עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

איך משווים בין ביטוחי חובה לרכב?

ביטוח חובה מטרתו היא אחת, להגן על הולכי רגל ונוסעים. כיצד משווים בין הפוליסות? (26-11-2017)
איך משווים בין ביטוחי חובה לרכב?

כל מי שמחזיק רכב צריך לעשות, כידוע, 3 סוגי ביטוחים. ביטוח חובה, שכשמו כן הוא, חייבים לעשות אותו, ביטוח צד ג` וביטוח מקיף. לכאורה, היינו מצפים שאם מדובר בביטוח חובה הרי שהמחיר יהיה אחיד בין כל כלי הרכב עבור כל הנהגים. אך זה לא כך, אנחנו יכולים למצוא עלויות שונות לביטוח זה, כל חברה מציעה למבוטח מחיר שונה.

ביטוח חובה מטרתו היא אחת, להגן על הולכי רגל ונוסעים, שאינם מבוטחים מן הסתם, במקרה של תאונה. הרי כשאנחנו פוגעים ברכב אחר, אנחנו מפעילים את הביטוח, הנהג השני יכול להפעיל את הביטוח וכך אנחנו לא נדרשים לשלם כסף על הפגיעה, זה נכון גם כשאנחנו פוגעים פיזית באותו נהג, חברת הביטוח נושאת באחריות.

אך כשמדובר על פגיעה באדם ברחוב, אין לו ביטוח הולך רגל ואם לנו לא יהיה ביטוח חובה, נטל הטיפול בו ייפול עליו, על משפחתו או על המדינה. שלא נדבר על זה, שהנהגים לא ייקחו אחריות על הדרך בה הם נוהגים.

ביטוח חובה כאמור, נועד לאפשר להולכי רגל ליהנות מאפשרות לקבל את כל התנאים הנדרשים, במידת הצורך, אם הם מוצאים את עצמם בתאונת דרכים. התשלום מתבצע דרך הפוליסה על ידי חברת הביטוח.

כפי שציינו, ביטוח חובה איננו אחיד, חברות הביטוח מציעות עלויות שונות לנהגים ברמות שונות וכן בעלי רכבי שונים. יש בכך היגיון, הרי ייתכן ונהג צעיר וחסר ניסיון ימצא את עצמו בתאונה בה מעורב הולך רגל, בסיכוי גבוה יותר מאשר נהג ותיק. לכן אין סיבה ששניהם ישלמו את אותו הדבר. זה נכון גם לגבי כלי רכב. רכב חדש ובטוח, הסיכוי שהוא יהיה מעורב בתאונה נמוך יותר מאשר רכב ישן.

ביטוח חובה – כיצד משווים בין הפוליסות

לרשותנו כלים שונים שמאפשרים לנו להשוות בין הפוליסות. בין אם זה דרך סוכני ביטוח ובין אם זה דרך כלים חיצוניים שמאפשרים לנו להעמיד פוליסה מול פוליסה ולקבוע איזו מהן הכי טובה עבורנו.

ההשוואה צריכה להתבצע על פי מספר פרמטרים. ראשית, אנחנו צריכים לבחון את שאלת העלויות, כמה החברה גובה, בין אם זה בפוליסה עצמה ובין אם זה בדמי הניהול שלה. שנית, אנחנו צריכים לבחון את השאלה, מה אנחנו מקבלים במסגרת הפוליסה, אילו סעיפים נכללים בה וכיצד הם יכולים לשרת אותנו. שלישית, רצוי שנבחן את הנושא גם על פי זמן הטיפול של חברת הביטוח במקרה ואיזו תמיכה היא מעניקה לנו בזמן זה, במידת הצורך.

צריך לציין נקודה נוספת, אם אנחנו רוכשים ביטוח חובה בחברה אצלה אנחנו עושים ביטוח מקיף וביטוח צד ג`, ייתכן מאוד שנהיה זכאים להנחות מסוימות, ולכן הרבה פעמים משתלם לעשות אתכל הביטוחים אצל אותה חברה.

 
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת