עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

למה לשלב לימודי חינוך כלכלי בבתי הספר?

לימודי חינוך כלכלי הינם לימודים חשובים מאוד אשר יכולים להשפיע משמעותית על החינוך של הדור הבא. מה זה בעצם אומר לנו? (31-12-2017)
למה לשלב לימודי חינוך כלכלי בבתי הספר?

לימודי חינוך כלכלי הינם לימודים חשובים מאוד אשר יכולים להשפיע משמעותית על החינוך של הדור הבא. היום יותר ויותר הורים ואנשי חינוך מבינים כי ישנה משמעות רבה יותר ללימודי החינוך הכלכלי, ולימודים כאלו יכולים לסייע לתלמידים הצעירים לגבש ידע כלכלי חשוב ויכולת התנהלות כלכלית חכמה שתשפיע עליהם מאוד, במיוחד בדור בו אנו נמצאים היום.

 

היום אנו נמצאים בדור בו הבזבזנות הפכה לטרנד, בני נוער רבים מתפתים אחר פרסומות, שיווק ברשתות החברתיות, טרנדים ולחצים חברתיים ולוחצים על ההורים להוציא כמה שיותר על רכישות של מוצרים שהם לא באמת צריכים, או כלל לא מסוגלים לחסוך את דמי הכיס או הכסף שהם מרוויחים בעצמם לטובת הוצאות חשובות באמת.

 

והכל מתחיל בסופו של דבר בחינוך מגיל כמה שיותר קטן, ולכן שילוב של לימודי חינוך כלכלי בבתי הספר ישפיע מאוד על החיים העתידים של אותם ילדים ובני נוער, ומפה החשיבות הגדולה בשילוב לימודים כאלו בתכנית הלימודים.

התאמה לגיל התלמידים

כמובן, כאשר משלבים בלימודי חינוך כללי גם לימודי כלכלה חשוב מאוד לבצע התאמה של תכנית הלימודים לגיל התלמידים. בגילאים צעירים הלימוד הוא על ערך של הכסף, שימוש נכון בכסף וכדומה, ובגילאים גדולים יותר ניתן ללמד בני נוער גם על השקעות שונות וחסכון חכם.

 

תכנית הלימודים המותאמת לגילאי הילדים תאפשר לכל ילד להבין טוב יותר את הנושא, וכדאי להתחיל בשילוב של הלימודים הללו מוקדם ככל האפשר, בין אם במסגרת העשרה בבית הספר, חוגים שונים או אפילו בחינוך הביתי.

חינוך כלכלי בכל גיל

 

בין הלימודים הכלכליים המתאימים למבוגרים יותר ניתן למצוא לימודים כמו לימודי השקעות בשוק ההון או בנדל"ן או לימודים פיננסיים אחרים אשר כל המטרה שלהם היא להעניק ידע חשוב שיאפשר להתנהל נכון יותר מבחינה פיננסית. בין אם האדם המבוגר לומד את אותם לימודים עבור הידע האישי שלו בלבד, ובין אם הוא עושה זאת על מנת לעסוק בתחום באופן מקצועי.

 

הכשרת מורים ללימודים כלכליים

 

כמובן, לא כל מורה בבתי הספר יכול ללמד לימודים כלכליים, ולכן היום יותר ויותר מורים פונים לביצוע הכשרות כאלו אשר יעניקו להם יתרון משמעותי בבית הספר ויאפשרו להם להעניק שיעורי העשרה חשובים לתלמידים. בנוסף, בתי ספר רבים משקיעים באירועים שונים במסגרת בית הספר אשר עוסקים בחינוך כלכלי כמו הרצאות על חסכון נכון, פעילויות שונות הממחישות את ערך הכסף ועוד מגוון רחב של אפשרויות נוספות.

 

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת