עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

גמר חתימה טובה-עולם החתימות הדיגיטליות

שוק החתימות הדיגיטליות ב2018 היה שווה 1.2 מיליארד דולר וצפוי להגיע ל5 מיליארד דולר עד סוף 2023 אמרו מיטב האנליסטים.מי החברה המובילה? (14-7-2020)
גמר חתימה טובה-עולם החתימות הדיגיטליות

עדי אפשטיין וניסן ביו

לפני שנדבר על התחום שלדעתנו הולך לתת טון משמעותי מאוד בעשרים שנה הקרובות, שכל אחד ישאל את עצמו כמה שאלות:

כמה פעמים חתמת על מסמך במהלך חייך?

כמה פעמים שינית את החתימה שלך?

כמה פעמים סתם קשקשת על הדף כי אמרת- טוב זה גם ככה מיותר?

כמה פעמים נזהרת שחתמת על הצ`ק בכדי שלא יוחזר בגלל שטות של חתימה?

"תחתום פה ופה ופה"

חתימה מהווה לחיצת יד משפטית על מסמך. אין חוזה שאינו מסתיים בחתימה(חוזה יכול גם להיות בע"פ).

אנחנו חותמים בבנק על 300 עמודי משכנתא. חותמים על הסכם עבודה של 15 עמודים. חותמים על כל מוצר שאנחנו קונים- מעגבניות בסופר ועד קרן פנסיה. חותמים וחותמים וחותמים....

ברור לכולנו שהדיגיטציה לא תעצור בשנים הקרובות. הקורונה הצליחה להאיץ ו"להוון" תהליכים דיגיטליים בארגונים ומדינות שאולי היו מצליחים להגיח לעולם בעוד עשור- ישר לתוך 2020.

חברות ההייטק מתחילות להבין שהעבודה מרחוק משתלמת יותר. אנשים בבית. קונים אונליין. עסקאות נסגרות מרחוק (וכן, בסוף מחליפים טיוטות וסוגרים עסקה- וכמובן חותמים).

מההיכרות שלנו בעולם הביטוח- עולם הביטוח כרגע(בדגש על כרגע), זה עולם של חברות מסורתיות מאוד. תהליכי עבודה לפעמים אפילו מסורבלים. בשנתיים האחרונות, חברות הביטוח ביצעו דיגיטציה כמעט מלאה על כל מוצרי הביטוח וחיסכון ארוך טווח. היום ניתן לשלוח ללקוח כמעט את כל הטפסים לחתימה דיגיטלית. ומהיכרות עמוקה עם התהליך הספציפי- החברות הוציאו המון משאבים לטובת הנושא.

כשארגון מחתים לקוח- הוא חייב לוודא שהלקוח מולו. שהחתימה הדיגיטלית מאובטחת במיליון אחוז ואין, פשוט אין מקום לטעויות.

מדינות בעולם המודרני ימשיכו להקשיח את הרגולציה כלפי הארגונים. התחום הזה לא יכול להיות פרוץ. כל תחום שבו הרגולציה נהפכה גלובלית (כיום הרגולציה בתחום היא מקומית. כל מדינה עם הרגולציה שלה)- החברות שבאו מוכנות לרגולציה הן אלה שטרפו את הקלפים.

אף אחד לא רוצה שיזייפו חתימה. מדובר בתחום שדורש אבטחת מידע והצפנות ברמות שקשה לתאר. וכן, כל מדינה בעולם המודרני תקשיח את הרגולציה ותעשה הכל להימנע מהונאות וזיופים.

יש אלפי חברות שנותנות שירות חתימה דיגיטלית לעסקים. לא מסובך מידי לתכנת חתימה דיגיטלית. כן מסובך להצפין. כן מסובך לעמוד ברגולציה. מאוד מאוד מאוד מסובך.

ופה מתחיל התהליך המדהים- ברגע שטכנולוגיה ורגולציה נפגשים, נפתח שוק ענק של בתי חולים/חברות פארמה/ביטוח/בנקים וממשלות שמוכנות לזרוק ארגזים של כסף לטובת העניין.

מכיוון שאנחנו לא אנשי הייטק -אנחנו מנסים  לראות מגמות מעניינות ברמת המאקרו- בסקירה הנוכחית נתמקד בחברה אחת. נלמד את הנושא יותר לעומק. 

ענף החתימות הדיגיטליות

לפני שניכנס למספרים- הקורונה טרפה את הקלפים. כל הנתונים המוצגים מתבססים על אנליסטים שסקרו את השוק עד חודשיים לפני הקורונה. אף אחד מהם לא תיאר שהם סקרו תרנגולת שחודש לאחר מכן תתחיל להטיל ביצי זהב. "שוק החתימות הדיגיטליות ב2018 היה שווה 1.2 מיליארד דולר וצפוי להגיע ל5 מיליארד דולר עד סוף 2023" אמרו מיטב האנליסטים.

 

חברת- DOCUSIGN  סימבול: DOCU

לפני שנתחיל, נגיד תודה לאלכס קולפקוב התותח מהקבוצה שסקר את החברה לפני שנה בדיוק. אין ספק שמי שהקשיב לאלכס הרוויח-הסבלנות משתלמת.

חברת דוקוסיין הוקמה ב2003 וכיום מונה כ3000 עובדים. חברה מאוד אגרסיבית שחלק ניכר מהעובדים הם אנשי מכירות. הסקטור העסקי בארה"ב מרגיש יופי את מערך המכירות שלהם בשטח. רק מלפתוח את ה"דרושים" באתר החברה ולראות את כמות אנשי המכירות שהחברה מגייסת אנחנו מבינים שיש פה חברה שמנסה לדרוס את השוק.

דיברנו על החשיבות של הרגולציה הגלובלית. החברה פועלת כבר ביבשת אמריקה(כמובן גם ארה"ב), אירופה והמזרח.

מלבד החתימה הדיגיטלית, דוקוסיין מצליחה לייצר עבור הלקוחות שלהם אוטומציה על תהליכים פנים ארגוניים. ובשוק הזה, ברגע שאתה בתוך המערכות של הלקוח- הוא הופך ללקוח שבוי.

 

נתונים פיננסים

רבעון Q1

שווי שוק

כ- 39 מיליארד דולר

הכנסות (Q1)

כ- 297 מיליון דולר עלייה של 39% לעומת 214 מיליון דולר אשתקד

אחוז צמיחה שנתי

כ-30%

רווח/הפסד (Q1)

הפסד נקי של 47.8 מיליון דולר

מכפיל הון

74

מזומן בקופה

757 מיליון דולר

חוב

673 מיליון דולר

 

החברה נכנסה בתאריך 22.6.2020 למדד נאסדק 100

החברה הודיעה השבוע על רכישה של חברת Liveoak   ב-38 מיליון דולר.

לסיכום,אנו מבינים שהעולם הולך לעבודה מרחוק- וחברות מהסוג הזה צריך לשים במעקב לטווח ארוך.
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת