עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

יועצי השקעות? היזהרו מתביעות!

אתם עוסקים במקצוע בו כל פעולה שלכם נטולה בסיכון כלשהו. הלקוח שלכם מודע אליו, אבל מה עם הסיכון שלכם?... (22-4-2018)
יועצי השקעות? היזהרו מתביעות!

יועצי השקעות, כלכלנים וברוקרים עוסקים במקצוע בלתי צפוי, כשלצד זה, כסף רב של לקוחות עובר דרכם מדי יום. הם חשופים לתביעות בגין הפסדים של לקוחות שלעיתים מאבדים סכומי עתק – בחסות טענות לרשלנות ומחדל, ומכאן הדרך להתרסקות מקצועית ואישית היא קצרה.

תקנות הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות של רשות ניירות ערך קובעות חבות ביטוח של יועץ השקעות ושל משווק השקעות ל"כיסוי חבותם בשל מעשה או מחדל רשלני כלפי לקוח; הביטוח ייעשה אצל מי שהוא בעל רישיון לפי חוק הפיקוח על עסקי ביטוח באופן שיכסה תביעות בשל אירועים שאירעו בתקופת הפוליסה גם אם הוגשו בתוך שנה מתום תקופת הפוליסה."

 

רמת סיכון גבוהה מול הלקוחות

הלקוחות, בעלי תודעה צרכנית מפותחת, לא מהססים להגיש תביעה כנגד מי שנראה להם שגרם להם נזק, ותביעות רבות מוגשות מידי שנה כנגד העוסקים במלאכה. במקרה של אובדן כספי משמעותי, הלקוחות יורים לכל הכיוונים בניסיון להשיב את שאבד, והראשונים להיפגע הם מי שהחזיקו בכסף שלהם. ולא רק זאת - אובדן ימי עבודה, כיסוי הוצאות הליך משפטי ופגיעה במוניטין גם הם חלק מהעניין במקרה של תביעה. כל הנתונים הללו מצטרפים לכדי מסקנה הגיונית אחת: אתם, כבעלי מקצוע, מוכרחים להגן על עצמכם בצורה הטובה ביותר, עם ביטוח אחריות מקצועית שיגן עליכם בכל סיטואציה כזאת שעולה.

 

למה לשים לב ברכישה של ביטוח אחריות מקצועית

  1. היקף ההשתתפות העצמית – ככל שההשתתפות הינה גבוהה יותר, כדאי להעמיד הון עצמי מינימאלי בשיעור מסוים. חשוב להפחית את היקף ההשתתפות העצמית, כמו בכל ביטוח.
  2. גבולות האחריות – שימו לב כי גבול האחריות צריך להיות, לעיתים, מוכפל. אם שגיתם עם לקוח אחד באופן פעולה שיטתי, סביר להניח שאולי זה קרה שוב, ואולי עם מספר לקוחות, שיצוצו כמו פטריות לאחר הגשם. בדקו כי גבול האחריות שלכם גבוה, בהתאם לסכומי הכסף איתם אתם מתעסקים.
  3. מעסיקים עובדים? כדאי לבדוק עם חברת הביטוח על כיסוי של עובדים, שהוא בדרך כלל נפרד ואינו חלק מהכיסוי של האחריות המקצועית.
  4. מהו המחיר ומה כולל החיתום – בפוליסות המציעות חברות ביטוח השונות ישנם הבדלים בחיר וגם בהיקפי הכיסוי - כל חברה והסדרי הביטוח שלה. חשוב לבחון זאת.
  5. תחילת תאריך הכיסוי - התאריך הרטרואקטיבי המוגדר בפוליסה מגדיר את המועד שממנו ואילך יש למבוטח כיסוי ביטוחי. כיסוי רטרואקטיבי שאינו מעודכן עשוי לגרום לחשיפתכם לתביעה.

 

להמשיך לעבוד בראש שקט

יועצי השקעות, כלכלנים וברוקרים, דווקא בגלל היותם עוסקים במקצוע חלקלק שבעיקר חוזה, מנבא ומייעץ, זקוקים לביטוח אחריות מקצועית. מבין כל העוסקים במקצועות החופשיים, קבוצה זו חשופה לתביעות בסדרי גודל ענקיים בהתאם לתיקים אותם הם מנהלים. ביטוח אחריות מקצועית יאפשר ניהול עסק והמשך עבודה בראש שקט ובידיעה שיש חברת ביטוח שחולקת איתך את האחריות.

 

 

 

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת