עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מומחה הרשתות החברתיות ג`וזף גרינקורן: אפל איבדה את הבאז, גוגל חברה מושלמת

ג`וזף גרינקורן, איש העסקים היהודי-אמריקאי, בראיון מיוחד ל"ישראל בורסה":על הפריצה העסקית, שנותיו בישיבה,מניות האינטרנט המעניינות ביותר ולאן לכל הרוחות הולכת מניית פייסבוק. לגזור ולשמור. (31-10-2012)
מומחה הרשתות החברתיות ג'וזף גרינקורן: אפל איבדה את הבאז, גוגל חברה מושלמת

עינב כהן

אחד האנשים היחידים בעולם שחזו את הנפילות המהירות והכואבות של מניית פייסבוק לאחר ההנפקה היה איש העסקים היהודי-אמריקאי  ג`וזף גרינקורן .

גרינקורן ,עמד תחת כל עץ רענן וחזר ואמר: "הסוף של ההנפקה הזו לא יגמר בטוב, הנייר יתרסק 30-40 אחוז בתוך זמן קצר".

"עמדתי מאחורי הדברים שלי למרות שיכלתי לעשות מעצמי צחוק",אומר היום גרינקורן ומוסיף לתת הערכות מרחיקות לכת בנוגע למניות האינטרנט.

גרינקורן (38) הנו המייסד והבעלים של קבוצת ההשקעות Morris Group Funding  LTDהמתמחה במשכנתאות והלוואות לברוקרים ונחשב לאחד מהעשירים הצעירים הפופולאריים בארה"ב, שידו בכל ויד כל בו, פעילותו הפיננסית ענפה מאד והיא סובבת סביב נדל"ן, קולנוע, שוק ההון,משכנתאות  וכל מה שנגע עד עכשיו- הפך לזהב.
 
למד בישיבה איך עובדים בעסקים:
 
גרינקורן נולד בארה"ב כיהודי לאב פולני ואמא מרוקאית וגדל בישיבה חרדית במנהטן, גם את הקולג`, סיים במגמת ביוטכנולוגיה במסגרת חרדית. אז הוא לא הבין מה הוא צריך את כל הגמרא הזו, אך עכשיו הוא רואה את הדברים אחרת: "לא אהבתי את זה אז,זו הייתה אחת הישיבות הכבדות עם פאות והכל, אבל היום אני מבין כמה זה תרם לי. הישיבה היתה כל כך "יקית" וזה עוזר לי היום בעסקים, אני מדייק בדברים שאני עושה, הגמרא שלמדתי אז עוזרת לי להתפלפל היום בעסקים, ובכלל הערך הרוחני שניתן לי אז עוזר לי לשמור על שפיות ועל פרופורציות היום".
 
נשארת שומר מצוות?

"אני מתפלל שלוש פעמים ביום ומניח תפילין,אבל לא שומר שבת. אני מקווה שאזכה גם לזה. אני מאד קרוב לאלוקים ומרגיש שהוא קרוב אליי".

מכר ממתקים בגיל 12

עוד שהיה ילד גוזף ראה בעיניים כסף גדול. בגיל 12 בקייטנת קיץ מכר לחבריו ממתקים, והרוויח בסוף המחנה 200 דולר. הוריו היו המומים.

בגיל 21 החל ג`וזף לעבוד בחברת משכנתאות גדולה ומהר מאד פתח ביחד עם שותף חברת ענק משלו כאשר הוא מאמין בפילוסופיית "ללכת בגדול". ג`וזף: "אמרתי לעצמי שאם הצלחתי בקטן בתור שכיר, אוכל להצליח אותו דבר גם בגדול. מה בעצם יהיה ההבדל היחיד?שארוויח יותר".

החברה ,שנפתחה בניו יורק אכן הרוויחה בגדול, ג`וזף יצר קשרים עם גורמים משמעותיים בתעשייה וכולם התפלאו מהיכן צץ ילד הפלא, שהלך והתעשר.
 
איזה עצה אתה יכול לתת למשוחררים טריים שרוצים כמוך להצליח בגדול?

"אנשים רוצים המון דברים ביחד ולא עושים שום דבר. יש גם נטייה לישראלים לדבר המון על מה שהם רוצים אבל זה לא מגיע לפרקטיות.

מה שצריך זו תוכנית פעולה ואמונה חזקה בעצמך ובה`. כשהייתי ילד אבא שלי אמר לי, מידי לילה, משפט פשוט שאמר הגאון מוילנה : "אם תרצה להיות גאון-תהיה גאון". היכולת ביד האדם, אבל הוא צריך להיות מפוקס.

אז ישר להתחיל לעבוד ולקרוע ת`תתחת?

הייתי מציע למשוחררים לעשות טיול בחו"ל לנקות את הראש, ובד בבד לבנות לעצמם תוכנית כיצד הם משיגים את החלום שלהם בשלבים. אין בעיה שיעבדו בשביל שכר מינימום ואפילו ללא שכר בכלל אם זה יקדם אותם לעבר המטרה,אבל חשוב מאד שבסופו של דבר לאחר שתפסת את הטריק- צא לפעול בעצמך מתוך אהבה למה שאתה עושה".

 

לשלב עסקים וחוויות

בגיל 27,לאחר הצלחה גדולה בתחום המשכנתאות, גוזף פזל לשוק ההון, הצעה של חבר להיות ברוקר של חברה קטנה ופרטית שנקראת פייסבוק קסמה לו והוא הפך לברוקר במניות "פייסבוק" בשוק הפרטי הרבה שנים לפני שהונפקה ולפני שרבים שמעו עליה. משם החל גוז`ף לפעול גם במניות של חברות אינטרנט אחרות והפך לאחד המומחים בתחום בעולם.

בשנים האחרונות ג`וזף מנסה להשקיע בדברים שמעניינים אותו באופן אישי וגם שיניבו לו כסף, וכך גדלה השקעתו בישראל בתחום הקולנוע.

בשנת 2008 הקים ג`וזף קרן הון סיכון להשקעות בתחום הקולנוע והטלוויזיה בהיקף של כ־100 מיליון דולר בישראל ובארה"ב, מתוכם כ־30 מיליון דולר מיועדים להשקעה בתעשייה בישראל, רכש את השליטה בחברת ההפקות של הבמאי והמפיק חיים בוזגלו תמורת 1.2 מיליון דולר.

ועוד רכש רכש גרינקורן 25% ממניות החברה שמייצגת את הדוגמן מייקל לואיס בארה"ב תמורת 7 מיליון שקל ובשנת 2011 הפיק את הסרט "סשן" בכיכובה של בר רפאלי: "אני מאמין בקולנוע הישראלי, ומאמין בכלל בהפקה של סרטים. לקחתי את כל העסק הזה כאשר היה על הקרשים ב2008 ואני נהנה מאד לעשות זאת, אני משלב עם העבודה שלי גם חוויה וזה דבר חשוב".

"חברת האינטרנט המושלמת ביותר שיש היא גוגל":
 
כמומחה לחברות האינטרנט, גרינקורן מרשה לעצמו לתקוף בלשון קשה את פעילותה האחרונה של חברת "אפל", אך גם יודע להחמיא ובגדול לחברת "גוגל".

על פי משנתו, חברה שנשארת תקועה ולא משדרגת את עצמה ללא הפסקה בהתאם למציאות- לא תישאר רלוונטית לאורך זמן.

וזו הסקירה של גרינקורן לגבי חברות האינטרנט המובילות:
 
זינגה: "זינגה סחורה מעולה בנקודה הזו.העולם של המשחקים מתקדם כל הזמן ובאופן מאד מהיר,הם לא ידעו מה יהיה "הדבר הבא" ונפרסו על פני תחומים רבים מידי וזה גרם להם לבלגן בעסקים, מאז הם עשו שינוי מהותי. הם התמקדו במספר משחקים שהם הדבר הבא, הביאו עובדים איכותיים,ועשו רכישה עצמית של מניות".
מחיר יעד:  4-4.5 דולר למנייה.
 
גרופון: "גם פה אני אוהב מאד את המחיר הנוכחי.מדברים עליהם רע כל הזמן וחושבים שהם נותנים מקום רק לחברות כושלות שרוצות להתרומם. זה לא נכון.יש בגרופון חברות טובות שמעיפות סחורה מאד מהר וסחורה טובה.התקשרתי להזמין משם טלוויזיה איכותית לאמא שלי הסחורה עפה תוך דקות, העסקים ממשיכים לבוא אליהם והחולשה שם עונתית.

הם מתכננים לפעול ביתר אגרסיביות בהמשך,להבריא את הקשר עם הלקוחות כך שמי שלא יהיה מרוצה- לא ישלם".

מחיר יעד:  6 דולר למנייה.

 
נוקיה: "מאד מעניינת בנקודה הזו.היא חוזרת לעניינים.עשו שדרוג של יחסי הציבור שלהם וכיום רואים אותם באור אחר לגמרי. יש להם הרבה יותר לקוחות ממה שחושבים, הם שדרגו את המכשירים-הגדילו מסך,שפרו את ביצועי הסמרטפון,הגדילו את איכות התמונה ועוד..אפל וסמסונג זה למעמד הגבוה, אבל יש הרבה משתמשים בעולם מהמעמד הבינוני-נמוך שיצרכו נוקיה בזול משמעותית.ואני אגיד לך את האמת? יש להם טלפון פשוט מצוין. נוקיה היא הסינדרלה של הבורסה האמריקאית והיא תחזור לחייך".
מחיר יעד: 5 דולר למניה.
 
מיקרוסופט: "החברה הייתה תקועה עד עכשיו אבל למרות זאת החזיקה איכשהוא. היום יש להם פנים חדשות ומרעננות ביותר עם הווינדוס 8. הם פה בשביל להישאר. לדעתי הם הולכים לדבר הבא והוא כניסה לתחום הסמרטפונים,אין מקום יותר למקלדות, והם עשויים להיות חזקים מאד בשוק הזה".
 
אפל: "עד עכשיו אהבתי את אפל. אבל הם אכזבו בגדול.אם עד היום כולם העתיקו מהם,הפעם הם באו והעתיקו מאחרים עם המיני אייפד.בנוסף לכל מחירו של המכשיר גבוה מידי. כלומר- גם העתקת וגם לשלם יותר?איפה נשמע דבר כזה?! בולט מאד שאפל חושבת על תחרות לפני שהיא חושבת על באמת לעשות דבר טוב, וחבל מאד כי הם מאבדים את הזהות שלהם.ובכלל, מה זה האייפון 5 הזה? כולם חיכו והתאכזבו. הם לא יכלו להביא את עצמם לכישלון כל כך גדול, ועוד עכשיו יש להם בעיות עם המפות, אנשים פשוט איבדו בהם את האמון והבאזז שלהם מאחוריהם.
מחיר יעד: 550 דולר למנייה.

גוגל: "החברה שעושה את הכל נכון.הם נוגעים בהכל ובצורה מדויקת להפליא. גוגל הציגה דוחות חלשים רק בגלל הרכישה של מוטורולה שתעשה להם טוב מאד בעתיד, ובמקום לעבוד עם ספקי משנה הם יחסכו המון כסף. מה אנשים חושבים? שהם הפסידו לקוחות פתאום? כל שנה הם מביסים את התחזיות ופתאום סתם בום כזה בדוחות?"מחיר יעד: שער 1000 דולר למנייה.

פייסבוק: "זה הגיע. הם עלו על ההצלחה של הרווחים בפרסום במובייל והם לא יעצרו. בנובמבר משתחררות מניות שעשויות להוריד את שער המנייה עד ל15 דולר ואז תבוא הנסיקה למעלה. בשנה הבאה פייסבוק תהיה המדינה הגדולה בעולם ושיש כל כך הרבה משתמשים מה שאתה יכול לעשות הוא בלתי נגמר. המובייל יביא אותם למקום אחר והרווחים ימשיכו לגדול. סוף נובמבר זה הזמן שלהם".
מחיר יעד: שער 50 דולר למנייה.
 
 
 
 
 
 מובהר ומודגש כי הכותב [מחזיק בניירות ערך שהונפקו על ידי החברה נשוא המאמר] או [מספק שירותי ייעוץ לחברה בתחום שוק ההון ומקבל תמורה עבור כך]  ("החברה"), ועל כן קיים לו עניין אישי בחברה ובניירות הערך שלה. אין לראות במידע המובא במאמר כהצעה או שידול לקנות, למכור או לבצע עסקה כלשהיא בנייר ערך או מכשיר פיננסי אחר שהונפק על ידי בחברה, ואין באמור משום המלצה או הבעת כדאיות לגבי השקעה בחברה. המידע שמסופק במאמר הינו לצורך אינפורמטיבי בלבד, ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו ונתוניו האישיים של כל אדם.

פרסומת
פרסומת
פרסומת
פרסומת
בואו ללמוד שוק ההון עם עינב כהן! לפרטים נוספים לחצו כאן.