עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

הכירו את הקנדית שתהיה בשוקולד שלכם!

מניות הקנאביס מקנדה לא סובלות בתקופה האחרונה מפופולאריות יתר בלשון המעטה. אבל יש כמה חברות מחוץ לרדאר שכדאי להכיר,וחברת VIVO היא אחת מהן. (30-11-2019)
הכירו את הקנדית שתהיה בשוקולד שלכם!

טדי לנץ

קשה שלא להבחין ,שמניות הקנאביס מקנדה לא סובלות בתקופה האחרונה מפופולאריות יתר בלשון המעטה.

יחד עם זאת, הסקטור כנראה לא יירד לנצח, יש כמה חברות מחוץ לרדאר שכדאי להכיר,וחברת VIVO Cannabis Inc, (סימבול VVCIF) היא אחת מהן.


מדובר בחברה קנדית שעיקר פעילותה כרגע בקנדה ונמצאת בכל שלבי שרשרת הערך- מגידול ועד מוצרים ומותגים פרטיים.
למרות שאני לא חובב כעת את הסקטור הקנדי בכללותו אני כן מעוניין לציין את החברה הזו בגלל כמה סיבות. בין היתר היא מזכירה לי מאוד חברה ישראלית, באופן שהיא רואה את הסקטור הרפואי ובאנשים שקשורים לחברה.


העובדה שהיא קנדית, תאפשר לה ותעניק לה יתרון (אולי) בכניסה לשווקים אחרים וכסף בקופה. הרבה כסף בקופה.


החברה בעצם פועלת כמו 2 חברות, שאחת פונה לפן הרפואי (ABCann) והשנייה לפנאי (Canna Fharm- נרכשה באוגוסט 2018). מוכרת כ 50 מוצרים תחת המותגים Beacon Medical, FireSide, Lumina ועוד.
ברשות החברה 2 מתקני גידול INDOOR, אחד באונטריו והשני בקולומביה הבריטית.

ניסיון להתרחב מעבר לים


אז פרט לפעילות בקנדה שכוללת את תחום הקנאביס הרפואי ומוצרי הפנאי, החברה מעוניינת להתרחב אל מעבר לים, למדינות שכוללות את גרמניה, ספרד ואוסטרליה- שם צפויות להתקבל בחודשים הקרובים תוצאות של מבחנים קליניים בכאב כרוני.

בין היתר, הפניה לגרמניה ואוסטרליה באה במטרה להגיע אל השוק האירופאי והאסייתי (מין שילוב של שיח ופארמוקן אם תרצו).

העובדה שהיא פונה לשוק הרפואי והפנאי יחד, בעיניי מגדיל מאוד את השוק שהחברה פונה אליו והאטרקטיביות שלה כחברה, דבר שמזכיר לי אישית את שיח ומה שמנסה לעשות בארה"ב עם מוצרים לפנאי (רק עם יותר מוצרים בארסנל וכוונה ברורה). החברה קיבלה לא מזמן אישור מהארגון הפדראלי הגרמני למכור קנאביס רפואי וצפויה לקבל אישור יבוא בתחילת 2020. עוד חתמה על שת"פ עם חברה ספרדית בעלת תקני גידול אירופאיים (EU-GMP).

אז מה צפוי לקרות ב2020?


1. לא מזמן החברה קיבלה אישור ממשרד הבריאות הקנדי למכור מוצרי אכילה מקנאביס, ובעצם אמורה בחודשים הקרובים (תחילת 2020) למכור מאיידים, שעווה, שוקולדים (בשת"פ עם חברת ChocolaTas) ומוצרים נוספים שאושרו ע"י משרד הבריאות הקנדי.
בפן הרפואי, החברה צפויה לשחרר מוצר קנאביס אחד לפחות בעל מינון ואופן הולכה מדויק.

2. במהלך הרבעון השלישי החברה קיבלה אישור ממשרד הבריאות הקנדי לגידול במתקן באונטריו ובנוסף אישור לפעילות המיצוי של החברה. כמו כן במהלך המחצית הראשונה של השנה הקרובה, החברה אמורה לקבל אישור מיצוי נוסף (החברה מבצעת מיצויים ב 2 שיטות שונות- CO2 ואתנול), דבר שיאפשר לה לעבד כ 50 טון קנאביס בשנה. כמו כן החברה צפויה לקבל מכשירי אריזה אוטומטיים אשר יורידו משמעותית את מחיר העלות לגרם.

3. החברה מבצעת שיתופי פעולה עם מגדלים אחרים, ועם חברות טכנולוגיה בהן ניתן למצוא את CB2 Insights (שקשורה לחברת מרידה) שמספקת לה תוכנה לניהול המידע בסקטור הרפואי.

4. כפי שהוזכר קודם, החברה קיבלה אישור מכירת קנאביס רפואי בגרמניה, וממתינה לקבל אישור יבוא. בהינתן האישור, החברה צפויה לשלוח את מוצריה הרפואיים לגרמניה ולהתחיל במכירות. כזכור, גרמניה היא שוק הקנאביס הרפואי הגדול ביותר באירופה.

צוות עם ניסיון רב בפארמה


את הצוות מוביל ברי פישמן, שמגיע עם ניסיון של יותר מ 20 שנה בתעשיית התרופות. מי שהיה מנכ"ל אזורי בכמה חברות תרופות עולמיות כמו Taro Pharmaceutical Industries בקנדה וגם טבע קנדה.


גרי מקמולן, שמונה לפני כמה חודשים לסגן נשיא, ומביא עימו רקע ניהולי עשיר מאוד בחברת משקאות קנדית, אשר גם עזר להקימה Muskoka Brewery.
דניאל לפלמה, שהוא מייסד Canna Farms ושימש בעברו כמנהל ודירקטור בחברת Amberwood Homes אשר מתכננת ובונה בתי יוקרה באריזונה. הוא תורם בין היתר מהידע שרכש בבנייה, ואחראי לבניית אחד המפעלים שברשות החברה.
הם אף מינו בדצמבר 2018 את אנדרס סנדר, למנהל האופרציה של החברה בגרמניה- חתימת עסקאות ושת"פים והובלת הזרוע האירופאית של החברה. אדם בעל רקע של 25 שנה בתעשייה הפרמצבטית באירופה ושכיהן במנהל בכיר במספר חברות כאלו (ביניהן ניתן למצוא את Sanofi pateur, חברות בת של פייזר ועוד). אותו מנהל אף קיבל כ 300 אלף אופציות בעלות מחיר מימוש של 0.76$ קנדי, כלומר אם נמיר לדולר אמריקאי, הרי שהאופציות הללו רחוקות כ 300% מהכסף והן ל 3 שנים.
פרופסור רפאל משולם, שאותו אין צורך להציג, אשר משמש כיועץ מדעי לחברה.

כפי שניתן לראות, הצוות מורכב מאנשים בעלי ניסיון רב וקשרים בתעשיית הפארמה וגם הפנאי, בכל הנוגע למשקאות. אנשים שיודעים כיצד התעשייה עובדת מבפנים, וראינו עד כמה זה עוזר בקבלת אישורים והכנת החברה לקראת כך (סטייל יו ניבו).

שווה כמעט כמו המזומן בקופה

שווי שוק של כ 55 מיליון דולר.
דוחות החברה לרבעון 3 2019 פורסמו ב 14.11:
הכנסות לרבעון הסתכמו ב 6.3 מיליון דולר קנדי. עלייה של 19% לעומת רבעון קודם ו 175% לעומת רבעון מקביל אשתקד. מחיר ממוצע לגרם תפרחת נמכר ב 7.15$ בקנדה.


מזומנים ושווי מזומנים של 50 מיליון דולר קנדי (38 מיליון דולר אמריקאי)!!! זה המון כסף, גם בקנה מידה של חברה אמריקאית.
EBITDA של -2.1 מיליון דולר קנדי, לעומת -1.2 ברבעון הקודם.
לחברה כמעט 296 מיליון מניות, כאשר בהתחשב אופציות להמרה והמרת חוב למניות מצד מלווים, אנו נגיע לתוספת של עוד כ 10% בערך, לא דילול מהותי.

לסיכום, מבחינת שווי שוק, החברה נמצאת כעת  בשפל. אם עברנו את הירידות המאסיביות של הסקטור ובאמת לאחר חג המולד אנו צפויים לחזור לעליות, זוהי חברה שיכולה ליהנות מכמה קטליזטורים חיוביים מאוד, בדמות מכירת מוצרים מגוונים יותר מסתם תפרחות, מוצרים ומותגים לשוק הפנאי, ולהמשיך ולהתרחב בתחום הרפואי בקנדה ובמדינות אחרות בעלות שווי שוק גבוה במיוחד.

בזמן הכנת המאמר, שמעתי לא מעט ראיונות מצד בעלי תפקידים בחברה.
אהבתי במיוחד את דרך ההסתכלות של מנהל האסטרטגיה ופיתוח של החברה, כאשר הוא תמצת בעצם את כל מצב החברה במשפט אחד: "אמצנו לעצמנו מודל בו אנו בונים (מתרחבים) יחד עם צמיחת התעשייה ולא לפני". שורה תחתונה, האסטרטגיה הזו הצליחה. שימו לב לאורורה למשל, כיצד היא צריכה כעת לעצור את התרחבותה בדנמרק, רק כדי לחסוך כמה דולרים.


החברה נמצאת במצב מזומנים טוב מאוד ביחד לשאר, וכנראה שראשון, זה לא תמיד טוב או נכון.
לסיכומו של עניין, חברה ששווה 55 מיליון דולר אמריקאי, שהם פחות מ 200 מיליון ₪, עם 38 מיליון דולר אמריקאי בקופה. חברה בעלת הכנסות ברבעון אחד בשווי של חברה ישראלית בשנה שלמה ושווה פחות מחברה ישראלית כזו. אמנם הפסדית, אך נמצאת בשוק הרבה יותר גדול, בעלת פוטנציאל צמיחה גבוה יותר ומתקדמת יותר מבחינת כניסה ודריסת רגל בשוק האירופאי.


מעניין מה צופן לה העתיד...

לעוד מאמרים על חברות קנאביס בארץ ובעולם 
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת