עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

הכירו את החברה שנלחמת בטרור הרצחני

הפיגוע הקשה בסרי לנקה,הבהיר בפעם המאה שהטרור בכל מקום. איזו חברה מובילה בתחום אכיפת החוק ולמה כנראה עתידה עוד לפניה. (27-4-2019)
הכירו את החברה שנלחמת בטרור הרצחני

אלכס קולפקוב

הבעולם שהולך ונהיה אלים והאבטחה נצרכת, חברת Axon Enterprise Inc, (סימבול AAXN,שווי שוק 3.7 מיליארד דולר) תופסת מקום של כבוד.


המהפכה הטכנולוגית שינתה תעשיות רבות מקצה לקצה ואף התעשיות המסורתיות ביותר לא נראות אותו הדבר כיום. עם זאת, יש תעשיות אשר לוקח להן יותר זמן לעשות את המעבר מהעולם הישן לעולם הטכנולוגי והחדש. אחת התעשיות האלה היא תעשיית הביטחון.


בדומה לחברת אינטליצ`ק אשר באה להשפיע על תעשיית הביטחון בתחום אימות הזהויות, חברת אקסון באה להשפיע על תעשייה זו אך מזווית שונה.
היא באה לעשות טכנולוגיזציה בעיקר לכוחות ביטחון הפנים (משטרה) ולעזור לעשות את הדברים הפשוטים "חכמים" יותר.

מי את אקסון?

החברה נוסדה בשנת 1991, בשם טייזר אינטרנשיונל ועיקר פועלה הוא פיתוח טכנולוגיות ונשקים לרשויות אכיפת החוק ולשוק האזרחי. מוצר הדגל העיקרי של החברה היה במשך שנים רבות השוקר החשמלי, הטייזר.


באוקטובר 2017, החברה שינתה את פניה ומיתגה את עצמה מחדש. היא החליפה את שם החברה לAxon והציגה אסטרטגיה חדשה וברורה עם ליין מוצרים חכמים וחדשים  על מנת לעשות את עבודת המשטרה חכמה יותר, בטוחה יותר ושקופה יותר.


מוצרי החברה - השוטר בשטח

החברה בנתה ליין מוצרים מקיף לרשויות אכיפת החוק מציוד לשוטר דרך תחנת המשטרה ועד לבית המשפט.

נתחיל מהשוטר שבקצה, החברה מציעה מספר פתרונות "חכמים" לשוטר שנמצא בשטח על מנת להקל על עבודתו ולעשותה טובה ויעילה יותר.
בראש ובראשונה מגיע הטייזר החכם.


הטייזר הוא כלי אשר שימושו נהיה נרחב יותר בקרב כוחות הביטחון בשנים האחרונות עקב מחקרים שבוצעו שאם משתמשים בו כראוי, הוא מוריד משמעותית את כמות הפציעות בקרב שוטרים וחשודים כאחד.
ליין הטייזרים הנוכחי של החברה הוא הבטיחותי והיעיל ביותר שקיים בשוק עם תכונות המאפשרות לשלוט בכמות הוולטז` שיוצאת וקשת אזהרה להרתעה.
בנוסף, הטייזר יכול לדווח בצורה אלחוטית את מצבו, כלומר אם הוא חמוש, טעון או הופעל.

בנוסף, החברה מציעה מצלמות לשוטר בשטח בין אם זה רחפנים, מצלמות לרכב המשטרה או מצלמה שתהיה על השוטר עצמו.
בעולם שלכל אחד יש מצלמה בידו חשוב מאוד שגם לשוטר תהיה מצלמה לצלם את המצב המתרחש וכיצד הוא פועל בו על מנת להראות שפעל כשורה ובכך למנוע התנהגויות בלתי הולמות של שוטרים ולעלות את אמון הציבור.
בנוסף, ניתן להיעזר במצלמות הללו כראיה אמינה ביותר בבית משפט ולהרשיע במהירות וביעילות רבה יותר.

מלבד זאת, החברה מציעה מספר מצורי איתות, כלומר מספר מוצרים המתריאים על מצב מסויים. למשל, Signal Vehicle, ברגע שהדלת נפתחת או השוטר מדליק את הצ`קלקה המצלמה תדע שמתחיל אירוע ותתחיל לצלם.


Signal Sideam, מתריע למצלמה של המשתמש ולמצלמות הקרובות להתחיל לצלם ברגע שהשוטר שולף את האקדח\טייזר נשלף מהנרתיק.
ובנוסף, Signal Magazine, מתריע למלמה להתחיל להקליט ברגע שבוצע חימוש של האקדח\טייזר.

החברה מציעה גם אפליקציה לשימוש פנימי של השוטרים\אזרחים לצילום ראיות והעלאתן לרשת.


מהתחנה לבית המשפט

החברה מציעה להחליף את הארכיון המיושן ומלא הדפים למערכת המבוססת על טכנולוגיית ענן מאובטחת של החברה אשר מחוברת לכל המצלמות של השוטרים בשטח ומקליטי השמע ומעבדת את אותם נתונים בעזרת עריכה ותיוג אוטומטי של המערכת.

מוצר נוסף הוא Axon interview, נועד לתעד חקירות ותשאולים של חשודים עם אפשרות לצילום של עד שבועות ובאיכות הגבוהה ביותר שכל זה נשמר במערכת הענן של החברה.

הונפקו מעל ל 325,000 רשיונות למערכת התיעוד Evidence.com של החברה מה שנותן גישה לעורכי דין ושוטרים לראיות דיגיטליות בצורה פשוטה אשר חוסכת זמן וכסף.

 

העתיד נראה ורוד

לחברה יש כיום מעל ל 100 פטנטים רשומים ולחברה יש מערכת יחסים ישירה עם רוב סוכנויות אכיפת החוק בארצות הברית, בין אם דרך שרותי המערכת המבוססת ענן, הטייזרים או המצלמות.

החברה חותמת על חוזים עם הרשויות המבוססים על שיטת המנויים ושאיפתה להעביר את כל הרשויות להשתמש בכל המוצרים שהיא השיקה בחבילה כוללת והיא פועלת בצורה אקטיבית למימוש מטרה זו.
בתחום המצלמות והטייזרים אין לחברה תחרות במיוחד עקב העובדה שהיא רכשה את החברה המתחרה VIEVU בתחום המצלמות בשנה שעברה ובכך שיפרה את עמדתה בשוק.

בנוסף, לחברה יש חוזה עם משטרת מטרו לונדון מאז 2015 והיא אף חתמה לאחרונה עם משטרת שבדיה על חוזה להפעיל את הרשת במצלמות החברה.

עם זאת, החברה צופה קשיים רגולטוריים באירופה בהמשך הדרך לסגירת חוזים הכוחות המשטרה המקומיים.

לסיכום,בעולם של היום כבר אין לאן לברוח. הטרור בכל מקום ואקסון פה כדי לתת מענה לאתגרי השיטור,השאלה אינה הצורך המתבקש, אלא כמה החברה תהיה אגרסיבית בחדירתה לשוק.
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת