עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

האם יוניטי הדבר הגדול הבא בביוטק?

האם החברה שעשויה לעצור את חולי ההזדקנות, אכן תעשה אותנו בריאים יותר,אך גם עשירים יותר בעזרת ההשקעה שרק הונפקה? בזוס חושב שכן.והשאר במאמר שלפניכם: (3-6-2018)
האם יוניטי הדבר הגדול הבא בביוטק?

עינב כהן

היום אנו בתחום הרפואה. הביוטק. בשנה שעברה, חשפתי את חברות הקריספר, והיום אני רוצה לתת פה פצצה חדשה. מדהימה לא פחות מהקריספר וכנראה אפילו יותר.

חברת Unity Biotechnology (סמבול UBX)

 מדובר בחברה שהונפקה רק לפני שלושה שבועות ומעניינת בטירוף את כל עולם הביוטק.

מדובר בחברה שמפתחת תרופה נגד חליי ההזדקנות. כן,מה ששמעתם. שמי שהוביל את הגיוס להנפקה היתה קרן ההשקעות הפרטית של מנכ"ל אמזון ג`ף בזוס שהובילה סבב גיוס של 116 מיליון דולר לפי שווי חברה של 787 מיליון דולר, מה שהפך אותה להנפקת הביוטק השנייה בגודלה בעשור האחרון.

מי את חברת יוניטי?

יוניטי נוסדה ב-2011, כאשר המטרה המוצהרת היתה, להשיג לבני האדם חיים מלאים ובריאים עד מותם, אידיאלית בגיל 115, שנחשב היום לסף יכולת הגוף האנושי מלבד יוצאי דופן.

מייסד ונשיא החברה נתנאל דויד, דוקטור לביולוגיה מולקולרית עומל על פיתוח תרופה סנוליטית, הבאזז האחרון בתחום הביוטק.

מה זה תרופה סנוליטית אתם שואלים?

מדובר בסוג חדש של תרופות, אשר מאטות משמעותית את תהליך ההזדקנות מרגיעים תסמינים של חולשה, משפרים את תפקוד הלב ומאריכים את משך החיים הבריאים והפעילים.

תאים מזדקנים – תאים שהפסיקו להתחלק (Senescent cells) מצטברים עם הגיל ומאיצים את תהליך ההזדקנות.

מכיוון שהתקופה הבריאה בעכברים הוארכה בזכות חיסול תאים מזדקנים אלה, המדענים מעריכים כי מציאת תרופות שיעשו את אותה הפעולה בבני אדם עשויה להיות בעלת פוטנציאל גדול.

לכאורה אמורות תרופות מסוג זה לאפשר צורה אידיאלית של הזדקנות, נקייה ממחלות, ולפיכך חיים ארוכים יותר עד המוות מבלי עזרי עזר חיצוניים.

מדע בדיוני?כבר לא כל כך...

כן, גם שאני שמעתי על זה בפעם הראשונה (וזה לא היה בגלל ההנפקה..קראתי על הנושא כבר לפני חצי שנה), אמרתי לעצמי, אההה...עוד איזה דימיון מופרך שיעלם כלעומת שבא..אבל לא בטוח. בכלל לא בטוח.

כבר בשנת 2010, חוקרי הטכניון הצליחו להראות כי סילוק של תאי B זקנים בעכברים זקנים גורם לגוף לייצר תאים צעירים במקומם.

החוקרים בראשותו של פרופסור מלמד השתמשו בעכברים זקנים והראו כי סילוק אקטיבי של אוכלוסיית תאי ה- B משנה את שיווי המשקל התאי בגוף ומביא למצב של חסר כרוני בתאים אלו. כדי להתגבר על חסר זה החל מח העצמות לייצר לימפוציטים B מחדש בקצב אשר אינו שונה מזה הקיים אצל עכברים צעירים.

התאים החדשים והצעירים שנוצרו תפסו את מקומם של אלו שסולקו והביאו לשיפור משמעותי ביכולתם של העכברים הזקנים המטופלים להגיב לחיסון.

עכשיו בואו נדבר קצת יותר על המצב של יוניטי עצמה.

שווי החברה כרגע 633 מיליון דולר,כאשר בקופתה שוכב מזומן על סך 176 מיליון דולר .

ההנהלה של החברה מכילה את הקודקודים העולמיים בתחום הרפואה- בוגרים מהרווארד, ברקלי ואוניברסיטת אוקספורד.

שלבי הניסויי עדיין בתחילת הדרך- פרה קליניים, עם התמקדות נוכחית במחלות שריר שלד וריאות.

עד עתה, החברה פרסמה נתונים פרה קליניים טובים,עם גידול של 35% באריכות ימים של עכברים ללא סימנים של מחלות נפוצות.

נתונים חשובים נוספים,צפויים להגיע ברבעון הראשון של 2019,כאשר בינתיים, החברה צפויה להגיש בקשות לחקירת תרופות נוספות על מנת להרחיב את הצנרת.

הנייר ירד משער ההנפקה ב11%, כנראה בשל משקיעים שקיבלו מניות כאשר החברה היתה ציבורית ושחררו לאחר ההנפקה, שכן כנראה הם עשו בוננזה של החיים שלהם...

מי שהתחילה השבוע לדרג את המנייה באופן חיובי היא חברת סיטיגרופ עם יעד למנייה ל32 דולר.גולדמן זאקס נותנים להם יעד ל17 דולר ומורגן סטנלי ל25 דולר למנייה.

האם לפנינו פלא רפואי פורץ דרך שיגיע לשווי שוק של עשרות מיליארדים?חובת ההוכחה על החברה.
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת