עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מודיעין התקשרה בהסכם לקבלת שירותי אסדת קידוח עבור רישיון ים חדרה והודיעה על רכישת 10% מרישיון שמשון מידי ישראמקו

בנוסף, קיבלה אופציות לרכישת 10%-15% מרישיונות "דניאל" מידי ישראמקו. (15-4-2012)
מודיעין התקשרה בהסכם לקבלת שירותי אסדת קידוח עבור רישיון ים חדרה והודיעה על רכישת 10% מרישיון שמשון מידי ישראמקו

עינב כהן

שותפות חיפושי הנפט מודיעין אנרגיה, שבשליטת IDB פתוח וצחי סולטן, דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכם לקבלת שירותי אסדת קידוח לצורך ביצוע קידוח בשטח רישיון "ים חדרה" שבאחזקתה (100%).

מדובר באסדת "נובל הומר פרינגטון" של חברת נובל אינטרנשיונל, הצפויה לבצע במהלך החודשים הקרובים קידוחים בשטחי רישיונות "מירה" ו"שרה", בהם מחזיקה מודיעין כ- 29.2%.

בנוסף, דיווחה השותפות במהלך חול המועד על חתימת הסכם עם ישראמקו לרכישת 10% מהזכויות ברישיון "שמשון", בו מתוכנן להתחיל קידוח עד סוף חודש אפריל, וכן אופציה לרכישת 10%-15% מרישיונות "דניאל". העסקה כפופה לאישורים שונים כולל אישור האסיפות הכלליות של השותפויות וכן לאישור הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה והמים.

רון מאור, מנכ"ל משותף במודיעין אנרגיה, מסר כי "ההסכם לקבלת שירותי אסדת הקידוח בים חדרה משמעותי מאוד לשותפות ומהווה צעד נוסף בביצוע תכנית העבודה כפי שנקבעו על ידי הממונה על ענייני הנפט, בתקופה בה קיים ביקוש גבוה לאסדות קידוח. במקביל ממשיכה השותפות לפתח את הרישיון לרבות השלמת ההיערכות הלוגיסטית לקידוח ובחינת הכנסת שותפים נוספים לרישיון.

"מאור הוסיף כי "רכישת 10% מרישיון שמשון וקבלת האופציה לרכישת 10%-15% מרישיונות דניאל, מהוות צעד נוסף במימוש האסטרטגיה של מודיעין להרחבת הפורטפוליו הכולל אחזקות ברישיונות ימיים בעלי פוטנציאל להימצאות גז ונפט בהסתברויות גבוהות, בהם רישיונות שרה ומירה, רישיון ים חדרה ורישיון גבריאלה. בכל ארבעת הרישיונות כאמור וכן ברישיון שמשון מתוכננים להתבצע קידוחי אקספלורציה במהלך השנה הקרובה."

רישיון ים חדרה ממוקם בים התיכון, כ- 30 ק"מ מערבית לחדרה, בעומק מים של כ- 500 – 1,000 מ`. על פי דו"ח המשאבים הפרוספקטיביים, שפרסמה השותפות בחודש דצמבר 2011, קיים באזור הרישיון, פוטנציאל (best estimate) של כ- 133 מיליון חביות נפט, ברמת הסתברות של 25%-29%, ופוטנציאל עתודות גז של כ- 1.4 TCF (best estimate), ברמת הסתברות של 17%-29%.

רישיון שמשון ממוקם כ- 92 ק"מ מערבית לחופי אשקלון, בעומק מים של 1,200 מ`. על פי תכנית העבודה, קידוח ברישיון צפוי להתחיל עד לסוף חודש אפריל 2012.
רישיונות דניאל ("דניאל מזרח" ו"דניאל מערב") ממוקמים כ- 85-115 ק"מ צפון מערבית לחופי אשדוד, בעומק מים של 1,000-1,350 מ`. על פי תכנית העובדה, במהלך 2012 יבוצעו עיבוד ופענוח של סקרים סיסמיים תלת מימדיים שבוצעו בשטח הרישיונות, ויוגשו פרוספקטים לקדיחה. קידוח אקספלורציה ראשון מתוכנן להתבצע במהלך 2013.
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת