עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
[email protected]
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
[email protected] או שלח לנו וואטסאפ

גו.די.אם-השלד הבא שיקום לתחייה?

השלד הבורסאי גו.די.אם, עבר מהפך בשנה האחרונה עם בעלי שליטה חדשים ומפתיעים. עינב כהן מסביר, מדוע יכול השלד של מניית גו.די.אם להפתיע באם בעלי השליטה יפעלו בצורה חכמה. (16-6-2019)
גו.די.אם-השלד הבא שיקום לתחייה?

עינב כהן

מניות סקטור הקנאביס נמצא כרגע במימוש כבד לאחר מהלך העליות האחרונות, אך ההתעניינות בסקטור אינה נרגעת אלא להיפך-חדשות משוק הקנאביס, שהולך ותופס תאוצה עולמית מגיעות בשטף,אנשי מפתח במשק תופסים עמדות בכירות בחברות קנאביס וחברות מגייסות כסף.

העניין ההולך וגובר בתחום הקנאביס מעורר חברות רבות להנפיק בבורסה, שרבות מהן מעדיפות לגייס בהליך המקוצר יותר דרך שלד בורסאי.

אומנות זיהוי השלד הבורסאי עם פוטנציאל הכנסת התוכן המשמעותי ביותר עשוי להביא לתשואות של מאות ואלפי אחוזים אם "מהמרים" נכון.

אחת הדוגמאות עליהן כתבנו חצי שנה בטרם נכנס התוכן,היא על מניית מדיקל.

זיהינו שווליו בייס וסייבל השקעות רכשו בשלד, והערכנו שהם יפעלו על מנת למצוא תוכן איכותי וראוי שיציף להם ערך וכך היה. (הכתבה כאן

עכשיו השאלה היא, מה יכול להיות השלד הבא עם הפוטנציאל להכניס תוכן מהותי ולהציף ערך רב לבעלי המניות.

האם השלד של גו.די.אם יכול להיות הסיפור הגדול הבא? אתם תשפטו בעצמכם.

אנשי נדלן עם כיסים עמוקים

חברת גו.די.אם בשליטת דב גולדשטיין, ניסתה בעבר להכניס פעילות פארמה לחברה אך ללא הצלחה.

עימותים בין חברי הדיירקטוריון לא הביאו לכלל הסכמה כיצד לחברה יש לפעול על מנת להציף ערך ואז בחודש ינואר 2019 הגיע השינוי.

חגית להב ומשפחת טנוס השתלטו על השלד,שמוגדר כיום כ"חברת מעטפת", ובהשקעה כוללת של כשלושה מיליון שקלים,רכשו 45% מהשלד,כאשר הם קונים את המנייה לפי איזור שער 30 אגורות.

הבנת הגופים שהשתלטו על השלד, עשוי לתת כיוון על הפוטנציאל והכיסים העמוקים והכוונות של האנשים שעומדים כעת מאחורי שלד זה.

משפחת טנוס

מדובר בבעלי השליטה בקבוצת "בסט", שנוסדה לפני 40 שנה ומתמחה בייזום וביצוע של פרוייקטים גדולים ויוקרתיים למסחר ומגורים עם מחזור מכירות של מעל 600 מיליון ש"ח בשנה.

בין הפרוייקטים המוכרים-גינדי ת"א,פארק עסקים עזריאלי חולון,איצטדיון סמי עופר חיפה, בית אפל הרצליה ועוד....

חגית להב

חגית להב, הנה הבעלים של ח.ל חגית להב יזמות נדל"ן בע"מ ושותפה בחברה חגית ואלי השקעות (חגית הנה גרושתו של אלי להב בעל השליטה בחברה הבורסאית להב).

פרוייקט הדגל של החברה הנו פרוייקט מתחם פי גלילות,אשר כולל את אחת מעתודות הקרקע לבנייה הגדולה ביותר בצפון ת"א,

לסיכום ,ניתן לומר, כי שני בעלי שליטה החזקים הנם בעלי כיסים עמוקים, יכולת מהירה להזרים כסף אם צריך וכנראה קשרים מסועפים עם אנשי מפתח בשוק.

כניסה לתחומי פעילות חדשים

בחודש יולי 2018, הודיעה הבורסה לחברה, כי איננה עומדת בכללי המסחר הרציף והעבירה אותה לקבוצת מניות המעטפת. קרי- יש לה 48 חודשים עד שתימחק קרי יולי 2021.

מאז כאמור, השתלטו אנשי הנדל"ן על השלד וציינו בדוח האחרון של החברה, כי היא בוחנת כניסה לתחומי פעילות חדשים במהלך השנה הקרובה.

עפ"י בעלי חברות של קנאביס שפנו לחברה לשם מיזוג, בעלי החברה מכוונים להכנסת תוכן קנאביס בלבד.

נכון לכיום, מחזיקה החברה ב-6 פטנטים הקשורים לפארמה, עם הפסדים שוטפים של 2.5 מיליון ש"ח ב2018,,כאשר היא מציינת בדו"ח שמימוש האופציות פלוס גיוס הון והכנסת פעילות חדשה תעזור לה לעמוד בהתחייבויות.

נכון לכיום,שווי החברה עומד על 7.5 מיליון ש"ח, כאשר כאמור בעלי השליטה קנו את השלד לפי שווי של 6 מיליון ש"ח. המנייה נסחרת בפתיחת ובסגירת המסחר בלבד.

רשימת קודקודים בדירקטוריון

בחודשים האחרונים, החברה מינתה דיירקטורים מהמעלה הראשונה, שקשה להאמין שבאו סתם "לבזבז זמן" על עבודה בשלד ללא פעילות.

בין הדיירקטורים נמנים:

דורון שורר-מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר,יו"ר קרן הפנסיה מבטחים,יו"ר חברת הביטוח הפניקס וראש אגף שוק ההון.

דורית מלצר- אשתו של יו"ר בית החולים הדסה ארז מלצר, המשמשת גם כדיירקטורית בחברה המתמחה בייעוץ חקלאי.

ודים טנוס- סמנכ"ל התפעול של קבוצת בסט.

חגית להב, הנה מנכלית החברה, כאשר מי שמשמש לה יועץ לבחירת התוכן לגו.די.אם הנו גבי רוזנברג,לשעבר מנכ"ל ונשיא קבוצת JCS ,אשר מזוהה כמי שהפך את החברה לקבוצה המובילה והדומיננטית בתחומה בארץ,עם היקף פעילות מוערך של 200 מיליון דולר בשנה ופעילות במגוון תחומים כגון אמצעי הפקה ושידור, חטיבת חדשות והפקת תכנים שיווקיים.

לסיכום, בשונה ממרבית השלדים כיום, לשלד של גו.די.אם יש את כוורת האנשים הנכונה מבחינת יכולות והון עצמי להכניס תוכן משמעותי לחברה ולגייס לה כסף במהירות.

בדומה למקרה השלד של מדיקל, ווליו בייס יצרה את הבידול האנושי והיכולת הפיננסית להכניס תוכן עם הצפת ערך מהותי וגם כאן בגודיאם ההון האנושי משמעותי.

בשונה מ-מדיקל שווליו בייס  ידעו בדיוק מה עליהם לעשות כדי לצאת משימור בשל ניסיונם כבנקאי השקעות-זה כרגע לא המצב בגו.די.אם.

בעלי השליטה בגודיאם אמנם מבינים מצויין בנדל"ן, אך ספק אם יש להם את ההבנה הנדרשת לבצע מיזוג בצורה נכונה ולשם כך הם כנראה יצטרכו להיעזר באנשי שוק ההון מנוסים יותר בנעשה מאחורי הקלעים- ועל זה תקום או תיפול איכות העסקה.

 

 
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת