדבר שכביכול מאיים זה חוסר הוודאות שפשוט ירדה בצורה דרסטית. ח`ברה, המוצר עובד על כל סוגי האוכלוסיות, אנו על קרקע בטוחה ונרגשים לקראת פרוצדורות בתחומים נוספים שאנו מאמינים שישנו את פני הרפואה העולמית".

שי, להערכתך ,תוך כמה שנים המוצרים שלכם יהיו בשוק?

"שנים בודדות.נגיע לשם הרבה יותר מהר בהשוואה לכל מולקולה אחרת, והסיבה היא פשוטה- שאנו לוקחים את התאים מהחולה עצמו ולא מביאים תאים מחוץ לגוב, כך שרמת הבטיחות גבוהה מאד".

איפה להערכתכם תהיה החברה בעוד שלוש שנים?

"נהיה בתוך ניסויים בכמה יבשות ובכמה אינדיקציות קליניות.חברה רשומה בנסד"ק,מוכרת בעולם ומבוססת תוצאות בפרוצדורות רבות".

 

 

המאמרים והמידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשרות לגולשי הפורטל ככתבות עיתונאיות בלבד ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה. ואין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הגולש או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. לכותב המאמר עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. צוות "ישראל בורסה" לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
הודעות בורסה - הודעות אחרונות
 
פורום בורסהישראל בורסהפוינטר-
 
 
פורום בורסהישראל בורסהוואן טכנולוגיות-
 
 
פורום בורסהישראל בורסהאקלסלנס על בזן-
 
 
פרסומת
תגיות
סקירת חברות   עיתון כלכלי   לימודי שוק ההון  

פרסומת
פרסומת