עקבו אחרינו
ברשתות החברתיות:
לפרטים נוספים
צלצלו:
050-756-0642
isbursa@gmail.com
לפרטים נוספים צלצלו: 050-756-0642
isbursa@gmail.com או שלח לנו וואטסאפ

NVDA-מהמורה בדרך לפסגה?

מניית חברת השבבים NVIDIA Corporation, חטפה חזק מאד בנפילות השבבים בשנה האחרונה. אבל להספיד אותה? ממש לא כדאי. (3-3-2019)
NVDA-מהמורה בדרך לפסגה?

אלכס קולפקוב

מניית חברת השבבים NVIDIA Corporation, (סימבול NVDA) חטפה חזק מאד בנפילות השבבים בשנה האחרונה.

כמה חזק? המנייה ירדה ב57% מהשיא!

שתי הסיבות העיקריות: קריפטו וסין.

לפני כשנתיים, כשמחירי המטבעות היו בשיא והחגיגה היתה בעיצומה, הביקושים לכרטיסי מסך לכריית מטבעות היו מטורפים וזה הזניק את מחיר כרטיסי המסך ככלל. מאז שוק הקריפטו רחוק מאוד משיאיו ובעקבות זה נשאר מלאי גדול מאוד של כרטיסי מסך במחירים גבוהים ללא קונים, ומחירתם לוקחת יותר זמן מהצפוי מה שגורם לירידה במכירות הדור החדש ברווחיות החברה. דבר זה השפיע על הדוח האחרון וככל הנראה גם על הדוח הקרוב.

אנו מתחילים לראות האטה כלכלית בסין. קצב הצמיחה לשנת 2018 היה הנמוך ב 28 השנים האחרונות ובואו לא נשכח את מלחמת הסחר המתנהלת בינה לבין ארהב אשר לא עושה איתה חסד כלל.

את ההאטה זו מתחילות לחוות שלל חברות אשר עושות עסקים בסין וביניהן נבידיה ובזמן האחרון, אנו מתחילים לראות התאוששות כאשר המנייה עולה ב23% מהתחתית.


אבל בואו נדבר  על "התכלס" וזה על הפוטנציאל הטמון בחברה והוא כנראה מספיק גדול ,כדי שהחברה לא תאבד את דרכה אלא להיפך.

פיתוחי החברה

חברת אנבידיה היא חברה טכנולוגית רב תחומית, אשר משקיעה ומפתחת במגוון תחומים טכנולוגיים.
אתחיל בתחום הליבה והמכניס ביותר שלה.

גיימינג - כרטיסי מסך

אנבידיה הכריזה בשנת 2018 על סדרת כרטיסי מסך חדשה בשם RTX המבוססת על ארכיטקטורת Turing. ארכיטקטורת טורינג מציעה טכנולוגיות חדשות כמו יכולות AI חדישות וDeep learning בתחומים נוספים מלבד הגיימינג כמו מרכזי דאטה וענן.
טכנולוגיית טורינג RTX, מציעה שיפור פי 2 בביצועים מהדור הקודם (פאסקל), ושיפור פי 6 בגראפיקת "מעקב קרניים".

במילים אחרות המשחקים יראו מציאותיים הרבה יותר מבעבר. שיפורים אלה הם קפיצת מדרגה ברמה הכי גדולה שנבידיה הציעה עד כה בחתום זה.

מרכזי דאטה (ענן)

תעשיית מרכזי האטה וחוות השרתים רק גדלה עם השנים והיא תעשייה תובענית מאוד מבחינה דרישות מחשוב עקב זה שמרכזי הדאטה מריצים אלגוריטמים של machine learning.

הדרך היחידה להגדיל את כוח המחשוב היא לקנות עוד מחשבים, ועוד מעבדים, והם לא נהיים מהירים יותר עקב העובדה שחוק מור ככל הנראה מגיע לקיצו.
הפיתרון שנבידיה מציעה הוא בעזרת מספר שירותים וטכנולוגיות שפיתחה, היא בעצם מעבירה את אותם חישובים תובעניים של הmachine learning על גבי פלטפורמה ייעודית אשר רצה על מאיצים גרפים שהם מציעים כוח חישוב מהיר בהרב מהמעבדים הקיימים כיום.


טכנולוגיה זו משותפת בהצלחה גם בתחום הענן ואף מספר שחקניות רציניות בשוק כבר אימצו את מוצריה של נבידיה וביניהן, גוגל, מיקרוסופט, אורקל, IBM, DELLEMC ועוד. נבידיה פונה עם מוצריה החדשים לשוק חישובי הנתונים השווה כ 20 מיליארד דולר כך שהפוטנציאל הוא ענק.

הרכב האוטונומי

כידוע אנבידיה היא שחקנית רצינית בתחום הרכב האוטונומי והיא הציגה מספר חידושים מעניינים לאחרונה בתערוכת CES.
נבידיה היא הראשונה להציע מערכת טייס אוטומטי (assisted driving) ברמה 2+ ברמה מסחרית אשר כוללת גם מערכת בטיחותית עצמאית משלה (התוכנה) וגם את המעבד (Xavier) אשר מריץ את כל המערכת הזו. 


נבידיה מציעה פלטפורמה בשם NVIDIA DRIVE AGX אשר בתוך הרכב היא יכולה לעבד בזמן אמת:
נתונים מחיישני המצלמות,רדארים ומחיישני מרחק  מיקום הרכב ותכנון נתיב נסיעה בטוח.


מערכת זו מקנה ליצרניות הרכב את האפשרות להלביש מערכות נוספות משלהן על הפלטפורמה של נבידיה. (מישהו אמר פורסייט?)
אנבידיה הכריזה לאחרונה שוולוו בחרה לשלב ברכבים שלה בעתיד את המערכת הכוללת שלה אשר תיהיה זמינה בתחילת 2020. בנוסף מספר ספקיות בתחום האטונומי (Continental and Veoneer) הכריזו שהן בחרו להשתמש במעבד של הנבידיה במערכות האוטונומיות שהן מפתחות.

לסיכום, חברת אנבידיה מוכנה לעולם החדש של השבבים,היא עברה מהמורה קלה בדרך, אבל עתידה (ועתידנו) עוד לפניה.

מובהר ומודגש, כי המאמרים המידע והראיונות המתפרסמים בפורטל "ישראל בורסה" מסופקים כשירות למידע בלבד,ולא כהמלצות קנייה או מכירה בבורסה ואין לראות בהם תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, לשיווק השקעות או ייעוץ השקעות לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן.

כותבי המאמרים ,הנם כתבים בלבד ולא יועצי השקעות.

וכן מודגש,כי לכותבי המאמרים בפורטל זה, יש אחזקה בחלק מהמניות ,והם עשויים למוכרן מעת לעת.

חשוב להבין, כי במידע הנכתב במאמרים, עשוי ליפול טעויות וכן עשויים לקרות שינויי שוק ו/או שינויים אחרים במנייה, וכי עלולות להתגלות סטיות בין הנתונים הנכתבים למצב החברה בפועל.

אי לכך,צוות "ישראל בורסה", לא יהיה אחראי בכל צורה שהיא, לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה.

 

פרסומת
פרסומת

פרסומת
פרסומת