עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

והחברה שהכי טוב לעבוד בה היא:

החברה שהכי טוב לעבוד בה היא חברת החשמל – זו השנה הרביעית ברציפות. מחצית מהחברות בעשירייה הראשונה ו-38% מתוך 100 החברות בדירוג הן חברות מתחום הטכנולוגיה. (8-5-2016)
והחברה שהכי טוב לעבוד בה היא:

עינב כהן

חברת החשמל היא החברה שהכי טוב לעבוד בה. כך קובע דירוג "החברות שהכי טוב לעבוד בהן"  ל-2016 אותו עורכת CofaceBdi  , בשיתוף עם מגזין דמרקר.

זוהי השנה הרביעית ברציפות שחברת החשמל מדורגת בצמרת מקומות העבודה הטובים בישראל, זאת לאחר שבדירוג לפני שלוש שנים היא הדיחה את אינטל מהמקום הראשון.

חברת החשמל ממשיכה להיות החברה הנחשקת ביותר לעבודה, וזאת בין היתר לאור תנאי התעסוקה הנאים, גובה השכר והיציבות התעסוקתית להם זוכים עובדיה. כבר מספר שנים מתפרסמת מעת לעת תכנית ליישום רפורמה מבנית בחברת החשמל, שעשויה לפגוע בעובדי החברה, אולם ועד העובדים החזק של החברה מצליח לטרפד את התכניות, מה שמגדיל את האטרקטיביות של החברה בעיני העובדים במשק כמקום עבודה הנחשק ביותר בארץ.

במקום השני בדירוג נמצאת גוגל, בדומה לשנה שעברה. אינטל מדורגת במקום השלישי גם השנה, כאחד המקומות הטובים ביותר לעבוד בו. יש לציין כי אינטל הודיעה באחרונה על תכנית קיצוצים גלובלית, במסגרתה יפוטרו אלפי עובדים במפעליה ברחבי העולם, כולל בישראל. עורכי הדרוג מציינים  כי הדירוג מתבסס על סקר מועסקים שבוצע לפני ההודעה של אינטל על הפיטורים וייתכן כי להליך הפיטורים תהייה השפעה על הדרוג בשנה הבאה.

מחצית מהחברות בעשירייה הראשונה של הדירוג ל-2016 הן חברות מענף הטכנולוגיה – ובהן גוגל, אינטל, HP, אלביט מערכות והתעשייה האווירית. בכלל חלקן של חברות הטכנולוגיה גבוה מאד יחסית בכל 100 החברות המדורגות, והוא עומד על 38% מסך החברות בדירוג.

 

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת בחברת CofaceBdi, אומרת כי "ענף ההיי טק הוא ענף נחשק במשק הישראלי הוא מסמל חדשנות, עתידנות וקידמה. השקעות ואקזיטים מתוקשרים בענף וסיפורים על  התעשרות של יזמים צעירים בין לילה מוסיפים " זוהר" ו"מעמד" למועסקים בתחום, ייתכן אף כי הרצון והתשוקה לעבוד בחברות טכנולוגיה נובעת מתקווה סמויה  ש"אבק הכוכבים" ידבוק בעובדים. בנוסף, לחברות הטכנולוגיה מסורת רבת שנים של טיפוח סביבות עבודה יצירתיות ותנאי ההעסקה טובים יחסית לעובדים, על רקע התחרותיות הגדולה שיש על העובדים האיכותיים בתחום הטכנולוגיה. בהתאם לכך, לא מפתיע שלאורך יותר מעשור במהלכו עורכת  CofaceBdi את הדירוג, יש נוכחות נכבדת של חברות מהתחום".

עם זאת נציין כי חברת שטראוס חזרה השנה לעשירייה הראשונה, כשהיא בולטת שם כחברת המזון והמשקאות היחידה מהתעשייה המסורתית, זאת לצד חברות הטכנולוגיה והפיננסים המרכיבות את מרבית העשירייה הפותחת. 

 

8 כניסות חדשות לדירוג השנה

 החברות החדשות שנכנסו השנה לדירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן השתחלו למקומות 84 עד 100. החברות הן Ironsource, סאנופי, MSD, נספרסו, אלי לילי, Vmware, OutBrain וסטרטסיס – המדורגת במקום ה-100.

את הזינוק הגדול ביותר בדירוג ביצעה השנה חברת פייסבוק, שנכנסה בשנה שעברה לדירוג למקום ה-35, ועלתה השנה 19 מקומות אל המקום ה-16. כמו כן בולטות החברות שיכון ובינוי  ו-WIXבעלייה של 16 מקומות בדירוגיהם לעומת השנה הקודמת.

41% מהעובדים בהייטק בודקים אפשרויות תעסוקה מחוץ לארגון

מסקר שנערך בקרב העובדים לקראת הדירוג עולה כי 66% מהם סבורים כי הם צפויים להתקדם במקום עבודתם. 75% מהעובדים עד גיל 35 חושבים שיתקדמו במקום עבודתם, ואפילו 38% מהעובדים בגילאים של 60 ומעלה צופים המשך התקדמות במקום עבודתם, נתון שמשקף את העלייה בתוחלת החיים והתחושה של עובדים בגילאי 60+ שיש להם לאן להתקדם ואיך לתרום לארגון בו הם מועסקים.

בהשוואה בין נשים וגברים אנו רואים שנשים עדיין מעוניינות יותר במשרות חלקיות מאשר גברים. כמעט כחמישית מהנשים ענו כי הן מעוניינות לעבוד במשרה חלקית, בעוד שרק 8% מהגברים ענו כי הם מעוניינים לעבוד במשרה חלקית. עם זאת , גם נשים וגם גברים בוחנים כל הזמן את אפשרויות התעסוקה מחוץ לארגון בו הם מועסקים. כמעט שליש מהגברים וכרבע מהנשים בוחנים אפשרויות תעסוקה מחוץ לארגון בו הם עובדים, כאשר הנתון הזה בולט במיוחד בענף ההיי טק, שבו 41% מהעובדים בודקים אפשרויות תעסוקה מחוץ למקום עבודתם.

 

רוב העובדים רוצים להיות מנהלים

עוד עולה מהסקר כי מרבית העובדים היו רוצים בתפקיד ניהולי בלי קשר לתפקידם הנוכחי.

כ-67% מהעובדים שהשתתפו בסקר ענו כי היו מגישים את מועמדותם אילו התפנה תפקיד ניהולי בארגון. העובדים שאינם מעוניינים בתפקיד ניהולי חוששים בעיקר מתוספת אחריות ומתוספת בשעות העבודה וזה בולט יותר אצל הנשים, ואכן מבין אלו שאינם מעוניינים להתקדם לתפקיד ניהולי ניתן לציין כי 28% מהנשים אינן מעוניינות לעבוד שעות נוספות, לעומת 16% מהגברים.

תנאי שכר ויחסי עבודה – הפרמטרים הכי חשובים עבור העובדים

מהסקר שערכה CofaceBdi לקראת הדירוג השנה עולה כי חמשת המשתנים שהכי חשובים לעובד הישראלי במקום עבודתו נותרו :תנאי שכר ,יחסי עבודה, יציבות תעסוקתית, תנאים נלווים וקידום מקצועי.

סדר החשיבות משתנה בין הענפים השונים וחתכי הגילאים. כך למשל, תנאי השכר הוא הפרמטר החשוב ביותר עבור עובדים במגזרי המסחר, השירותים והתעשייה, אולם נמצא במקום השני במגזר ההייטק והטכנולוגיות ושלישי במגזר הפיננסים. במגזרים אלו הפרמטר החשוב ביותר הוא יחסי העבודה.  הפרמטר הפחות חשוב במקום העבודה עבור העובדים הוא "פעילות הרווחה" שהארגון מקיים. 

 

 

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת