עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642

פרוטרום רוכשת את חברת AROMA

משקל הכנסות פרוטרום משווקים מתפתחים צמח מהותית משיעור של 27% בשנת 2010 לשיעור של 36% ב- 2012. (25-11-2013)
פרוטרום רוכשת את חברת  AROMA

עינב כהן

חברת פרוטרום ממשיכה בקצב ררישות רצחני, והיום היא הודיעה כי רכשה את חברת הטעמים הגואטמלית Aroma SA בתמורה לתשלום נטו של 12.5 מיליון דולר ארה"ב.

בהסכם הרכישה נקבע מנגנון תשלום תמורה עתידית, לפיו יינתן תשלום נוסף בגובה ה- EBITDA העודף שיושג מעל 2.25 מיליון דולר ארה"ב בשנים 2013 עד 2015. במסגרת העסקה רוכשת פרוטרום את מפעלה היעיל של Aroma בגוואטמלה.

רכישת Aroma הגוואטמלית מצטרפת לרכישת חברת הטעמים הברזילאית Mylner בתחילת 2012 ולפעילות עצמאית שהקימה פרוטרום בקוסטה ריקה, הכוללת מעבדת מחקר ופיתוח ומערך שיווק ומכירות. פעילות פרוטרום בקוסטה ריקה תמוזג עם פעילות Aroma שתהפוך למרכז המו"פ והייצור למדינות מרכז אמריקה.

הרכישה תאפשר לפרוטרום לחזק ולהעמיק את נוכחותה ונתח השוק שלה בשווקים החשובים והצומחים של מרכז ודרום אמריקה, תוך הרחבה משמעותית של היצע מוצריה, והגדלת מערך המו"פ, השיווק והמכירות שלה, עם בעלות על אתר ייצור מקומי יעיל שיתרום להורדת עלויות הייצור ולשיפור השירות ללקוחות האזור.

אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום: "זוהי הרכישה השלישית שלנו השנה בשווקים המתפתחים, בהם שיעור צמיחה גבוהים. רכישת Aroma גווטאמלה מצטרפת לרכישת 75% בחברת PTI הרוסית עליה הודענו לפני כשבוע, לרכישת JannDeRee הדרום אפריקאית שביצענו במאי השנה ולרכישת Mylner הברזילאית ו-Etol הסלובנית ב-2012.

משקל הכנסות פרוטרום משווקים מתפתחים צמח מהותית משיעור של 27% בשנת 2010 לשיעור של 36% ב- 2012 וצפוי לגדול משמעותית בתמיכת הצמיחה הפנימית ובעקבות 3 הרכישות שבוצעו השנה.

 

אנחנו רואים ברכישת Aroma צעד אסטרטגי נוסף המרחיב את פעילותנו בשווקים המתפתחים בכלל ובשווקים הצומחים של מרכז אמריקה בפרט. הרכישה מחזקת את נוכחותנו ואת נתח השוק שלנו בשווקים בעלי פוטנציאל צמיחה גבוהה אלו, אותם זיהתה פרוטרום כשווקים אטרקטיביים להמשך התפתחותה. פרוטרום תפעל להמשך התרחבותה בשווקים אלה הן ע"י המשך חיזוק מערך המו"פ, השיווק והמכירות ושרשרת האספקה שלה והן באמצעות רכישות אסטרטגיות נוספות, תוך המשך חיזוק מעמדה כשחקן גלובלי מוביל".

המאמרים והמידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשרות לגולשי הפורטל ככתבות עיתונאיות בלבד ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה. ואין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הגולש או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. לכותב המאמר עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. צוות "ישראל בורסה" לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
הודעות בורסה - הודעות אחרונות
 
פורום בורסהישראל בורסהפוינטר-
 
 
פורום בורסהישראל בורסהוואן טכנולוגיות-
 
 
פורום בורסהישראל בורסהאקלסלנס על בזן-
 
 
פרסומת
תגיות
סקירת חברות   עיתון כלכלי   לימודי שוק ההון  

פרסומת
פרסומת