עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

חברת מנרב- הצפת ערך מהותית?

הנפקה חדשה צפויה בקרוב בבורסה בתל אביב ויש לה מטרה ברורה- הצפת ערך לחברת האם. מנרב צפויה להנפיק את חברת הבת שלה מנרב פרוייקטים ,לפי שווי מוערך של כ500 מיליון ש"ח. כל הפרטים: (13-2-2017)
חברת מנרב- הצפת ערך מהותית?

עינב כהן

הנפקה חדשה צפויה בקרוב בבורסה בתל אביב ויש לה מטרה ברורה- הצפת ערך לחברת האם.

מנרב צפויה להנפיק את חברת הבת שלה מנרב פרוייקטים ,לפי שווי מוערך של כ500 מיליון ש"ח.

צריך להבין, שמנפיקים חברת בת, יש סיכוי לא קטן שתהיה "הצפת ערך" בחברת האם (מנרב) שכן החברה החדשה שמונפקת מקבלת ערך שצף על פני השטח ממש ולא מתחבא בדוחות.

אז על מה אנו מדברים בעצם?

מי את מנרב פרוייקטים:

מנרב פרויקטים עוסקת בעיקר בייזום פרויקטים למגורים, וזאת באמצעות רכישת קרקעות, השבחתן, פיתוחן, הקמת הפרויקטים ומכירת יחידות.

איזה פרוייקטים החברה כבר ביצעה?

אונו על הפארק - קרית אונו; הדרי העיר- פתח תקוה ונופי מנרב – ירושלים. בנוסף לפעילות הנדל"ן, מנרב פרויקטים מפעילה מכונים לטיהור מי שפכים.

דוחות:

הונה העצמי של מנרב פרויקטים מסתכם בכ-300 מיליון שקל. את 2015 סיימה מנרב פרויקטים ברווח לפני מס של 35 מיליון שקל, וברווח נקי של 30 מיליון שקל אחרי שב-2014 היא הרוויחה כ-11 מיליון שקל וחילקה דיבידנד של קרוב ל-9 מיליון שקל.

בתחום הייזום למגורים יש למנרב כיום כ-2,000 דירות בביצוע או בתכנון, בפרויקטים שונים במרכז הארץ.

אחזקות נוספות:

מנרב פרויקטים גם מחזיקה את מנרב אינווסטמנטס, הפועלות בתחום הייזום לבנייה בהונגריה, מחזיקה בחברות מנרב תשתיות ומי מנשה, המפעילות מכונים לטיהור מי שפכים בשיטת B.O.T וכן כי היא בעלת מפעל בגזר לייצור מוצרים מפרופילי P.V.C (באמצעות מנרב תשתיות).

 השפעות אפשריות:

מנרב נסחרת היום במכפיל 15,בשווי שוק של 536 מיליון ש"ח,כאשר הונה העצמי עומד על 669 מיליון שח. כלומר- מכפיל על ההון של 0.7.

זה כנראה נורא מבאס את בעל השליטה במנרב אברהם קוזניצקי, שרואה את החברה מתקדמת ומתקדמת (בפעילות הייזום 1000 דירות בבנייה מתוכם 60% נמכרו כבר..) ובכל זאת המנייה שלו נסחרת בתמחור נמוך מהותית מהמתחרות בתחום הייזום שנסחרות לפי מכפיל של כ-1.3 על ההון העצמי (לעומת 0.7 של מנרב כיום...).

לסיכום, בעל השליטה יוצא בהנפקה שמטרתה הצפת ערך מהותית לחברת האם. האם ההנפקה תצליח? האם מנית מנרב אכן תזנק לשווי הדומה לחברות מתחרות בתחום? את זה נדע בימים הקרובים.

מעוניינים להיחשף, ראשונים בארץ, לחברות שעשויות להיות "הדבר הגדול הבא", עם סיפור חייהן בעברית פשוטה? לחצו כאן

רוצים לחסוך סכום מדוייק להגשמת החלום הכי גדול שלכם?עינב כהן ילמד אתכם כיצד- לחצו כאן

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת