עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

מודיעין עושה נס: פוטנציאל להימצאות 128 מיליון חביות נפט ברישיון גבריאלה

ירון זר, כלל פיננסים:"תמחור גבריאלה לפי רישיון שמן עשוי להקנות למודיעין אפסייד של עשרות אחוזים. בגבריאלה בדומה למבנה ים ברישיון שמן נעשה בעבר הרחוק קידוח שהוכיח כי מצוי נפט במקום ולכן הסיכוי למציאת נפט הינו 100%". (13-3-2012)
מודיעין עושה נס: פוטנציאל להימצאות 128 מיליון חביות נפט ברישיון גבריאלה

עינב כהן 

שותפות חיפושי הנפט מודיעין אנרגיה, שבשליטת IDB פתוח וצחי סולטן, המחזיקה ב- 70% מרישיון "גבריאלה", וחברת אדירה אנרגיה ישראל המחזיקה ב-  15% מהרישיון,עושות את הבלתי יאמן  ומודיעות הבוקר כי על פי דו"ח NSAI, האומדן הטוב ביותר של משאבים מותנים(2C) בשטח הרישיון מסתכם בכ- 128 מיליון שווה ערך חביות נפט.

 האומדן הגבוה (C3) מסתכם בכ- 308.5 מיליון שווה ערך חביות נפט, והאומדן הנמוך (C1) מסתכם בכ- 34.6 מיליון שווה ערך חביות נפט.

כמו כן, באזור הרישיון קיימים משאבים פרוספקטיביים, בהם האומדן הטוב ביותר מסתכם בכ- 17.4 מיליון חביות נפט ובכ- 0.64 TCF גז טבעי, בהסתברויות הצלחה של 15%-24%.

 חיים גבריאלי, יו"ר דירקטוריון השותף הכללי במודיעין אנרגיה, מסר כי "פוטנציאל המשאבים המותנים והפרוספקטיביים ברישיון גבריאלה, בו למודיעין אחזקה של 70%, מהווה תוספת ערך משמעותית לשותפות ותורם לגיוון הפורטפוליו האיכותי שלה המבוסס על רישיונות בעלי הסתברות גבוהה להימצאות כמויות מרשימות של גז ונפט. עם יתרות נזילות של כ- 90 מיליון דולר, מודיעין ערוכה להמשך ביצוע תכניות העבודה ברישיונותיה, הכוללות קידוחים ברישיונות מירה ושרה, ובהמשך השנה גם בים חדרה ובגבריאלה."

רון מאור, מנכ"ל משותף במודיעין אנרגיה, מסר כי "בשל העובדה כי כבר התבצע בעבר קידוח בשטח הרישיון, בו התגלה נפט באיכות גבוהה ביותר, ומכיוון שעומק המים באזור הינו כ- 150 מטר בלבד, אנו צופים כי בכפוף להצלחת הקידוח הראשון שצפוי להתבצע עד סוף 2012, נוכל להתקדם באופן מהיר יחסית להפקה ולשיווק של נפט לשוק המקומי."מאור הוסיף כי "לקראת אבני הדרך הצפויות בחודשים הקרובים, בהן קידוחים ראשונים ברישיונות מירה ושרה, ים-חדרה וגבריאלה, אנו בוחנים כעת מספר אפשרויות לצירוף שותפים לרישיון ים-חדרה שבבעלותנו המלאה."

רישיון גבריאלה ממוקם בים התיכון, כ- 24 ק"מ צפון-מערבית לתל אביב. השטח הכולל של הרישיון מסתכם בכ- 390 קמ"ר, בעומק מים של 100-425 מ`. באמצע שנות התשעים הופקו בשטח הרישיון כ- 500 חביות נפט ביום, מקידוח "ים יפו 1". איכות הנפט שהתגלה בקידוחים אלו בשטח הרישיון היא גבוהה ביותר, API 47.

את דו"ח המשאבים ערכה חברת Netherland, Swell & Associates, Inc (NSAI), מעריך רזרבות בינ"ל, מומחה ובלתי תלוי.עיבוד הנתונים הכלולים בדוח NSAI נערך על בסיס סקר סיסמי תלת מימדי(3D) שנערך בשטח הרישיון ואשר עבר עיבוד על ידי חברת העיבוד הבינלאומית CGG Veritas במהלך שנת 2011. נתוני הסקר הסיסמי, תוצאות העיבוד והפענוח של הסקר, הועברו ל-NSAI לצורכי הכנת הדוח.

ירון זר, אנליסט האנרגיה של כלל פיננסים הגיב לממצאים ב"גבריאלה": "רישיונות גבריאלה ושמן מסתמנים כתאומים. רישיון גבריאלה הופך היום תואם לרישיון שמן, שכן מדובר ברישיונות צמודים, שכבות דומות והיקף פוטנציאל מותנה דומה.

בגבריאלה בדומה למבנה ים ברישיון שמן נעשה בעבר הרחוק קידוח שהוכיח כי מצוי נפט במקום ולכן הסיכוי למציאת נפט הינו 100%. הדיווח היום לגבי גבריאלה עשוי לתרום למודיעין אפסייד של עשרות אחוזים, זאת באם מניחים שהמשקיעים לא תמחרו קודם את הפוטנציאל בגבריאלה ובאם עורכים השוואה לתמחור של מניית שמן. ככלל, במחירים הנוכחיים עדיפה מניית מודיעין ביחס למניית שמן. יחד עם זאת, על המשקיעים לזכור כי חברת NSAI העורכת את דוחות המשאבים עושה שימוש בהנחה כי היקף הנפט בר ההפקה הינו 20% מהיקף הנפט המצוי במקום. כלומר, כנראה שברישיון גבריאלה 550 מיליון חביות נפט שמתוכם מניחה NSAI כי הנפט בר הפקה הינו 110 מיליון חביות. ראוי לציין שמדובר באומדן שעלול להשתנות באופן משמעותי לאחר קידוח, שכן עדיין נותרה בארץ שאלה פתוחה לגבי היקף הנפט בר ההפקה. שורה תחתונה, העובדה שקיים נפט ב-100% עדיין לא מצביעה על היקף הנפט שניתן יהיה להפיק ואת זה נדע בסוף השנה, כך שהסיכון הגלום עדיין גבוה. תמחור גבריאלה לפי רישיון שמן עשוי להקנות למודיעין אפסייד של עשרות אחוזים."
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת