עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

טרטל ביץ והאוזניים הגדולות

תעשיית ה E-Sports (ספורט אלקטרוני תחרותי) הולכת לחצות את רף מיליארד הדולר בהכנסות עד סוף השנה. חברת טרטל ביץ, מובילת שוק ולמרות זאת המכפיל שלה נמוך מהמתחרות. מה באמת קורה שם? (31-7-2019)
טרטל ביץ והאוזניים הגדולות

אלכס קולפקוב

תעשיית ה E-Sports (ספורט אלקטרוני תחרותי) הולכת לחצות את רף מיליארד הדולר בהכנסות עד סוף השנה, עם צמיחה של 26.6% משנה שעברה.

ענף יחסית חדש בשוק הגיימינג והוא צומח בקצב דו ספרתי משנה לשנה.


שווי שוק המשחקים (גיימינג) העולמי לשנת 2019 עומד על 158 מיליארד דולר וצפוי לגרד את ה 200 מיליארד דולר בשנת 2020.
עם התפתחות הספורט התחרותי ומשחקי ה Battle Royal סטייל פורטנייט, גדל הצורך של הגיימרים (מהצעירים ביותר) לציוד היקפי "מקצועי יותר", אשר ישדרג את חווית המשחק.

לכאן נכנסת חברת טרטל ביץ לתמונה.


מי את טרטל ביץ?


חברת טרטל ביץ , (Turtle Beach Corporation, סימבול HEAR) ,הינה יצרנית של אוזניות ייעודיות לגיימינג לשימוש עם קונסולות משחק כמו Xbox של מיקרוסופט, Playstation של סוני וSwitch של נינטנדו, ואף משנה שעברה גם למחשב האישי ולניידים. אוזניות מוספיות לחווית משחק יותר מלאה של השחקן, ועם התקדמותם של משחקי המולטיפלייר, במיוחד משחקי ה Battle Royal כמו פורטנייט המוכר, הדרישה לאוזניות גיימינג זינקה עקב המשחקים המעודדים תקשורת בין המשתתפים.


החברה היא היצרנית הגדולה ביותר במרחב ( הכנסותיה גבוהות מהכנסות ארבע המתחרות הבאות יחד) ואף צפויה להמשיך לצמוח עם השלמת רכישת חברת Roccat הגרמנית שעליה ארחיב בהמשך.

חברת טרטל ביץ הינה המובילה בשוק אוזניות הגיימינג לקונסולות השווה 1.8 מיליארד דולר,בנוסף, החברה מתחילה לרדוף אחר שוק האוזניות הגיימינג למחשב האישי השווה כ 1.5 מיליארד דולר על ידי השקת מספר דגמים חדשים המיועדים לשוק זה ב 2018.


מנועי צמיחה חזקים


כפי שציינתי בפתיחה שוק הגיימינג העולמי צומח ללא הפסקה אך יש שיגידו שנתוני מכירות המחשבים האישיים קופאים כבר תקופה ארוכה. אולם, מעבדי הסמארטפונים נהיים חזקים יותר מדגם לדגם דגם, מה שמעודד את שוק הגיימינג במכשירים הניידים.


בהתאם לזאת, כחלק מהמאמץ של החברה להתרחב לשוק הניידים, החברה הציגה אוזניות גיימינג ייעודיות למכשירים הניידים בשם Battle Buds.

עד כה האוזניות קיבלו ביקורות ביקורות מצוינות באמזון וברשת הקמעונאות Target. שוק המובייל יכול להיות מנוע צמיחה משמעותי לחברה בעתיד עקב העובדה שהגיימינג במכשירים הניידים צומח במהירות.

בנוסף על כך, חברת טרטל ביץ חברה למספר "משפיענים" וקבוצות e-sports על מנת להגדיל את המודעות למותג.

למשל, Ali-A, יוטיובר עם למעלה מ 16 מיליון רשומים, ממומן על ידי טרטל ביץ.
מלבד זאת, ליין אוזניות הגיימינג למחשב האישי קיבל ביקורות מצויינות ממגוון אתרים ואף לטענת ההנהלה, הבטיח מקום קבע על המדף בחנויות הקמעונאות השונות.

 

רכישת Roccat

רכישת חברת Roccat הינה אחד המהלכים המעניינים ביותר עם פוטנציאל הצמיחה שהחברה ביצעה ברבעון הרביעי האחרון. רוקאט היא בעצם החלק האחרון בפאזל של אסטרטגיית הצמיחה של טרטל ביץ ולדעתי, מחזק את הדרך של החברה לצמיחה בר קיימא בצורה משמעותית.

רוקאט היא ספקית של עכברים, מקלדות ואוזניות גיימרים למחשב האישי. המותג שלה מאוד חזק ברשתות החברתיות ואף יש לה יותר עוקבים ביוטיוב, טוויטר, פייסבוק מאשר לטרטל ביץ כך שהפופולריות והמודעות למותג של רוקאט בקרב הגיימרים יכולה לשפר את מצבה של טרטל ביץ.

בנוסף, עם רכישת רוקאט, טרטל ביץ נכנסת בעצם לשוק העכברים והמקלדות השווה כ 1.2 מיליארד דולר. לשנת 2018, רוקאט הציגה הכנסות של 25 מיליון דולר, EBITDA חיובי ורווח גולמי באיזור 35%.
החברה צופה הכנסות של 30 מיליון דולר מעסקת רוקאט בשנת 2020 וגדילה ברווחים. ההכנסות מהרכישה יחלו להופיע בדוחות הקרובים של החברה.

כמו כן, המוצרים של רוקאט הם ייחודיים בשוק ושונים בצורה משמעותית מהמתחרים.

העיצובים של המוצרים רוקאט הם חדשניים ויתכן שזה מה שייתן את היתרון על פני המתחרות ב לונג ראן.

זוהי בעצם מפת הדרכים של החברה קדימה יחד עם רוקאט ופורטפוליו המוצרים המורחב וניתן לראות שעם הרכישה טרטל ביץ בעצם תוקפת שוק פוטנציאלי עצום.


לסיכום,החברה נראית מסודרת מאוד עם מותג חזק ופורטפוליו מוצרים מרשים אשר גדל עם הזמן בשוק גיימינג שרק נמצא במגמת עלייה. בדוח האחרון החברה הציגה מחיקה כללית של החובות שלה. קיים הסיכון שהחברה תיפגע ממדיניות מלחמת החסר ממכסים\עלייה בעלויות וכדומה אך הדבר לא נראה באופק וגם אם יקרה יפגע במתחרותיה באותה מידה

נקודה מעניינת נוספת, השורטיסטים חוגגים על הנייר עם אחוז מהגובהים בנסדק (50%) אך חברה עם מכפילים נמוכים משמעותית מהמתחרות שלה, ללא חוב ותכנית רכישת מניות עצמית לא תעצור אותה לעוד הרבה זמן.


נתונים פיננסיים

שווי החברה כ 151 מיליון דולר.
מכפיל רווח 5.04, לעומת מכפיל רווח עתידי 8.77.
מכפיל על ההון של 3.15.
מכפיל מכירות של 0.52.

כמות המזומנים בקופת החברה היא 10.2 מיליון דולר, ללא חוב כלל.

החברה אישרה תכנית רכישת מניות עצמית של בשווי 15 מיליון דולר לשנתיים הבאות.
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת