עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

החברה של הבייבי בום

תוחלת ואיכות החיים שלנו עולה כל הזמן. מצד אחד זה פוגע בפנסיות שלנו, אך מצד שני מטיב ופותח דלתות להשקעות וצרכנות בתחום. זה הזמן להכיר דוגמא. (29-1-2019)
החברה של הבייבי בום

טדי לנץ

היום נדבר על חברת The Ensign Group, Inc,סימבול ENSG.

מי שקורא את הסקירות של עינב מודע לתחום מאוד חשוב בתקופה זו שאנו חיים בה ותחום מאוד חשוב בעתיד- תחום הבריאות.
תוחלת ואיכות החיים שלנו עולה כל הזמן. מצד אחד זה פוגע בפנסיות שלנו, אך מצד שני מטיב ופותח דלתות להשקעות וצרכנות בתחום.

 

עינב מדבר המון על תחום ה TeleHealth אשר מתמקד ברפואה באמצעות ניידים, אינטרנט וכל מה שקשור לתקשורת, שזו נישה בפני עצמה. נישה שזוכה להתייחסות רצינית יותר ויותר ככל שחולף הזמן, ועל פי אנליסטים צפויה להגיע לשווי שוק של כ 3 מיליארד דולר עד שנת 2025.


דור ה BabyBust בארה"ב הוא הדור שאלו שנולדו בין השנים 1928- 1940. כלומר גילאי 78- 90. זהו הדור בו נולדו מספר התינוקות הנמוך ביותר או בין הנמוכים בארה"ב. בשנת 1946, אנו בעצם מתחילים לספור את דור ה BabyBoom.

אותם ילדים שנולדו לאחר מלחמת העולם השנייה. לא חסרות כתבות ומחקרים אשר מציגים מצב עגום לכלכלה האמריקאית לכשהדור הזה יצא לפרישה (משיכת כספים אדירה מחברות הפנסיה, היחלשות המטבע ויש המדברים על אפוקליפסה ממשית). אך מנגד, אנו כאן לדבר על הדברים היותר חיוביים ולכן נמשיך במגמה הזו.
כפי שניתן לראות בגרף הבא, מספר האנשים מעל גיל 65 הולך להכפיל את עצמו בין השנים 2010- 2030 לכ 75 מיליון איש בארה"ב ולהוות אחוז משמעותי מהאוכלוסייה האמריקאית (כ 25%).

 החברה שנעסוק בה היום עוסקת בתחום הגיל השלישי. אמנם לא מזווית ה TeleHealth (למרות שבדוחות החברה מציינת את חשיפתה לתחום, אך הוא לא מהווה מקור הכנסה עיקרי ומרכזי), אך עדיין היא חשופה לתחום הבריאות לגיל הזה ובכוונתה ליהנות עוד שנים רבות מתוחלת חיים עולה ורצון של אותם אנשים לאיכות חיים גבוהה.

תחום העתיד-רפואה ביתית

החברה עוסקת בתחום הרפואה הביתית. כלומר נציגיה מגיעים לבית הלקוח, לאחר שעבר טראומה אשר משפיעה על יכולותיו הפיזיות או הוורבליות ועוזרים להם להשתקם. תחום הבריאות וההוספיס- החברה עוזרת ללקוחותיה בהתמודדות נפשית ופיזית עם מחלות קשות אשר במקרים מסוימים לא ניתן לנתח, שבץ/ תרדמת ועוד. הזערה מתבטאת בציוד הרפואי אותו החברה מספקת וכפי שציינתי, בעזרה הנפשית והפיזית בדמות אחיות/ סייעים אשר מנחים גם את בני המשפחה כיצד לתפקד ולהקל על חיי יקיריהם.

החולים ימשיכו במצב כזה להיות מאובחנים ע"י רופאיהם, אך במקביל גם צוות החברה יפקח עליהם.

רכישה  מסיבית של בתי אבות

התחום השלישי בו החברה פועלת, הוא בתי אבות.
כאשר צוללים אל תוך הדוחות הכספיים והעדכונים שהחברה מוציאה, ניתן לשים לב לדפוס שחוזר על עצמו- רכישות, רכישות, רכישות. החברה ביצעה רכישת מבנים ופעילותם ברחבי המדינה על מנת להגדיל את תביעת הרגל שלה בתחום (65 מיליון דולר רק בשנת 2018). כמובן שהדבר משפיע לחיוב על סך הנכסים של החברה ולמרות זאת, החברה מפחיתה ביחס החוב שלה, באמצעות מזומנים בקופה וצמיחה בהכנסות החברה. לדוגמא, החברה רכשה ב 01.11 מבנה ששימש לשיקום מטופלים מחברה שלא למטרות רווח.

זהו דבר נפוץ שהחברה מבצעת וכך בעצם רוכשת מבנים בעלות נמוכה יחסית (עלות ממוצעת של 40,000 דולר למיטה). כמובן שהחברה ממשיכה את דרכה של הקודמת ומטפלת ומשפרת את מצבם של המטופלים. המבנים הללו מכילים באזור ה 50- 150 חדרים/ מיטות וציוד שמשמש להתנהלות שיגרה תקינה, כמו מטבח, אזורי בילוי ופנאי וכדומה. כמו כן, החברה בעלת 72 מתוך 244 הנכסים אשר משמשים לשירותי בריאות.

החברה מתפרשת על פני שטחים נרחבים בארה"ב. כ 16 מדינות, בעיקר בחלקה המערבי ובמרכזה. נכסים בטקסס, נבאדה, לאס ווגאס, קליפורניה ועוד.
החברה מחזיקה כיום כ 188 מרכזי סיעוד, 56 בתי אבות, 21 סוכנויות הוספיס ועוד.

 

החל מה 1.10 החברה עוברת לשיטת תשלום של Patient-Driven Payment Model, PDPM. שיטת תשלום שמחלקת הבריאות בארה"ב החליטה ליישם בארגונים השונים. על פי שיטה הזו, הקצאת המשאבים למטופלים תתבצע בצורה יעילה יותר, צוות מטפלים פחות עייף וכו`. מצד שני, הארגונים אמורים להכניס פחות, אך בזכות יעילות השירות המצב אמור להיות ניטרלי ואף חיובי לחברות בשורה התחתונה של דוח רווח/ הפסד. 

נתונים פיננסיים
שווי חברה כ 2.25 מיליארד דולר.
מכפיל רווח נוכחי של 27 ועתידי 19.25.
יחס חוב למניות של 0.46.
החברה מחלקת דיבידנד של 0.42% לשנה.
החברה מדווחת את דוחותיה בהתאם לשיטת ה NON- GAAP (שיטה הנהוגה בארה"ב והיא לא על- פי הכללים המקובלים. אינו מציג סכומים שהיו נכללים בשיטות המקובלות ולהיפך. השיטה נהוגה בעיקר בחברות כגון מסעדות, על מנת להתעלם מהוצאות כגון שכירות יקרה/ שינוי מבנה מניות ויכולת להשוות בין העסקים במדינות שונות. ניתן להבין זאת עקב השכירות שהחברה משלמת על מבני הנדל"ן הרבים שהיא משתמשת בהם וכמובן שהחברה מציינת זאת בדוחותיה שבאמצעות שיטה זו המשקיעים יוכלו להבין טוב יותר את פעילותה).


הכנסות ממרכזי שיקום הסתכמו ב 46.4 מיליון דולר לרבעון (429 מיליון דולר על בסיס שנתי). עלייה של כ 25.7% מרבעון מקביל בשנה שעברה. הכנסות מבתי אבות הסתכמו ב 38.1 מיליון דולר. הכנסות משרותי ההוספיס ובשרותי בריאות ביתיים, הסתכמו ב 44.3 מיליון דולר.   
מזומנים ושווי מזומנים עלו ב 7% ל 45 מיליון דולר על בסיס שנתי (לעומת 2017).
יחס החוב ל EBITDAR עומד על 3.8, ירידה מ 4.4.
רווח למניה (כולל דילול) עודכן לטווח שבין 1.83- 1.88 דולר.

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת