עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

ענתבי: המוצר של אלוט הוכיח את עצמו

אחת ממניות הטכנולוגיה היחידות שלא נפגעו מהנפילות האחרונות בשוק האמריקאי, היא מניית אלוט תקשורת. מנכל החברה, ארז ענתבי,שופך אור על השינוי הדרמטי שעשה בחברה. (12-11-2018)
ענתבי: המוצר של אלוט הוכיח את עצמו

עינב כהן

אחת ממניות הטכנולוגיה היחידות שלא נפגעו מהנפילות האחרונות בשוק האמריקאי, היא מניית אלוט תקשורת, שנסחרת כמנייה דואלית.

אלוט תקשורת, הנה חברת טכנולוגיה ישראלית מהוד השרון, המתמחה בפתרונות אופטימיזציה של תקשורת IP עבור ספקי שירותי תקשורת, והיא החליטה בשנה שעברה, לעשות שינוי עסקי להתמקד בפתרונות אבטחה לחברות התקשורת.

החברה סיכמה את הרבעון השלישי,בשבוע שעבר, עם הכנסות גבוהות ועם הפסד נקי מצומצם ביחס לתחזיות השוק. במקביל, החברה עידכנה כלפי מעלה את תחזית ההכנסות לשנה הנוכחית, ומצפה לרשום ב-2018 הכנסות של 93-95 מיליון דולר, בעוד שהתחזית הקודמת הייתה ל-91-95 מיליון דולר. 

מנכ"ל החברה, ארז ענתבי, התראיין ל"ישראל בורסה", וסיפר על השינוי בחברה.

ארז,החלטתם השנה לעשות מפנה בעסקים לספקית פתרונות אבטחה, איך בעצם לוקחים החלטה כזו שמשנה חברה ב180 מעלות?

"החברה עסקה גם לפני בסקיוריטי, העסקה עם וודפון היתה עוד טרם ההחלטה שלנו לשנות כיוון. בעצם אפשר לומר שהעסקה הזו היא הטריגר לשינוי לאור העובדה שראינו שהיא עובדת מצויין.

אבל למה לשנות כיוון כמעט לחלוטין?

"ראינו שאנו לא צומחים באחוזים ניכרים ולעומת זאת באבטחת הרשתות יש פוטנציאל צמיחה מהותי, כאשר יש לנו יתרון מבחינת מוצר וגם מבחינת הקדמת השוק, יש לנו הוכחה שזה יודע לייצר הרבה כסף ולכן לקחנו את ההחלטה הזו".

מאיפה קיבלתם את הנתונים שהמוצר הזה יעבוד בגדול?

"כפי שאמרתי ,ראינו שזה עובד מצויין אצל וודאפון לא במדינה אחת אלא בעשר מדינות מה שמהווה הוכחה משמעותית שזה עובד בשטח גדול.

דבר שני,עשינו סקרים מקיפים בעצמנו.חצי מהאנשים בעולם מודעים לבעיה של האבטחה הביתית חושבים שמי שצריך להיות אחראי לזה אלה חברות התקשורת.

גם מבחינת חברות התקשורת ,העניין הולך ותופס תאוצה,הם לא התעניינו בזה בעבר,אבל כבר היום יש מכרזים לזה וחברות פונות אלינו, מבינים ששם הכסף הגדול הבא שלהם".

יהיו כאלה שיעדיפו שצ`ק פוינט תאבטח אותם. שיהיה מותג.

"בשוק של הקוסיומר יש כמובן הרבה אנשים שחושבים בצורה הזו ובכלל על כל נושא שבעולם.השאלה כמה אנשים חושבים ככה וכמה כן יהיו מוכנים לסמוך על חברת התקשורת.ו-וודפון הוכיחה שלעשרות אחוזים מהאוכלוסיה לא מעניין מותג והם רואים בחברת התקשורת כאחראית על האבטחה ומוכנים לשלם על כך פרימיום.

בעוד היבט, אנו לא מסתפקים רק באבטחה עצמה, אלא מספקים ללקוח מסמכים שוטפים כל חודש על הפעולות שעשינו למשתמש וזה תומך מאד במותג ובאמון בנו".

מה בעצם מכיל המוצר שלכם?

"בנינו פרוטפוליו שנקרא `אלוט סקיור`, המכיל מגוון אבטחות כגון, אבטחת רשת למובייל ולמחשב נייח, יש לנו שת"פ עם מקאפי שמספקת אבטחת מובייל למשתמשי הקצה.

יש לנו גם יכולת אבטחה מתקדמת למוצרי ה-IOT  וכל זה יושב תחת מעטפת אחת של ניהול. כלומר- לא משנה היכן אני נמצא-אני מוגן".

מה לגבי חברות מתחרות?

"יש בעולם חברות שונות שפיתחו פתרונות חלקיים.מקאפי למשל פיתחה תוכנה כזו לראוטר הביתי ואני מניח שבהמשך יקומו עוד חברות שיתחרו בנו, אבל לנו יש יתרון משמעותי ,גם כי אנו מקיפים את כל הפתרונות בחבילה כוללת שאת זה אף אחד לא יודע לעשות היום וגם יש לנו יתרון בהיכרות עם חברות התקשורת".

כמה באמת היתרון שלכם בהיכרות עם חברות התקשורת הוא משמעותי? חברת סייבר יכולה כמוכם ליצור קשר עם חברות התקשורת ולשתף פעולה.

"אחד הנכסים שנבנה פה עוד בטרם הגעתי לחברה הוא שאלוט מוכרת למאות חברות תקשורת בכל העולם ולרובם אנו לא מוכרים כרגע אבטחה.ההיכרות האישית שלנו איתם משמעותית בהקשר של מינוף העבודה".

יש אפשרות שתעבדו בלעדית רק עם חברה אחת?

"הדבר לא הגיוני לשני הצדדים.פיתחנו מוצר גדול שיכול להימכר לכמה שיותר אז למה שאמכור רק לאחד? וגם חברת התקשורת לא תרצה להגביל את עצמה לספק אחד שחי רק ממנה, והיא לא תוכל ליהנות מחברות חדשניות ומתפתחות בתחום".

אתם עם 100 מיליון דולר בקופה, מה אתם מתכננים לעשות עם הכסף?

"אנו מוכרים לחברות תקשורת גדולות ומאחר שהחברה לעת עתה מפסידה בשורה התחתונה, מאזן חזק עוזר לנו ויש לנו אפשרות לרכוש חברות שיעזרו לנו להפתח".

ספר על שיתופי הפעולה המובילים שלכם מלבד וודאפון.

"יש לנו שת`פ עם חברת מקאפי, כאשר הם מייצרים את האפליקציה,שיושבת על הטלפון ואנו `יושבים` על הרשת ומאבטחים.בנוסף,הודענו על עסקה עם טלפוניקה ספרד ואנו מציעים ללקוחות שלהם שירותי נגישות מאובטחים".

אתם עם 100 מיליון דולר בקופה, טכנולוגיה ייחודית,קשר חזק עם חברות התקשורת בעולם. קלאסי לאקזיט הבא של ישראל.

"הביאו אותי לחברה לשם חזרה לצמיחה ורווחיות ובזה אני מתרכז".

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת