עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

התחומים החמים שלי לשנת 2019

כולם מחפשים את "הדבר הגדול הבא" שיעשה את השינוי בעולם. מנכ"ל ישראל בורסה,עינב כהן, עם הרשימה המפורטת שלו. (2-1-2019)
התחומים החמים שלי לשנת 2019

עינב כהן

משקיעים רבים מחפשים את ,הדבר הגדול הבא", שהולך להיות בעולם.

בכל שנה, אני מגדיר את הדברים שהכי מעניינים אותי לשנה הזו, וזו הרשימה החלקית:

 

1.הטכנולוגיה שמניעה של הרכבים של הדור הבא-ליתיום

נכון, יש את פיתוח המכוניות האוטונוטמיות,המצלמות וכל השאר, אבל יש חלקים שכולן יצטרכו ללא יוצא מהכלל וללא שום שאלה של ניסוי כזה או אחר וזה סוללות ליתיום.

סוללות אלה הן הכוח המניע את כלי הרכב החשמליים כיום, והן מתפתחות והולכות משנה לשנה.

בעוד רוב הליתיום המיוצר כיום נמצא בשימוש תעשייתי, מרבית הצמיחה הצפויה בביקוש לליתיום מגיעה מתחום הסוללות לכלי רכב חשמליים ואוטונומיים.

ייצור של רכב חשמלי אחד כרוך בעיבוד של 62 ק"ג של ליתיום, לעומת 11 גרם בלבד בייצור סמארטפון.

התחזיות הן לצמיחה מואצת של כלי רכב חשמליים בעתיד, כשעד שנת 2040 צפויים 54% מכלי הרכב החדשים שיגיעו לשוק להיות מונעים בחשמל. בעקבות כך, צפוי הביקוש לליתיום להמשיך לעלות, ומכיוון שמדובר במתכת שההיצע שלה מוגבל - סביר להניח שגם מחירה יעלה בהתאם.

2.לימוד מקוון

הילדים שלנו מול המחשב והטבלט. היציאה לבית הספר תהיה בעתיד רק כשמרטף ולא כמקום לימוד אידיאלי. וכנ"ל גם הסטודנטים. הבינה המלאכותית יודעת ללמד היום טוב מכל מורה וזה רק יילך ויתעצם.אני שורי מאד על התחום הזה שאין לו לאן לברוח. הלימודים יילכו להיכן שהילדים נמצאים והם נמצאים במחשב ובסלולארי נקודה.

3.רובוטיקה

הרובוטיקה החלה בעשור האחרון לתפוס מקום מהותי בחיינו. אם דרך האיי-רובוט שבבית,אבל לא רק. כלי המלחמה מהדור הבא יתבססו על רובוטיקה,גם שוב, המכוניות האוטונומיות יהיו מבוססי רובוטיקה,הבית שלנו יהיה מבוססי רובוטיקה רבה יותר בעתיד,ואין בכלל שאלה שהעולם הולך לשם.זו עובדה.

4.רפואה ביתית ודיגיטלית

תחום שסיקרתי אותו רבות השנה, עם חברות מדהימות, הולך איתי גם בשנה הבאה וביתר שאת.

נגמר העידן שעל כל צינון רצים לרופא. הרופאים יתנו מענה דיגיטלי, העולם נמתח והרפואה תגיע לחולים המרוחקים מהמרפאה עד הבית, היום אפשר להתרפא בבית ואפשר, בגל מאה ועשרים, להחזיר את נשמתנו לבורא בבית,בדיקות מקיפות אפשר לעשות מהבית ולא להגדיל סיכון בבתי חולים מהדבקויות.

עולם שלם שנרחיב עליו השנה.

5.רפואה אישית מדוייקת

לאט לאט הולך ונגמר העידן של "רפואה לכל" . יש לי מה להרחיב על זה השנה בענק. אפילו רפואה לפי מין מקבל התייחסות אחרת. רפואה לנשים ורפואה לגברים. המחלות יטופלו באופן אישי, עם תוכנית אישית לכל חולה. החל ממחלות קלות, וכלה ,לא עלינו, ב-קשות יותר.

6.שבבים הדור הבא

טעות נפוצה של הרבה משקיעים היא לזלזל כרגע בעולם השבבים. נכון, הלאו טק של השבבים זה לא מה שהיה פעם ויש מתחרים רבים. אבל אלה שעומדים בקדמת הבמה ומפתחים את דור העתיד של השבבים (בראשות אינטל ואנבידיה), יזכו בעדנה מחודשת ובענק. הרובוטיקה, כלי הנשק,החלליות,המכוניות האוטונומיות,הבינה מלאכותית יצטרכו שבבים חכמים.תהיו מוכנים ליום הזה, ואני מדבר על זה בלי סוף והחכם עיניו בראשו.

7.מציאות רבודה ווירטואלית

היה הנושא שלי גם בשנה שעברה- ואכזב. זה לא משנה את העובדה שהעתיד כבר שם.נחשפתי לפיתוחי העתיד בתחום. החל מרפואה וכלה בלימוד מוזיקה בעזרת טכנולוגיה זו. ונדהמתי.

פייסבוק צפויה להציג פרסומות עם מציאות רבודה בו תוכלו להחזיק את הנעל שאתם רוצים לרכוש בידכם ואפילו להלביש אותה על הרגל, אתם "תטיילו" בבתי מלון לפני שתזמינו. עולם הולך ונפתח. לא מאמינים? תראו להיכן הולכות הרכישות הגדולות של אפל ,גוגל ופייסבוק ותבינו שעל זה הם בונים.והם כנראה יודעים מדוע.

8.פתרונות קמעונאות מתוחכמים

קמעונאות מקוונת יש לנו. קמעונאות רגילה גם יש לנו עשרות שנים.אבל התחרות הולכת וגוברת,מי ישיג יותר טרפיק ומי יעלה את אחוזי "הסגירה" שלו.

יש היום טכנולוגיות מדהימות, שעוד הולכות ומתפתחות על גדילה באחוזי סגירה של מוצרים.לעבוד פחות ולמכור יותר. עוד נדון בזה בהרחבה השנה.

9.אמצעי זיהוי

כולם יודעים שאני מאמין בעולם הזה ולא מהיום. מי צריך את תעודות הזהות והרישיונות אם יש מערכות שיודעות לפי תווי הפנים לזהות את הבן אדם.

דמיינו סיטואציה. יש אדם חשוד, מצלמה מכוונת על הפנים שלו ויש את כל הפרטים עליו.פשוט. טכנולוגיה קיימת. תעצור טרור בקלות רבה יותר.

דמיינו אזור הומה אדם,כאשר ישנו אדם חשוד עם עבר פילילי, מערכת יודעת למפות פנים ומיד הוא מסומן.

זה העולם הבא של הבטיחות.לא נעים,אבל עדיף מהמציאות הנוכחית.

10. חברות הקנביס

במה שאני לא מומחה,אני לא מרבה לדבר. אבל ידעתי לזהות את המגמה כבר בשנה שעברה, ולהביא את טדי לנץ ככתב מומחה לתחום עם המאמרים הטובים ביותר בישראל. 

אני בטוח, שעוד צפויים לנו הרפתקאות רבות עם הסיפור הזה ב2019, ואני אשתדל להביא לכם את הדברים הכי חמים כמו תמיד-ראשון.

מעוניינים לדעת איזה עוד תחומים מעניינים אותי? איזה חברות יתנו את הטון בעולם הבא של הטכנולוגיה/רפואה/ביוטק/טכנולוגיה וכ"ו...

זה הזמן להצטרף למגזין ישראל בורסה.

להרשמה לחצו כאן:

הצטרפות למגזין
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת