עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

בניית אתרים לשוק ההון

עד לפני 10 שנים כאשר האינטרנט כבר היה ברתחה, אבל עדיין לא הגיע לאוורסט של היום "שוק ההון" יש לומר לא ממש הבין מיד את הפוטנציאל של הרשת לבצע את "מהפכת המסחר" (3-9-2017)
בניית אתרים לשוק ההון

עד לפני 10 שנים כאשר האינטרנט כבר היה ברתחה, אבל עדיין לא הגיע לאוורסט של היום "שוק ההון" יש לומר לא ממש הבין מיד את הפוטנציאל של הרשת לבצע את "מהפכת המסחר" הבאה שלהם בהרבה מאוד מובנים ובין השאר בבניית אתרים של חברות משקיעים, קורסים לשוק ההון ועוד.

פעם כשאמרתם שוק ההון כולם ידעו כי מדובר על מסחר בבורסת ההון הישראלית ששוכנת ברחוב אחוזת בית בתל אביב ושעומדים שם אנשים, מביטים כמו בוול סטריט על צג ענק ועליו מתנדנדים החיים שלהם בין מכירה לקנייה. מי האמין שהבורסה התל אביבית תפנה לחברת בניית אתרים לשוק ההון ותעלה און ליין?

 

בניית אתרים לשוק ההון- צא ולמד!

 

היה מובן וברור שהתחום הזה לא נגיש, בכל אופן לא לכל אחד. שצריך להיות מנהל תיק בבית השקעות עם ניסיון וקבלות להבין בגרפים, מגמות ובמצב רוח של קים ג`ונג און בשביל להשקיע במשהו, כי אם הוא בסטרס, המנייה של הברזל יכולה לרדת. משהו כזה.

והיה עוד דבר. היה מעטה של מסתורין והמון יראה מהתחום הזה. נפילת מניות הבנקים ב-1983 ונפילת הבורסה ב-2008 יהיו חקוקים לנצח בדברי ימי הטראומה של המשקיעים, חלקם מנוסים, חלקם טירונים שרצו לעשות את המכה וקיבלו אותה ישר על הראש.

מה שאומר דבר אחד- בורסה יכולה להיות הזדמנות אבל גם טרגדיה, תלוי איך יצאת מ-2008 ?

וזה אומר עוד דבר על שוק ההון אפשר להרוויח ממסחר בבורסה, זה בהחלט יכול להיות אפיק של הכנסה יום יומית מצוינת, אבל בשביל זה צריך ללמוד כי בורסה בניגוד לכרטיסי גירוד, זה לא רק עניין של מזל, יש מתמטיקה לדבר הזה, ונוסחאות, וצירופים ותנודות ומי שיודע לנתח את כל הגרפיקה הזו גם ייהנה, גם יפתח את הכישורים שלו וגם יהיה חלק משוק ההון.

ויכול להיות שהוא יפנה לחברת בניית אתרים לשוק ההון ויקים גם איזה קורס יוקרתי בתחום כשהוא המנטור של המשקיעים הטירונים.

 

וכשהגיע האינטרנט לשוק ההון

דבר ראשון יש אנשים שעד שלא היה מסחר בבורסה און ליין, לא ידעו בחיים שלהם שום מושג מעולם שוק ההון. העובדה שהבורסה באינטרנט אפשרה לכל אחד להתחבר מהבית שלו למסחר בבורסה, יצרה לא פחות ממהפכה. היא פתחה את הדלת להמון אנשים שרצו אבל פחדו, שזה תמיד עניין אותם אבל נרתעו. שחשבו ללמוד את זה אבל לא ידעו איפה ולמה. שחשבו שמסחר בבורסה הוא לגאונים מתמטיים בלבד וזיהו בבורסה את הפחד שלהם מסיכון והם מאלה שלא לקחו שום סיכון בחיים (ובגלל זה הם גם לא התקדמו לשום מקום) אבל זה כבר נושא למאמר אחר.

ופתאום גם כל מיני יזמים זריזים, כלכלנים ואנאליטסים פנו לחברת בניית אתרים לשוק ההון והרימו אתרים מאוד מרשימים באוויר ופתאום היה גם איפה ללמוד.

 

משקיעים בבניית אתרים לשוק ההון

הבורסה און ליין נראתה להרבה אנשים פתאום, יותר אפשרית, ידידותית לסביבה, לא כזו מפחידה, פתוחה, שקופה, והם גם ראו עוד סוחרים שקונים ומוכרים בלי בעיה, ותיכף גם מרוויחים ורצו גם.

כי השקעה בבורסה היא לא רק עניין של ידע והבנת מגמות בעולם ומחיר של חבית נפט, מסחר בבורסה דורש כישרון לזהות מצבים, יצירתיות, יכולת לנבא תנודות, לנתח מגמות ובסוף אולי גם לחזור הביתה עם הרבה כסף.

 

קורסים און ליין 

קשה לדעת כמה קורסים של שוק ההון היו לפני עידן האינטרנט, אם בכלל אבל היום זה הנושא הכי חם ברשת, זה דורש מומחיות מיוחדת של חברת פרסום ומיתוג שעוסקת גם בבניית אתרים לשוק ההון.

כי יש היום גם כאמור גם המון אתרים של קורסים לשוק ההון בכל מיני מתכונות שמכילים כל מיני קורסים באג"ח ומעו"ף, ונדל"ן, ונפט וברזל וטבע ומה לא?

כי מסחר בבורסה זה לא רק קנייה ומכירה של מניות או אגרות חוב ולמכור אותם, צריך להבין בכל כך הרבה תחומים ולכן דרוש פה לא רק מזל אלא המון ידע.

והמשיכה לעושר היא מסממני דור ה-X,Y,Z. הכול אצלם אינטנסיבי, מהיר, אתגרי. לא פוחדים לנסות, והולכים על כל הקופה תרתי משמע. חיים רק פעם אחת, בואו נטרוף את העולם. יש בורסה יותר מזה?

והם נוהרים ללימודי שוק ההון, חלקם כבר עמוק בתוכו, משתתפים בפורומים, מתייעצים, מחלקים עצות. מרגישים שהם מבינים משהו שרק מתי מעט ידעו עד היום והנה פוצח הסוד, מעטה המסתורין התמוגג ומאחוריו התגלה צג ענק של מספרים והם, כן עכשיו הם עומדים מולו ומנהלים את העולם. זוהי ההרגשה שיש כמעט לכל משקיע.

 איוואנוב אמר ואיוואנוב מקיים...

יש את עידן שוק ההון לפני האינטרנט שהיה מתמצה בדיווחים במדורי הכלכלה על עליות וירידות ומגמות וכו` והיום ברשת יש חברות אינטרנט שעוסקות בבניית אתרים לשוק ההון וזה דבר חדש.

בתקופת טרום הרשת, תחום שוק ההון היה חשוך, אפל ומסוכן בעיקר למי שלא הבין ונדמה היה כי דלתות הבורסה  פתוחות רק למשקיעים וותיקים עם שיער כסוף, מנהלי תיקים עם המון סודות מקצועיים שלא הגיעו לשום אוזן. ויש את שוק ההון בעידן הרשת והוא פתוח מלהיב, זמין ושקוף והוא מזמין את הצעירים לאקזיט הבא שלהם- מסחר בבורסה וזה בהחלט נושא למחשבה.

ויש את אנטון איוונוב בן ה-27 שהוריו היגרו בשנת 2002 מרוסיה לארה"ב ונחשב היום למיליונר הכי צעיר בעולם. איוונוב התחיל לעבוד כבר בתיכון וחסך כ-10,000 דולר, התגייס לצי וקיבל משכורת של 55 אלף דולר בשנה ואז השקיע את כל הכסף הזה בתעודות סל במניות אמריקאיות קטנות, בינוניות וגדולות, וגם בסחורות ובאגרות חוב.

זה המקום לציין שב-2008 כאשר נפלה הבורסה הוא גם הפסיד המון כסף אבל משום מה, משהו בתוכו (כנראה כישרון המסחר שלו) גרם לו דווקא להמשיך ולקנות והרבה.

הוא גם קרא 2 ספרים חשובים שהשפיעו עליו רבות:

The Millionaire Real Estate Investor ו-The Millionaire Next Door, ואז אלוהים והמזל עמדו לצדו והוא החל להשקיע בשוק ההון.

ב-2009 הוא רכש בניין בסן דייגו ב-400,000 אלף דולר והיום הוא שווה יותר מ-600,000 דולר, ואחר כך הוא עשה עוד כמה השקעות נדל"ן שהפכו אותו היום בגילו הצעיר למיליונר.

ואת מה שהוא אומר על השקעות כדאי לקחת לשוק ההון ולחיים בכלל: "אני לוקח סיכונים מתוך מחשבה ואני ממש לא ספונטני. צריך לדעת במה להשקיע, מה הסיכונים הנלווים ומה עלול לקרות אם לא תצליח".

איוואנוב אמר ואיוואנוב מקיים.
מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת