עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

חברת VBL-אחת מהבטחות הביוטק הגדולות

לא רבים ממשקיעי שוק ההון הישראלי ,מכירים את אחת מהחברות ביוטק המבטיחות בישראל ואולי גם בעולם כולו-VBL. האם החברה לפני התפוצצות? (21-11-2017)
חברת VBL-אחת מהבטחות הביוטק הגדולות

עינב כהן

לא רבים ממשקיעי שוק ההון הישראלי ,מכירים את אחת מהחברות ביוטק המבטיחות בישראל ואולי גם בעולם כולו-VBL. (סמבול VBLT).

VBL הנה חברת ביוטכנולוגיה ,שהוקמה בישראל, ומתמחה בגילוי ופיתוח של תרופות לסרטן. עם פיתוח המוצר המרכזי שלהם-VB-111 הנמצא יעיל בניסוי קליני שלב 2 ונמצא כעת בניסוי שלב שלישי ואחרון.

מדובר בעצם על פיתוח תרופה לסרטן המוח, שנחשב לאחד האלימים שאין לו פיתרון כלל.

פרופסור דרור חרץ,אחראי למו"פ,בתל השומר,והוא מקדם את פיתוח התרופה כבר 15 שנה, שתפקידה להפעיל את המערכת החיסונית.

מאריכים חיים

בניסויים מקדימים,החברה כבר הצליחה בעזרת התרופה שלה,להכפיל את אורך החיים החציוני שלהם,ויש חולה אחד שכבר 40 חודשים מטופל בתרופה שלהם והמחלה נעלמה כליל.

החברה מסיימת בימים אלה את השלב השלישי של הניסוי,אך לאחר שבFDA ראו את ההצלחה של החברה בניסויים מקדימים על בני אדם, אישרו להם לקצר תהליכים למסלול מקוצר יותר על מנת להציל חיי אדם.

הסכם מסחור ביפן

לפני שבועיים,החברה חתמה על הסכם מסחור בלעדי ביפן ב-115 מיליון דולר.

חברת VBL תקבל מקדמה של 15 מיליון דולר במזומן ותשלומים שעשויים להגיע עד 100 מיליון דולר בכפוף לעמידה באבני דרך של פיתוח קליני ושל רגולציה ושיווק.

VBL תקבל גם תמלוגים דו ספרתיים בטווח של 15%-19% ממכירות התרופה ביפן. כחלק מההסכם העניקה VBL לחברת ננוקרייר זכויות בלעדיות לקדם ולשווק את VB-111 ביפן עבור כל ההתוויות.

לא מחכים לאישור

לפני חודש החברה הודיעה, על פתיחתו הרשמית של מפעל הייצור החדשני של החברה במודיעין לתרופות מבוססות על טיפול גני (gene therpay). מתקן זה ישמש לייצור תרופת הדגל של החברה, VB-111 (ofranergene obadenovec), במידה ותאושר.

המתקן של VBL במודיעין הינו מתקן הייצור המסחרי הראשון בישראל עבור תרופות המבוססות על טכנולוגיית טיפול גני, ואחד המתקנים הגדולים בעולם כיום המיועדים לתרופות מסוג זה (כ-2000 מ"ר). המתקן מסוגל לייצר כמויות גדולות של התרופה בביו-ריאקטורים של כ 1000 ליטר, עם פוטנציאל אף ל 2000 ליטר.

התוצאות הסופיות של הניסוי צפויות להיות בתחילת 2018.

כיום החברה שווה 247 מיליון דולר, ומנייתה שווה 6.95 דולר.

רק לפני כמה ימים היא קיבלה המלצה לשער 25 דולר מבית ההשקעות צ`רמן.

גיוס הון מהותי

ב17.11.17, החברה עשתה הנפקה וגייסה 40 מיליון דולר, לפי שער 7.5 דולר למנייה.

בתגובה המנייה חטפה בראש 24% למטה.

כעת, עם הון עצמי משמעותי, ועם מפעל שמתחיל לייצר ותרופה שהFDA חם עליה, החברה מתכוננת לרגע האמת בתחילת שנת 2018 בה היא אמורה לספק את תוצאות ניסוי פאזה 3.

באם התוצאה תהיה חיובית,עשויה להיות פה אחת החברות המרכזיות שיצאו מתחום הביוטק הישראלי מאז ומעולם.

 

 

המאמרים והמידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשרות לגולשי הפורטל ככתבות עיתונאיות בלבד ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה. ואין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הגולש או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. לכותב המאמר עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. צוות "ישראל בורסה" לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
הודעות בורסה - הודעות אחרונות
 
פורום בורסהישראל בורסהפוינטר-
 
 
פורום בורסהישראל בורסהוואן טכנולוגיות-
 
 
פורום בורסהישראל בורסהאקלסלנס על בזן-
 
 
פרסומת
תגיות
סקירת חברות   עיתון כלכלי   לימודי שוק ההון  

פרסומת
פרסומת