עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

חברת IDN-זהות בלתי מתפשרת!

חברת אינטליצק באה לתת מענה לבעיית גניבת הזהויות בעזרת מספר פתרונות מתוחכמים. מנייתה זינקה ב146 אחוזים השנה. מה הסיפור שם? (5-6-2019)
חברת IDN-זהות בלתי מתפשרת!

אלכס קופלקוב


חברת אינטליצ`ק (סמבול IDN) עברה הרבה מאז הכתבה האחרונה שהעלינו עליה בשנת 2017 ,בה צפינו כי היא יכולה להיות אחת החברות הקטנות היותר מעניינות שיש.
מאז החברה הספיקה להחליף מנכ``ל ואף להגדיל ולגמר את סל המוצרים שהחברה מציעה כאשר המנייה גומעת בשנה אחת לא פחות מ146%.

מי את אינטליצ`ק?

חברת אינטליצ`ק באה לתת מענה לבעיית גניבת הזהויות בעזרת מספר פתרונות מתוחכמים שהחברה פיתחה לתעשיות הבאות: צבא, קמעונאות, מוסדות פיננסים, ביטחון פנים ותחום הקבלה (שירות).
לכל תעשייה החברה פיתחה אמצעים טכנולוגיים על מנת לטפל בבעיית גניבת הזהויות אשר רק הולכת וגדלה במימדיה וגורמת בכל שנה שעוברת נזק כלכלי עצום שלא לדבר על עוגמת הנפש לאנשים.

מה גודל התופעה?


Identity Theft Resource Center (עמותה לטיפול בנפגעי גניבת זהות בארה``ב) דיווחה שכמות מידע המאפשר זיהוי אישי (בקיצור PII) שנחשף בשנת 2018 עלה ב 126% לעומת 2017.

הם מציינים 1,244 פריצות בשנת 2018 שהובילו לחשיפת 446,515,334 מיליון נתונים על אזרחי ארה``ב.
זה בנוסף לפריצת הענק שקרתה בשנת 2017 לחברת Equifax שחשפה שמות, מספר ביטוח לאומי, ותאריכי לידה של 145 מיליון מאזרחי ארצות הברית (כ 44% מהאוכלוסייה).
כל המידע שנגנב הוא יותר ממה ממספיק לגנב לגנוב זהות של בן אדם מן השורה וגניבות זהויות קרו ללא מעט אזרחים אמריקאים בשנה האחרונה, ל 14.4 מיליון ליתר דיוק.

זיוף זהויות בקרב צעירים

צעירים משתמשים בתעודות זהות\רשיונות נהיגה מזויפים כבר עשרות שנים לקנות מוצרים המחייבים להיות מעל גיל מסוים.
בין אם זה לקנות אלכוהול, לקנות סיגריות, או משהו אפילו יותר רלוונטי להיום כמו, סיגריות אלקטרוניות, וייפורים (שהFDA הכריז מלחמת חורמה בעניין) ואיך לא הנושא האהוב עלינו מכל לקנות קנאביס.

זוהי תופעה שרשויות החוק לא הצליחו למגר במהלך השנים ואפילו המחוקק נרדם במשמר ולא עידכן את החקיקה בחיוב יישום טכנולוגיות חדישות הקיימות בשוק.
לכאן נכנסת חברת אינטלצ`ק לתמונה עם המוצר מהפכני בשם Age ID.
Age ID זה הוא כלי שנותן למוכר בחנות אפשרות לסרוק את התעודה של הקונה ולקבל פלט מהמערכת בזמן אמת האם הקונה הוא בגיל המתאים באופן מאובטח ומהיר.
מוצר שעל פי בדיקות שנעשו נתן רמת דיוק של 99% בבדיקות זיופים לעומת מתחרה שנת 16%.

מוצר זה יכול להתאים גם במקרים של בקרה באירועים סגורים וכו`.
נקודה חשובה לציון, זה פשוט להתקנה ולתפעול ולא מצריך השקעה גדולה של העסק.
במחצית השנייה של 2018, החברה ראתה צמיחה של 116% בכמות לקוחות Age ID לעומת המחצית הראשונה. כמו כן, ההכנסות ברבעון הרביעי של 2018 מ Age ID עלו   ב 129% ל 110,000 דולר לעומת 48,000 דולר ברבעון המקביל ב 2017.
מצורף סרטון הסבר על איך המוצר עובד בפועל כאן.

 

פיתרון להונאות האשראי?


14.8 מילארד דולר זהו סכום הכסף שעלה לקמעונאים ולבנקים כל עניין גניבת הזהויות בשנת 2018. עכשיו בואו נשים אותו לרגע בצד ונחשוב מה קורה לאדם שזהותו נגנבת.
יש מחקר שאומר שלוקח בממוצע קצת מעל לחצי שנה וקצת יותר מ 1000 דולר לנכות את שמך. בנוסף, קיימת השפעה נוספת על הבנקים והקמעונאים. מחקר מראה שלמעלה מ62% מהצרכנים מאשימים את החברה שנכשלה לשמור את המידע שלהם, ולא את האת מי שביצע את ההונאה. בנוסף, 62% מהצרכנים יחרימו חברה אשר תיכשל להגן עליהם ועל המידע שלהם.

חברת אינטליצ`ק פיתחה מוצר בשם Retail ID אשר בא לתת מענה לאותם קמעונאים וחברות אשראי בעזרת ביצוע סריקות נגד הונאות.
ברבעון הרביעי של 2018, כמות הסריקות של הלקוחות הקיימים של החברה עלתה ב 49% לעומת הרבעון השלישי וכמעט 10% יותר מהרבעון המקביל ב 2017.
כמות הסריקות ב 2018 היתה מעל 22 מיליון שזה כמעט כפול מ 2017.

 אני רוצה לציין הודעה משמעותית שהמנכל אמר בשיחת ועידה האחרונה:

בשנה האחרונה חתמנו עם בנק גדול ובנקים נוספים התחילו ליצור איתנו קשר.
בנוסף, חברות אשראי אשר עד כה לא החזירו לנו טלפונים באים אלינו ואומרים שבנק כלשהו אומר שאתם עושים דברים נהדרים בשבילם כך שאנחנו חייבים לדבר.
כך שתבינו איך השוק השתנה והוא מבין שיש לו עסק עם חברה לא פראיירית עם מוצרים רציניים והוא כבר לא מפנה לה עורף.
כמובן שעם כל העניין שנוצר אנו רואים יותר ויותר פיילוטים שיוצאים עם פידבקים מצויינים שככל הנראה יהפכו לחוזים (התהליך לוקח זמן).

המוצר Retail ID הוא המוצר בעל הפוטנציאל הגדול ביותר של החברה מבחינת שוק והכנסות. והמאמצים שהחברה משקיעה בפיילוטים ובשירות (החברה מדברת על אפשרות גיוס אנשי IT עקב הגידול בפיילוטי) בהתאם.

סוכנויות הביטחון כלקוח

בארה``ב יש מספר עצום של סוכנויות אוכפות חוק בתוך המדינות ופדרליות.
במדינת ניו יורק לבד יש כ 514 סוכנויות אכיפת חוק וכ 66,000 שוטרים בתפקיד (שנשבעו). וחברת אינטליצ`ק פיץחה מוצר בשם Law ID אשר באה לתת מענה לשוטרים אשר לא נמצאים עם מחשב ברכב ( מתניידים באופניים או ברגל) או אפילו לקצר להם את התקשורת עם החמ``ל ולבצע בדיקה זריזה של החשוד בפלאפון.

בעזרת Law ID השוטר סורק את הברקוד של רישיון הנהגיה\תעודת הזהות של המעוכב והאפליקציה נותנת לו תמונה מאוד ברורה ופשוטה להבנה על אותו אדם. האם קיימים צווים פדרליים פעילים עליו,האם יש לו צווים פעילים באותה מדינה, האם יש לו דוחות תנועה שלא שולמו, האם רישיון הנשק שלו בתוקף.

כמו שאתם רואים בסריקה אחת מהירה השוטר רואה תמונת מצב ברורה על אותו אדם מבלי לדבר עם החמ``ל כך שזה גם נותן לו יתרון מבחינה בטיחותית, מהירות תגובה ותמונת מצב ברורה על אותו מעוכב.
בנוסף, חשוב לציין שרשויות החוק הן אלה שמשתמשות במוצר Age ID בעיקר והן אלה שמייצרות את עיקר ההכנסות לחברה ממוצר זה.

עקב עקומת הלמידה הארוכה אצל סוכנויות אכיפת החוק, מספרן הרב והבירוקרטיה בחברה מבינים שלקבל חוזים מהמקום הזה לא יהיה תהליך מהיר אך עם זאת גודלו העצום של השוק בארה``ב אין לאן למהר וצריך להיות סבלניים.
מצורף סרטון המחשה על איך מערכת Law ID עובדת כאן.

 

לסיכום, התמקדתי כאן במוצרים בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר בשביל החברה אך אציין גם את הפתרון לצבא שנקרא Defence ID שבא לתת פיתרון יעיל לנושא היתרי הכניסה למבקרים מבחוץ ואף למידור גישה לחיילים בבסיס.

ומוצר לבתי המלון והקבלות שנקרא Guest ID שמאפשר ביצוע רישום מהיר ובטוח נגד גניבות זהות.

החברה מראה גרף התקדמות מצויין מרבעון לרבעון ויש לה פוטנציאל מטורף עם מספר רב של מוצרים לתקוף מספר שווקים במקביל.שווה לעקוב.

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת