עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

חברת זילו-נדלן בהקשת כפתור

חברת Zillow עשתה מהפכה בתחום הנדלן שרק הולכת וגוברת. אלכס קופלקוב מסביר למה החברה הזו הנה בשורה של ממש. (27-5-2019)
חברת זילו-נדלן בהקשת כפתור

אלכס קופלקוב


ב 15 שנים האחרונות תרבות הצריכה שלנו השתנתה מקצה לקצה.

כולנו הפכנו לחיות שרוצות לקבל הכל מיד, כאן ועכשיו. הכל בעידן האינטרנט נהיה נגיש. אפשר לצפות בסרטים ולשמוע מוזיקה בעזרת פלטפורמות הסטרימיניג בלחיצת כפתור, לקנות בגדים, ספרים, מחשבים, מכוניות, ביטוחים הכל בלחיצת כפתור.
אך תחום אחד משמעותי עושה רושם שנשכח קצת מאחור, תחום שעדיין דורש התעסקות גדולה עם לא מעט כאבי ראש.
אני מדבר על תחום הנדל``ן, ולכאן נכנסת חברת זילו לתמונה.


מי את Zillow (סימבול Z)?


חברת זילו היא בעצם חברה עם מאגר נתונים אונליין בתחום הנדלן אשר מתמקדת בעיקר בשוק האמריקאי. החברה כיום מפעילה נדלן ומותגים הקשורים לבתים ב Web    וב Mobile. החברה מציעה פורטפוליו רחב של מותגים ומוצרים על מנת להעצים את הצרכנים עם ידע ונתונים שאי אפשר למצוא באף אתר אחר בתחום עקב העובדה שהחברה מחזיקה באתרים המובילים בשוק עם מותגים דומינטיים ביותר בקרב האמריקאים כמו יד 2 וWinwin אצלנו.


על מנת להמחיש לכם עד כמה האתרים הללו עצומים ופופולריים, ביקרו ברבעון האחרון באתרי החברה באפליקציות וב Web כ 1.6 מיליארד פעמים.
בנוסף, יותר מ127 מיליון משתמשים ייחודים ( משתמשים אשר ביקרו לפחות פעם אחת, כל כניסה נספרת פעם אחת) ביקרו בממוצע בחודש במותגים של זילו ברבעון הרביעי של 2018 שזהו נתון מדהים.

מה החברה מציעה?


תחום הליבה של זילו הוא בעצם להעניק פלטפורמה של שוק דיגטלי שבו הצרכן יכול לחפש למכור או לקנות נכס חדש, מעוקל, מגרש\ שטח אשר מייעוד לבנייה, לשכור או להשכיר דירה בבניין\ בית.
אחד הכלים שהחברה בנתה הוא כלי בשם Zestimate אשר בעזרתו כל אחד יכול לקבל הערכה של כמה הנכס שלו שווה תוך זה שהוא מזין כמה שיותר פרטים על הנכס ובכל זה בחינם.
החברה מעניקה אפשרות בזמן הקנייה המכירה למשל למכור לבד, כלומר שהקונים יפנו אלייך או לחלופין, למכור דרך סוכן נדלן שהאתר מפנה אלייך.

כמו כן, כחלק משיתוף הפעולה שהחברה מנסה לעשות עם סוכני הנדלן והברוקרים, החברה בנתה פלטפורמה ייעודית אשר באה לעשות להם את החיים קלים יותר מבעבר.
פלטפורמה זו באה לשרת את שני הצדדים, מצד אחד היא מעניקה לאותם סוכני נדלן מאגר נתונים עצום של נכסים אשר מוצעים למכירה באתר עם מנגנוני סינון אשר עוזרים להם למצוא נכסים כמה שיותר קרובים למה שהצרכן מבקש ובתמורה החברה מקבלת תשלום על השירות מהסוכן ועמלת מכירה במידה והיתה מוצלחת.

בנוסף, החברה בנתה פלטפורמה מהפכנית אשר מאפשרת בעזרת האייפון או האייפד ליצור סיור בתלת מימד של הבית בעזרת טכנולוגיה המבוססת על בינה מלאכותית וניתן לערוך, לשמור או לעלות אותו לאתר וכל זה בחינם. החברה לאחרונה השיקה את הכלי הזה בכל רחבי ארצות הברית וקנדה.


המהפכה של החברה


בסוף שנת 2018, החברה החלה לשנות את פניה בעזרת שני דברים מרכזיים שהיא עשתה.
החברה השיקה ברבעון השני של 2018 מוצר שנקרא Zillow Offers והיא רכשה את החברה Mortgage Lenders of America. בעזרת שתי ההכזרות האלה, החברה הניחה את היסודות לכניסה לעסקי הקנייה ומכירת בתים, השכרה עצמאית של נכסים ואף לבסוף לתת משכנתאות לאנשים שרוצים לקנות נכסים דרך החברה.
דרך Zillow offers החברה בעצם קונה את הנכס מהמוכר בתהליך הרבה יותר פשוט וידידותי למוכר מהמקובל משפצת את הנכס ומוכרת מחדש או יכולה להחליט להשכיר את הנכס.
תוכלי לראות כאןסרטון אשר מסביר על השירות בקצרה ועד כמה הוא מהפכני.
השירות Zillow offers עובד בשבעה שווקים והחברה מקבלת בקשה להצעה כל 5 דק, שזה בערכה דרישה של 100 מיליון דולר כערך מדי יום. מספר חסר תקדים.

החברה הציבה לעצמה יעדים שאם היא תמשיך בצמיחה הנוכחית היא מאמינה שהיא תשיג את היעדים הבאים ב 3-5 שנים הקרובות ואילו הנקודות המעניינות ביותר:
* רכישת 5,000 בתים בחודש עם הכנסה שנתית מוערכת של כ 20 מיליארד דולר.
* בתחום המשכנתאות, להניע יותר מכ 3,000 הלוואות בחודש.

לסיכום, לדעתי, הכיוון שהחברה הולכת אליו הוא שבעתיד, כל תהליך רכישת הנכס יעבור דרך אתר החברה. מחיפוש הנכס, הגשת הצעה, ורכישתו (וביצוע הרכישה) הכל יתבצע דרך אתר החברה.

אותו הדבר יתפוס גם על מכירה ושכירות והחברה תקבל עמלה מכל מכירה ותשלום אשר יעבור דרכה.
זילו מכוונת בכל הכוח שכל התהליך שעובר הצרכן בזמן רכישת נכס נדלן באתר תיהיה רציפה ופשוטה כמו לקנות מוצר באמזון ובטווח של 5 - 10 שנים קדימה זה לגמרי אפשרי.

 




מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת